Skocz do zawartości

Czarne plastiki - pielęgnacja, czyszczenie, konserwacja


Rekomendowane odpowiedzi

Adbl black water będzie ok, ale nie wiem czy nie będą widoczne zacieki po deszczu. Ja tak mialem w przypadku ADBL Tire Dressing. Ostatnio spróbowałem na plastiki zewnętrzne dressingu Adbl interior Wow. Bylem w szoku jaki efekt i trzymal mi nawet po myciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gesiu_15 u mnie wręcz przeciwnie- leży elegancko, przyciemnia też świetnie, dodatkowo wydobywa chropowatą strukturę plastików. Natomiast zgodzę się, że TD leży znacznie dłużej. Obecnie BW po tygodniu już prawie ni ma na elementach zew. Na dywanikach (zdjęcie gdzieś wrzucałem w testach) leży do dziś, czyli już ok. 2 m-ce. Wiem, bo po myciu w weekend myjką dywaniki odzyskały głębie czerni, niestety lekką śliskość i zaczęły kropelkować. Jest to obecnie mój ulubiony produkt na szybki akcje na bezdotyku, który niesamowicie przyśpieszanie osuszanie opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.

Mam na boczku drzwi w samochodzie ślady jak na zdjęciu.

Próbowałem to zmywać ale nic nie daje, sądzę że poprzedni właściciel porobił te ślady od zimnego łokcia:)

Czym to zabezpieczyć żeby kolor wrócił do normy ?

 

IMG_4531.JPG

IMG_4532.JPG

IMG_4535.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marer czym próbowałeś usunąć ? APC w odpowiednim stężeniu powinno dać radę , następnie zabezpieczyć dressingiem do wnętrza ;) Środków masa na rynku od wykończenia Matowego po Połysk :) Wszystko zamieszczone w działach "Testy" warto przejrzeć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguly sa oddzielne produkty na plastyki zewnetrzne i wewnetrzne i lepiej nie kombinowac ;) Z dressingow taki prwdziwy mat daje C6 Gtechiq,ale w Twoim przypadku potrzebujesz raczej czegos co da porzadny i widoczny efekt by zakryc ten defekt,jaki? jest tyle tego ze trudno wybrac i w sumie wszystkie sa podobne a efekt koncowy zalezy tez od plasyku na jakim sie go kladzie 

 poczytaj i wybierz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, marer napisał:

Możesz polecić jakiś w miarę dobry dressing? preferuję efekt matowy, może jest coś takiego żeby nim odnowić wszystkie plastiki wewnętrzne i zewnętrzne ?

Teoretycznie do plastików wewnętrznych i zewnętrznych nadają się wszystkie produkty do plastików wewnętrznych, ale ich trwałość na zewnątrz jest zwykle wątpliwa. :) W dziale testy, w kategorii poświęconej plastikom wewnętrznym, pojawiło się na przestrzeni ostatnich tygodni sporo ciekawych recenzji i porównań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dressingi do wewnatrz sa do wszystkich plastykow wewnetrznych,za wyjatkiem tych blyszczacych jak np.ta listewka ktora masz z boku pod szyba ;)

1 minutę temu, Michał126 napisał:

Teoretycznie do plastików wewnętrznych i zewnętrznych nadają się wszystkie produkty do plastików wewnętrznych, ale ich trwałość na zewnątrz jest zwykle wątpliwa. :) W dziale testy, w kategorii poświęconej plastikom wewnętrznym, pojawiło się na przestrzeni ostatnich tygodni sporo ciekawych recenzji i porównań.

Trwalosc faktycznie moze byc bardzo slaba jesli damy dressing wewnetrzny na zewnatrz,a jesli zrobimy odwrotnie to efekt moze byc zbyt "tlusty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, marer napisał:

No dobra

Poczytałem trochę i obstawiam POORBOY'S WORLD Natural Look Dressing

Sądzicie że da radę ?

To klasyk ;) mam jeszcze butlę od 3 lat bo jest mega wydajny,i powiem tak np.na plastykach clio mojej żony bardzo fajny efekt ale już w moim BMW  już mi się średnio podobał,efekt trochę zbyt błyszczący i jakby tlustawy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przecież kolega polecał:

4 godziny temu, menior napisał:

Z dressingow taki prwdziwy mat daje C6 Gtechiq...

Zaznaczę, że nawet przy najlepszym dressingu końcowy efekt zależy od struktury, wieku, czy zużycia materiału. No i bardzo ważne: przed aplikacją dressingu zawsze przygotuj podłoże jakimś APC. Wybrałeś dobry produkt poorboy's, który przede wszystkim powinien ujednolicić górę boczków, a dodatkowo dorzuci satynowego looku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marer - a ja obstawiam, że dressing PB NL delikatnie przyciemni, ale nie zamaskuje tego odbarwienia/wytarcia i będzie ono dalej widoczne (zwłaszcza, że dressing przyciemni też powierzchnię nie wytartą, więc różnica pozostanie). Poza tym NL ma to do siebie (znany zonk), że w wyniku kontaktu powierzchni pokrytej tym dressingiem z wodą (np. krople deszczu) pojawiają się jasne plamy (w Scenicu z 2012 r. na pewno tak jest, więc w Twoim przypadku na 99% też tak będzie). Przed dressingiem musiałbyś jakoś inaczej (niż samym dressingiem) zniwelować te ślady wytarcia (może delikatnie opalarką, lub hot air-em...?), bo raczej efekt po samym PB NL nie zadowoli Cię i będziesz dalej szukał wyjścia z problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T

Cytat

Tego się właśnie obawiam że nie zamaskuje. Myślałem jeszcze o CAR PRO CQUARTZ DLUX

Może jutro spróbuję delikatnie z opalarką.

Nie chciałbym tego popsuć bo jeszcze nie jest tak bardzo uciążliwe a po moich testach może być gorzej :)

Może się zakończyć boczkiem do wymiany :)

 

No z tą wodą jak zamoknie to naprawdę problem, zawsze jak pada deszcz a otworzę drzwi to plastik jest mokry od kropli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Potrzebuję produktu najlepiej w formie sprayu albo produktu, który nanosi się na plastiki zew. bez jego docierania.

W VW G7 GTI mam dużo elementów, które chcę pokryć dessingiem a większość trzeba nanosić aplikatorem albo wycierać nadmiar.

Na tylnym zderzaku jest dyfuzor, który ma od cholery dziwnych wgłębień, coś ala plaster miodu i żeby dobrze rozprowadzić, musiałbym poświęcić trochę czasu nad pędzelkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.