Skocz do zawartości

Czarne plastiki - pielęgnacja, czyszczenie, konserwacja


Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Clinic4Car napisał:

Na Twoim miejscu pomyślał bym o jakiejś powłoce, będzie to najtrwalsze zabezpieczenie, 
*Sonax PNS PolmymerNetsheld - powłoka polimerowa która dedykowana jest do lakieru, ale świetnie siada na plastikach delikatnie je przyciemniając trwałość około 6 miesięcy.
*Max Protect UNC-R - powłoka membranowa o bardzo dużej hydrofobowości, produkt dedykowany do lakieru jak i plastików, bardzo przyciemnia plastiki, nadając delikatnego połysku        (coś pomiędzy satyną a połyskiem) 
*CarPro Cquartz DLUX- Powłoka Kwarcowa, dedykowana do zabezpieczenia tworzyw i felg.
 

CarPro Cquartz DLUX wygląda fajnie ale boję się że sobie z tym nie poradzę. Wg opisu widzę że błędów nie wybacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, altagor napisał:

CarPro Cquartz DLUX wygląda fajnie ale boję się że sobie z tym nie poradzę. Wg opisu widzę że błędów nie wybacza.

Ale znów nie jest to nic nadzwyczajnie trudnego, jeżeli zastosujesz się do zaleceń producenta, dodatkowo użyjesz nowego aplikatora i nowych mikrofibr do docierania, to na pewno się uda;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

często domywam plastiki właśnie APC , z którego powoli rezygnuję lub przesiadka na PRO, po myciu głównym

i zależy w jakim stanie jest plastik (wypalenie słońcem, utlenienie itp) często wystarczy wymycie + lekki dresing. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, kusiu napisał:

SOFT99 Fusso Coat12

nie polecam woskować listew plastikowych - w moim przypadku docieranie fibrą nic nie dało, na listwach pozostały białe ślady wosku niedotartego, a dodatkowo cięzko to usunąć. Do plastików są dedykowane produkty oraz możesz użyć także dressingów do opon typu Black Mamba itp -- tylko poczytaj w odpowiednich wątkach, gdyż niektóre łądnie siadają i trochę się trzymają, a inne spływaja z pierwszym deszczem. 

ps listwy myjemy standardowo APC w odpowiednim stężeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kusiu napisał:

Proszę o informację czym najlepiej przygotować powierzchnię listw plastikowych zewnętrznych pod wosk SOFT99 Fusso Coat12 na czym długo on posiedzi?

Ale nawet nie wiadomo, czy chodzi o listwy lakierowane, czy też nielakierowane... Przypuszczam, że o lakierowane, bo kolega @kusiu nie wpadł chyba na pomysł, aby woskować Soft-em nielakierowane plastiki...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet nie wiadomo, czy chodzi o listwy lakierowane, czy też nielakierowane... Przypuszczam, że o lakierowane, bo kolega [mention=11176]kusiu[/mention] nie wpadł chyba na pomysł, aby woskować Soft-em nielakierowane plastiki...?
Oczywiście że o listwy nielakierowane, kładłem nawet kiedyś na podszybie, fajnie przyciemniał ale dość krótko siedział, więc nie wiem czy samo APC wystarczy czy do bani odtlusciłem. Myślałem że również ktoś używa takiej kombinacji :) Eidos71@ czytam forum ale baza jest tak obszerna że cały dzień to mało, przepraszam czasem za proste pytania ale są one dla was proste a mnie stawiają pod znakiem zapytania.. Pytanie APC od SG i przetarcia później IPA 50/50 z wodą i nałożenie fusso coat 12months dark Wax spełni swoją rolę?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kusiu - tak, jak napisał @kursien , nie zdecydowałbym się na woskowanie nielakierowanego plastiku Soft-em... Zwłaszcza, jeżeli listwy mają porowatą strukturę. Jest duże prawdopodobieństwo, że nie wszędzie zdołasz dotrzeć wosk i pozostaną białe resztki wyschniętego produktu. Lepiej zastosuj dedykowany środek do zewnętrznych tworzyw, typu Koch Chemie NMPC - zauważalnie przyciemnia i jest - moim zdaniem - bardzo trwały. Jest też wydajny - stosunek cena/jakość/wydajność wg mnie wypada świetnie. Jeżeli chodzi o przygotowanie tworzywa - porządne czyszczenie APC powinno wystarczyć; IPA jako kolejny krok nie jest niezbędny, choć nie zaszkodzi :wink:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=11176]kusiu[/mention] - tak, jak napisał [mention=17500]kursien[/mention] , nie zdecydowałbym się na woskowanie nielakierowanego plastiku Soft-em... Zwłaszcza, jeżeli listwy mają porowatą strukturę. Jest duże prawdopodobieństwo, że nie wszędzie zdołasz dotrzeć wosk i pozostaną białe resztki wyschniętego produktu. Lepiej zastosuj dedykowany środek do zewnętrznych tworzyw, typu Koch Chemie NMPC - zauważalnie przyciemnia i jest - moim zdaniem - bardzo trwały. Jest też wydajny - stosunek cena/jakość/wydajność wg mnie wypada świetnie. Jeżeli chodzi o przygotowanie tworzywa - porządne czyszczenie APC powinno wystarczyć; IPA jako kolejny krok nie jest niezbędny, choć nie zaszkodzi :wink:
Dziękuję, posiadam ValetPro Trim Glitz, kiedyś krd@ robił testy na tylnim zderzaku i wypadał najlepiej o ile dobrze pamiętam z dedykowanych środków do plastików zewnętrznych, muszę przyłożyć się tylko do czyszczenia powierzchni

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eidos71 napisał:

Ale nawet nie wiadomo, czy chodzi o listwy lakierowane, czy też nielakierowane... Przypuszczam, że o lakierowane, bo kolega @kusiu nie wpadł chyba na pomysł, aby woskować Soft-em nielakierowane plastiki...?

Generalizując, to nie takie pomysły ludzie miewają. A potem temat czym usunąć białe mazy po wosku z listew bo nie schodzą ;)

 

Ale w zasadzie ja nie o tym... jako ciekawostka, eksperymenty nie muszą wynikać z niewiedzy. Przy większym doświadczeniu można iść pod prąd.

Czasami zamiast Kocha Plast Care na gładkie nielakierowane żeberka grilla nakładam wosk Dodo Juice Blue Velvet. Ten konkretny wosk na czarnych plastikach nie robi problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Administrator

Kurcze, nie czuję tam coli. 

W dniu 1.01.2018 o 11:42, Eidos71 napisał:

Koch Chemie NMPC - zauważalnie przyciemnia i jest - moim zdaniem - bardzo trwały. Jest też wydajny - stosunek cena/jakość/wydajność wg mnie wypada świetnie.

Nano Magic Plast Care

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koch chemie plast star (PSS) to samo co NMPC ale bez silikonow jesli dobrze pamietam. Wieksza butla w podobnej cenie

Jesli chodzi o zapach to w KC PSS coli nie czuc... jakis cytrus bardziej.

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.