Skocz do zawartości

Czarne plastiki - pielęgnacja, czyszczenie, konserwacja


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka zostało mi jeszcze troche powłoki TAC system chciałem ja położyć na plastiki zewnętrzne pytanie plastiki te maja taka fakturę drobna czym bądź jakim aplikatorem nałożyć aby Powloka wypełniła całość? Bo twarda kostka nie da rady chyba czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Plastiki wypłowiały i potrzebują trochę odświeżenia, a traktowałem je tylko szamponem. Potrzebny uniwersalny dressing do plastików zewnętrznych oraz przy okazji do opon. Wybór padł na ValetPRO Black to the Future. Dobry pomysł? Nie spłynie przy pierwszym lepszym deszczu?

Przed nałożeniem oczywiście rozcieńczone APC na plastiki.

Pytanie czy aplikator piankowy do opon oraz gąbkowy do dressingu na plastiki są jednorazowe, czy można je umyć i używać wielokrotnie aż do rozpadu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cineos, Valet Pro dobry wybór, przynajmniej ja byłem zadowolony, wydajność tego produktu jest bardzo dobra, trwałości dokładnie nie pamiętam ale źle na pewno nie było no i fajnie odżywia plastiki;) A aplikatory jaki piankowy jak i gąbkowy śmiało myj i używaj aż się skończą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam VP BTTF i faktycznie jest wydajny oraz łatwy w pracy zwłaszcza na plastikach, małe problemy mogą się pojawić przy rowkach w oponie i tam trzeba się troch namachać aplikatorem. Ja z kolei od jakiegoś czasu na oponach i plastikach używam ADBL Tire Dressing. Jest również bardzo wydajny, łatwiejszy w pracy przez swoja konsystencje oraz trwały na oponach i plastikach. Dla jednych to wada, a dla innych zaleta ale jest na pewno bardziej "świecący" od VP. Cenowo i objętościowo chyba lepiej wypada ADBL bo za 500ml jest około 55zł a za VP 250ml około 53zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi swego czasu bardzo dobry zawodowy detailer polecił (jak odbierałem od niego auto) Scholl Neo Polymer Protection. Zakupiłem i do czarnych zewnętrznych plastików (głównie zderzaki) rewelacja - odżywia plastiki na kilka myć i jest to odżywienie głęboki czarny kolor bez tandetnego połysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kolo100 napisał:

Panowie mój tylny zderzak niestety "dostał" woskiem Coli i mam białe plamy. Położyłem dressing ale to rozwiązanie chwilowe ponieważ po tygodniu znowu plamy wychodzą.

Czym wyczyścić te plamy?

Dzięki

Mi tez czasem zdarza sie ubrudzic jakis plastyk przy woskowaniu o czym sie spostrzege po pewnym czasie ale zazwyczaj wystarczy zwykle APC lub IPA by to usunac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Stałem się posiadaczem Jeep Renegade. Chciałbym go możliwie dobrze zabezpieczyć we własnym zakresie. Lakier potraktowałem Soft99 Fusso, została spora ilość czarnego tworzywa. Większość polecanych środków ma na celu renowację, proszę Was o polecenie środka do długotrwałego zabezpieczenia czarnych elementów z tworzywa (nadkola, zderzaki a przede wszystkim gril) najlepiej bez połysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, altagor napisał:

Stałem się posiadaczem Jeep Renegade. Chciałbym go możliwie dobrze zabezpieczyć we własnym zakresie. Lakier potraktowałem Soft99 Fusso, została spora ilość czarnego tworzywa. Większość polecanych środków ma na celu renowację, proszę Was o polecenie środka do długotrwałego zabezpieczenia czarnych elementów z tworzywa (nadkola, zderzaki a przede wszystkim gril) najlepiej bez połysku.

Bez połysku będzie ciężko.
Dla tak miesięcznego odświeżenia to tylko i wyłącznie Autoglym Bumper trim care
A dla renowacji długotrwałej, moje rozwiązanie to solidne wyczyszczenie plastików, następnie wygrzanie opalarką i na to owatrol polytrol, miesiąć jest połysk potem już wchodzi w mat ale plastik ładny czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gozdziu23 napisał:

Bez połysku będzie ciężko.
Dla tak miesięcznego odświeżenia to tylko i wyłącznie Autoglym Bumper trim care
A dla renowacji długotrwałej, moje rozwiązanie to solidne wyczyszczenie plastików, następnie wygrzanie opalarką i na to owatrol polytrol, miesiąć jest połysk potem już wchodzi w mat ale plastik ładny czarny

Przepraszam za niedokładną informację. Samochód jest nowy, plastiki są w stanie idealnym i chciałbym ten stan utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, altagor napisał:

Przepraszam za niedokładną informację. Samochód jest nowy, plastiki są w stanie idealnym i chciałbym ten stan utrzymać.

Na Twoim miejscu pomyślał bym o jakiejś powłoce, będzie to najtrwalsze zabezpieczenie, 
*Sonax PNS PolmymerNetsheld - powłoka polimerowa która dedykowana jest do lakieru, ale świetnie siada na plastikach delikatnie je przyciemniając trwałość około 6 miesięcy.
*Max Protect UNC-R - powłoka membranowa o bardzo dużej hydrofobowości, produkt dedykowany do lakieru jak i plastików, bardzo przyciemnia plastiki, nadając delikatnego połysku        (coś pomiędzy satyną a połyskiem) 
*CarPro Cquartz DLUX- Powłoka Kwarcowa, dedykowana do zabezpieczenia tworzyw i felg.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.