Skocz do zawartości

Dlaczego tak się stało ?


SzaKal

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedźcie mi czy to możliwe że przez polerowanie mogło się takie coś stać ?

A jeśli tak to dlaczego ???

36b06bdfe1558121med.jpg

 

[ Dodano: 28 Maj 2010, 20:26 ]

A tylko dodam że to lakier na zderzaku (jeśli ma to jakieś znaczenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to w tym miejscu karoseria musiała być "zamięta"

takie ślady są na zderzaku w aucie rodziców które kiedyś miało delikatne spotkanie ze słupkiem, plastikowy zderzak sam wrócił na swoje miejsce, a po kilku miesiącach coś takiego wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malkolm ma rację, to wygląda na popękanie od spotkania z jakimś słupkiem czy coś, na firmowym berlingo mam parę takich "kwiatków" :roll: , jeśli to na pewno takie uszkodzenie to raczej bez lakiernika się nie obejdzie. A wyszło to na pewno przy polerowaniu?? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam o tyle fart, ze to auto brata, wiec nie ma przypału, ale przyjmując auto warto wypytać właściciela o historię i poinformować o ew. możliwości jeśli zderzak był malowany. Dostałęm, jescze info od braciaka, że ten zderzak nie ma założonego oryginalnego wzmocnienia i to może też być dodatkową przyczyną, że lakier był już mocno wymęczony i dlatego popękał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier popękał po prostu.

Zderzak został zagięty

lub

był już kiedyś naprawiany

lub

był szpachlowany

 

Naprawa.

Wszystko zależy od tego jakie są przyczyny pęknięcia ,podłoże i lakier (2 czy 1 warstwowy).

Generalnie przydałyby się zdjęcia w macro.

 

Moim zdaniem pozostaje zedrzeć i położyć nowy lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam taka pajeczynke na rogu zderzaka - jak kupilem 6 lat temu nie bylo widac ale teraz po polerce jest bardziej widoczne. U mnie na pewno byl jakis slupek albo inne auto bo rog blotnika na zderzakiem jest lekko przygiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może zderzak był uszkodzony wcześniej, pasta wchodzi w te pęknięcia i dlatego tak to widać??

Dobrze pisze, już sie z tym spotkałem.

Przydałoby sie wyczyścić te pęknięcia z białej pasty/wosku.

A jakby to zapuścić czymś ciemnym i oleistym? np Black Hole?

 

Oczywiście, jeżeli ma być idealnie, to bez lakiernika chyba sie nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że się teraz też zmartwiłem, bo planuje wyjazd do domu do rodziców gdzie będę mógł zając się spokojnie autem odświeżyć i nawoskować a wydaje mi się, że moje zderzaki nie mają oryginalnego lakieru i czy pod lakierem jest jakiś szpachel i czy zderzak kiedyś nie był walnięty. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale środki po kolei to: SSR2, SRP, DJ. Żeby też po jakimś czasie nie wyszła mi taka pajęczyna.

 

[ Dodano: 30 Maj 2010, 12:25 ]

To może lepiej nie robić zderzaków ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.