Jump to content
marolex.pl

KORONAWIRUS COVID-19 - Informacje ze świata. Wymiana informacji w temacie.

Recommended Posts

@Sinus widziałem to źródło, mhm taaak wprowadzą stan wyjątkowy i zamkną wszystkie miesta, wsie i ogolnie wojsko to bedzie wszędzie, tylko hmm ile mamy wojskowych w polsce? Zamknięcie granic plus galerii handlowych przyniesie kolosalne straty do budżetuu państwa teraz jak jeszcze wprowadziliby stan wyjatkowoy i pozamykali wszystkie miasta i wsie to wszystko by staneło a jak wszystko stoi to co sie dzieje z gospodarką? Upada a na to nie mogą sobie pozwolić bo tylko przemysł w tym momencie ratuje nasze państwo który musi funkcjonować chociażby w minimalnym stopniu 

• Lubię to 1

Panowie, spokojnie, przekazałem to, co usłyszałem od wojskowego, którego mam w rodzinie. Nie wiem natomiast, o jakim Ty źródle piszesz,@Streat ? Nie śledzę na bieżąco wiadomości, ani telewizji, ale wnioskuję po Twoim wpisie, że gdzieś już się to pojawiło?

Również uważam, że gospodarczo takie rozwiązanie byłoby totalna klapa, ale jednak myślę, że dzięki temu w 2 tygodnie udałoby się opanować sytuację. Problem w tym, że ktoś mi dziś mówił, że ponoć jakieś mądre głowy sugerują, że takie epidemie koronawirusa mogą być w tym roku jeszcze trzy. Pozniej pewnie już powstaną szczepionki itp, ale nie jest to zbyt ciekawa wizja...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

29 minut temu, Sinus napisał:

Mam nieoficjalną informacje z wiarygodnego źródła, że na ten moment w niedzielę/poniedziałek wprowadza stan wyjątkowy i wojsko będzie na ulicach.

Identyczną "informację" otrzymałem dzisiaj na Messengerze. Dodatkowo była tam też wiadomość, że w nocy z niedzieli na poniedziałek zamykają Warszawę, obstawiają ją kordonem i dzielą na trzy strefy... Ktoś sieje ferment i ma niezły ubaw...

@Eidos71 dokładnie tak, ze niby ktos z wojska to mówił komuś. niezły ferment ktos sieje 

• Lubię to 2

Może i tak, może mój szwagier też to od kogoś usłyszał i tak przekazał. A ja mu uwierzyłem, jeśli kogoś wprowadziłem w błąd, to przepraszam, nie to było moim celem.

fejk niusow cala kopa :(  , dzis w biedrze jedna babka przez fona do meża gadala , ze od poniedzialku markety maja pozamykac, za duzo ludzi tam łazi, czesto na sklepie jest wiecej niz 50. Tak sie robi panike ! masakra 😞

• Lubię to 2

Lepiej pozamykać wszystko teraz i odczekać, niż za tydzień, czy dwa gdy dojdzie do katastrofy. Niestety z tego co widać na ulicach rodacy bagatelizują sytuację.
A tymczasem do Włoch przybyli specjaliści z Chin i pomogą im ogarnąć sytuację. Mają duże doświadczenie i pewnie wspomogą sprzętem.

• Lubię to 1
  • Okay 1

Identyczną "informację" otrzymałem dzisiaj na Messengerze. Dodatkowo była tam też wiadomość, że w nocy z niedzieli na poniedziałek zamykają Warszawę, obstawiają ją kordonem i dzielą na trzy strefy... Ktoś sieje ferment i ma niezły ubaw...

13 dzielnica normalnie....

Wczoraj usłyszałem taką informację od trzech osób i o dziwo każda to wiedziała od "zaufanej" osoby....

Ludzie sami sieją panikę i robią nagonkę, a później zdziwienie że na jeden zwykły obiad nie można nic kupić bo puste półki...

