Skocz do zawartości

Co się z nimi stało jak się tego dziadostwa pozbyć


Bartkie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ponieważ przez sezonem w ubiegłym roku felgi wyglądały tak jak na zdjęciu pierwszym a po sezonie tak jak na drugim masakra nie wiem jak je przywrócić do stanu początkowego... Próbowałem już je glinkowac, używałem K2 lekko sicernej pasty, pasty do regeneracji lamp, nawet papierem wodnym p1000 i nic nie daje dalej takie jak są macie jakiś pomysł bo jestem załamany 😕

IMG_20200407_145714.jpg

received_250064826149639.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak by wierzchnia warstwa zeszła. Może na jesień zastosowałeś jakaś chemię której dobrze nie wypłukałeś🤔

Według mnie tylko powtórne malowanie. Poza tym z tego co wiem to nie uzyskasz takiego odcieniu z lakieru proszkowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich 

Mam chyba podobny problem z felgami co kolega wyżej i nie mam pojęcia jak się tego pozbyć. W moim przypadku są to felgi raczej oryginalne i nie było z raczej żadnej naprawy lakierniczej. Felgi po umyciu jak już wyschną maja dziwny nalot miejscami jak by było coś tłuste nie mam pojęcia jak to opisać . Czy macie jakiś pomysł jak doprowadzić te felgi do kultury?

7FE3A2BF-A860-44A8-99B9-683C6948464F.jpeg

D5172E93-08E2-40DE-AEFB-FA91EB48A3D2.jpeg

9224DE51-8B9B-468D-9E63-DA7483AB9B68.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam narazie płyn Autoland Atack i tylko tym. Pisząc cleaner masz coś konkretnie na myśli, bo nie jestem za bardzo w temacie jedynie co to standardowe dbanie o czystość auta i dopiero będę zaczynał coś więcej dbać bardziej szczegółowo.

i czy do mycia felg ten płyn wystarczy do systematycznego mucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pozwolę podpiąć się do tematu. Dzisiaj przy myciu felg zauważyłem takie dziwne plamy. Felgi 3 tygodnie temu odebrane od malowania proszkowego (przy odbiorze nie było tego bankowo). Felgi czyszczone rrc wheel gel, pozniej ipa i Funky Witch Talisman Rims Protector. Jakieś pomysły od czego to może być i tak ewentualnie to usunąć?

 

IMG_20200627_201816.jpg

IMG_20200627_201934.jpg

IMG_20200627_201942.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kuba95 napisał:

Marka dla profesjonalistow 😂 dodatkowo może lakiernik zastosował słabej jakości lakier

nie jestem nim. wlasnie RRC się konczy i muszę kupić coś innego. uważasz że to może być wina wlasnie RRC? opony nabłyszczam Nielsen Brillance może to jego wina jak dostał się na felgę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kuba95 napisał:

IPA czysta

Tak. Być może ten RRC. starałem się nie trzymać go za długo na felgach ale dzisiaj trochę syn mnie odciągnął od pracy i być może za długo leżał na felgach. A wiadomo pogoda była jaka była. Jak myślicie jest to jakoś do odratowania. Nie widać bardzo ale wkurza na świeżo pomalowanych felgach.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł nabroić, jeśli zasechł... dziadostwo. Niechcący dałem zaschnąć Vampirowi na felgach - NIC się nie stało. Niemniej tutaj mogła mieć jeszcze wpływ jakość nieoryginalnej powłoki lakierniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Spróbuj to przepolerować lekko ścierną pastą, jak nie masz może być nawet zwykła Tempo, niestety jak się to powiększy to tylko ponowne malowanie, spróbuj w mało widocznym miejscu i punktowo. Felgi malowane metoda systemową czy sam proszek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem jak kolega wyżej, nie mam obecnie zdjęć może jutro uda mi się zrobić. Otóż moje felgi mają taki ciemny nalot, coś choćby z klocków i innych zabrudzeń, niestety nie mogę ich niczym domyć. Przypadkowo przez mikrofibrę skrobnąłem paznokciem i o dziwo zeszło nie chcę jednak dalej tak szorować felg aby ich nie uszkodzić, macie może pomysły jak wyczyścić je całkowicie? Nie jestem specjalistą więc nie chcę kombinować za bardzo, ostatnio spróbowałem RRC, wcześniej z K2  i nic nie pomogło. Proszę o pomoc. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.