Skocz do zawartości

Znikająca powłoka i powracające defekty?


Arturrro

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcia przedstawiają zderzak i lusterko mojego Mitsubishi. Spolerowalem to Kochem 8.02 na żółtym NAT-cie, a następnie Rupesem Rotary Ultrafine na czarnym - wszystko rotacją. Reszte auta przeleciałem samym rupesem. Dzień po dniu nałożyłem 3 warstwy Cquartza UK 3.0, a następnie warstwę Glissa. Warunki w garażu miałem stabilne - temp. 11-14 st.C i wilgotność 60%. Dziś wyjechałem na słońce, żeby utwardzić powłoki i przy okazji założyć zdemontowane elementy. Po ok. 3 h zaczęło zbierać się na burzę i po pierwszych kroplach wjechałem do garażu. Jakie było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem jak znikły efekty mojej całotygodniowej pracy. Co się stało? Co poszło nie tak? Pomóżcie, proszę. 

FA1FCB1C-172D-4FB6-BE83-4CAF64B1B798.jpeg

C7AF4789-2C44-4F53-AB85-2F4D84416D96.jpeg

525C7ACD-C2C4-4F15-9338-5587AFAC712D.jpeg

EBD91BA7-8C88-412E-AC6A-12E4DFCEA080.jpeg

F6EAF327-3CDE-44A0-8E67-1FC2DE748AF6.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, ze dopóki nie wyjechałem na słońce, to tych śladów nie było. Byłem pewien ze je usunąłem. Zdjęcia zrobiłem w garażu. Te powłoki kładłem cały tydzień popołudniami. Musiałbym widzieć, że wciąż są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie wiem jak z wychodzeniem defektów pod wpływem temperatury, ale jak sprawdzałaś lakier po korekcie, mam na myśli światło?

Ja niedawno miałem problem z rysami których nie widziałem w reflektorze led a wszystko wychodziło na słońcu. Dopiero gdy kupiłem lampę typowo inspekcyjną, z punktowym światłem, mogłem zobaczyć rzeczywiste efekty. 

Ogólnie zauważyłem też że duża rolę ma samo odtluszczanie, czego uzywales przed powłoką? Ipa 50/50 nie daje takich efektów jak dedykowane odtluszczacze pod powłokę (np. Gyeon prep itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam latarkę z silnym punktowym światłem, parasolki ze świetlówkami i dodatkowo po południu światło słoneczne pada na zderzak. Jak już pisałem, proces warstwowanie trwał cały tydzień. Co do wymywania to stosuję 25% roztwór ipy z dodatkiem SLS, toluenu i metoksypropanolu, a więc składników stosowanych przez Gtechniq w ich produkcie. Jeśli nie wymyłem dokładnie pasty, to powłoka zapewne spłynie po kilkunastu myciach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.