• Lubię to 3

Ludzie tak rozsiewają panikę, zamykają miasta!!! Nawet jeśli to co? Ludzie traktują to jak jakiś wyrok.
Z praktycznego punktu widzenia - to wprowadzenie stref to nie zamkniecie miasta, a podzielenie terytorialne, które ułatwi o wiele zarządzanie logistyka i rozprzestrzenianiem.
W PL jest w każdym prawie mieście juz ognisko wiec to musieli by zamknąć wszystkie miasta co jest jednoznaczne z podzialem na strefy

Polecam poświęcić te pół godziny i przeczytać:

https://medium.com/@marcin.kaszynski/koronowirus-dlaczego-musimy-dzia%C5%82a%C4%87-teraz-65fdabd335a5

Potwierdza się to, co pisałem wcześniej o zdecydowanie większej liczbie zarażonych i brakiem wykonywania odpowiedniej ilości testów.

Polecam poświęcić te pół godziny i przeczytać:

https://medium.com/@marcin.kaszynski/koronowirus-dlaczego-musimy-dzia%C5%82a%C4%87-teraz-65fdabd335a5

Potwierdza się to, co pisałem wcześniej o zdecydowanie większej liczbie zarażonych i brakiem wykonywania odpowiedniej ilości testów.

Błędny link - dostaje bląd 500

To jest wiadome od początku , nie będzie szybkiego testu na wykrywaniem to nie będzie wiadomo ile jest zakażonych , przed tym nie ma żadnej ochrony , jedynie izolacja, więc proponuje to i zdrowy rozsądek bez siana niepotrzebnej paniki

• Lubię to 1

Błędny link - dostaje bląd 500
Kurcze, u mnie wszystko działa, a jak jest u innych?

U mnie caly czas dziala. Sprawdzalem rano oraz przed chwila.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Pociesza fakt, że w Chinach liczba zakażeń spada, tak samo jak w jednym z miast we Włoszech (nie pamiętam nazwy 😕).

Pociesza fakt, że w Chinach liczba zakażeń spada, tak samo jak w jednym z miast we Włoszech (nie pamiętam nazwy ).

i nie wydaje Ci się to dziwne ? Przy tylu mieszkańcach Chin nagle sytuacja się prostuje ?

Może i tak, przekazuję, co podają.

@xadamx , wczoraj w sklepie, w których pracuję podchodzi do kolegi klient i pyta czy mamy oprogramowanie antywirusowe. Wybuchłem śmiechem.🤣 a obrazek w 100% ilustruje to co zobaczyłem w mojej wyobraźni. 😆

Pomimo to, jednak uważam że ogólna sytuacja jest poważna i powinniśmy nie ryzykować i jak najmniej wychodzić z domu (tylko jeśli jest potrzeba).

Do niektórych sklepów wpuszczają po kilka osób że względu bezpieczeństwa. A ludzie przed sklepem stoją w kolejach, praktycznie jeden na drugim... Chyba nie zdają siebie sprawy z zagrożenia... Albo każdy chce do szpitala na kroplówkę ... A przecież wszystko to jest po to żeby ograniczyć liczbę chorych. Bo wirus nie przyjdzie do nich do domu. Chyba że kurier go dostarczy

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Panowie, zamknięcie miast ma ograniczyć ruch ludzi. Dostawy i zaopatrzenie będzie miało wjazd i wyjazd z takich miast. 
Więc nawet jeśli zamkną to nie ma mowy o paraliżu. Jedynie ograniczy to ruch ludzi, którzy nie mogą wysiedzieć na miejscu kiedy jest to wskazane...

• Lubię to 1
  • Okay 1

W moim mieście jeden debil poszedł na sor.. W rozmowie zapierał się że miał kontakt z zakazonym. Dopiero rodzina poinformowala lekarza, że przebywał z chorym. Cały sor zamkniety przez kilka godzin, bo musiała przyjechac karetka, a później robili dezynfekcje. Dodatkowo wybuchła panika w mieście, bo wejscie na sor jest od strony parkingu największego marketu w mojej miejscowosci.

Akurat gdy wsiadałem do auta przyjechala ekipa w kombinezonach

Snapchat-1371681052.jpg

Pierwsza zarazona osoba w moim powiecie, 7 km od mojej miejscowosci...

Pierwsza zarazona osoba w moim powiecie, 7 km od mojej miejscowosci...

Co nam daje taka informacja ? czegoś oczekujesz od nas ? jeśli chcesz kogoś ostrzec to podaj miejscowość.