Jump to content
pepper77

Wyciszenie tablicy rejestracyjnej

Recommended Posts

Witajcie,

Nie wiedziałem, gdzie to wrzucić, a pomysł okazał się dobry więc może komuś się przyda. Otóż gdy ogarniałem auto odkręciłem tablice i okazało się, że bagażnik zamyka się super cicho bez tablic 😄  Stwierdziłem, że chce tak na codzień i zacząłem kombinować, Pierwsze próby z silikonem to była masakra, umyłem ramkę i znalazłem w garażu folie taka jak np kupujemy telewizor albo monitor, dość cienka nie chłonąca wody, a to dość ważne bo wcześniej miałem kawałki filcowe, które jak zdejmowałem były obleśne miękkie i zielonkawe więc filcu nie polecam.

Sama ramkę okleiłem kawałkami dobrej uszczelki okiennej od tyłu a folie nazwijmy ją ekranową ułożyłem na zakładkę jak na zdjęciu, domknąłem ramki i ostrym skalpelem wyciałem dookoła naddatek. tablica siedzi super sztywno i klapa zamyka się jak bez tablic 🙂 ja jestem super zadowolony, może ktoś skorzysta 🙂

Poniżej fotosy:

IMG_3247.jpg

IMG_3248.jpg

IMG_3249.jpg

IMG_3250.jpg

IMG_3252.jpg

• Lubię to 1

Przecież są bardzo dobre samoprzylepne pianki wygłuszające np. Bitmat.pl

2 minuty temu, Waldek napisał:

Przecież są bardzo dobre samoprzylepne pianki wygłuszające np. Bitmat.pl

Ktoś kto się zna, bądź siedzi w temacie to "wie". Moja branża jest bardzo odległa, więc zadowoliłem się domowym sposobem

• Lubię to 1

Pochwalam, lepiej coś zrobić z czegoś co zalega gdzieś na półce i jest za darmo i spełnia potem swoją rolę niż wydawać ciężko zarobioną kasę.

ja od zawsze przyklejam ramke na taśme dwustronna tesa i nigdy nie mialem zadnego problemu 🙂