Jump to content
marolex.pl

KORONAWIRUS COVID-19 - Informacje ze świata. Wymiana informacji w temacie.

Recommended Posts

Co tam 1000 zgonów.
To niegroźny wirus. Większość przejdzie go bezobjawowo ;-)

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

@Fredi88  zdecydowanie sie pogorszylo,wszystko pozamykane z wyjatkiem aptek i spozywczych,nakaz przebywania w domu i opuszczenia miejsca zamieszkania bez uzasadnionej koniecznosci,w Lombardi nie daja rady w szpitalach i nie maja juz miejsc ani wystarczająco sprzetu...masakra 😔

3 minuty temu, menior napisał:

@Fredi88  zdecydowanie sie pogorszylo,wszystko pozamykane z wyjatkiem aptek i spozywczych,nakaz przebywania w domu i opuszczenia miejsca zamieszkania bez uzasadnionej koniecznosci,w Lombardi nie daja rady w szpitalach i nie maja juz miejsc ani wystarczająco sprzetu...masakra 😔

Od poniedziałku duża szansa, że będzie tak u nas. 

2 godziny temu, menior napisał:

nakaz przebywania w domu i opuszczenia miejsca zamieszkania bez uzasadnionej koniecznosci

To jest chyba jedyna szansa dla nas w PL, żeby to gówno względnie "opanować"

• Lubię to 2
  • Okay 1

Od poniedziałku duża szansa, że będzie tak u nas. 
Od poniedziałku u nas strefy.....

2 godziny temu, menior napisał:

Czyli 2 tygodnie i sytuacja o 180* się zmieniła. Myślę, że niektórzy trochę zbyt wcześnie zbagatelizowali wirusa. Sprawa raczej poważna. Mam nadzieję, że i w Austrii zamkną w końcu galerie handlowe bo żona pracuje w sklepie i ma kontakt z setkami osób dziennie :roll:

18 minut temu, Fredi88 napisał:

Czyli 2 tygodnie i sytuacja o 180* się zmieniła. Myślę, że niektórzy trochę zbyt wcześnie zbagatelizowali wirusa. Sprawa raczej poważna. Mam nadzieję, że i w Austrii zamkną w końcu galerie handlowe bo żona pracuje w sklepie i ma kontakt z setkami osób dziennie :roll:

Ja rezygnuje z wyjazdu do PL. Nie z powodu paniki tylko zdrowego rozsądku. Tydzień wolnego i jedziemy do lasu na domek 🤨

Godzinę temu, Grzechu23 napisał:

To jest chyba jedyna szansa dla nas w PL, żeby to gówno względnie "opanować"

Dzisiaj w sklepie kilka małolatów szykowało się na imprezkę, oni pewnie dobrze to przejdą, ale co w sytuacji jak akurat ktoś się trafi z wirusem zarazi ich i pójdą z tym do domu, niestety starsi ludzie dobrze sobie z wirusem nie radzą. Do tego ode mnie z miasta dwie osoby w szpitalu z wirusem. 30+ na obserwacji. 

2 godziny temu, Ari napisał:

Od poniedziałku u nas strefy.....

Jak coś piszesz to pełnym zdaniem , a nie kropki i siejesz panikę.

Proszę moderatora o kasowanie takich postów.

• Lubię to 3

34 minuty temu, Przem@S napisał:

Jak coś piszesz to pełnym zdaniem , a nie kropki i siejesz panikę.

Proszę moderatora o kasowanie takich postów.

Jak Ci nie odpowiada to nie czytaj.  Widzisz, że wysłane z telefonu.

To telefon uniemożliwia pisanie całymi zdaniami?

• Lubię to 1

To telefon uniemożliwia pisanie całymi zdaniami?
Biorąc udział w zebraniu na przykład to ogranicza.

Jeśli bierzesz udział w temacie z takim tytułem powinieneś wiedzieć o co chodzi ze strefami.

Ok. Nie będę "siał" paniki. Odświeżajcie sobie strony gov.pl tam dużo informacji pełnymi zdaniami a mało konkretów.

• Nie lubię 1

Jedyne co się zamyka to granice państw oraz lotniska, Słowacja wczoraj wieczorem zamknęła granice i dostęp do lotniska Ukraina zamknęła swoje granice i tak to idzie dalej, z racji ze pracuje na lotnisku w Krakowie obawiam się ze tez mogę być nosicielem tego wirusa.

@Fredi88 Wlosi faktycznie nieco zbagetelizowali sytuacje na poczatku,ockneli sie jak sytuacja stala sie juz dramatyczna @Ari  Jak narazie u nas nie widze az takiej skali wzrostu(i maiejmy nadzieje iz tak pozostanie) jak tutaj,tu po tygodniu z kilkudziesieciu przypadkow zrobily sie tysiace,nie wiem czym to tlumaczyc 

@menior ja wiem czym. Tym, że w Polsce praktycznie nie robią tych testów. Bo nie ma warunków i sprzętu. Dopiero od wczoraj zaczęli testować w liczbie kilkuset sztuk dziennie. W Chinach testów dziennie było kilka razy więcej, we Włoszech pewnie też. Przecież ta liczba 60 zarażonych jest wyraźnie z czapy i nie zdziwilbym się, gdyby faktycznie zainfekowanych było ok 1000... :(

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

@Sinus wątpię. W Polsce KW był dużo później niż w Austrii a tu jest ok 400 osób zarażonych. Co nie zmienia faktu że teraz pewnie lawinowo w górę poleci tak jak we Włoszech.

Godzinę temu, menior napisał:

@Fredi88 Wlosi faktycznie nieco zbagetelizowali sytuacje na poczatku,ockneli sie jak sytuacja stala sie juz dramatyczna @Ari  Jak narazie u nas nie widze az takiej skali wzrostu(i maiejmy nadzieje iz tak pozostanie) jak tutaj,tu po tygodniu z kilkudziesieciu przypadkow zrobily sie tysiace,nie wiem czym to tlumaczyc 

To jest bardzo prosto odpowiedzieć:

1 - nieco zbagatelizowali? Włosi przebimbali 2-3 tygodnie jak zamknęli szkoły - kina, stoki, hotele, baseny, i wiele innych miejsc oblegane  masami ludzi.

2 - fala wzrostu w PL - nie widać bo jesteśmy 2-3 tygodnie za Włochami w eskalacji zachorowań. 

3 - czym to wytłumaczyć? @menior poczytaj o mechanizmie wyparcia + ignorancja i brak wyobraźni. Tu nie trzeba nad tym dumać.

• Lubię to 1

@Fredi88 Na logikę - liczba zarażonych ma wzrost wykładniczy, a nie liniowy, więc przyjmując, że każda zakażona osoba zarazi nieświadomie kolejne 10 osób, w krótkim czasie chorych będą tysiące. 
Statystycznie śmiertelność wynosi zaledwie 3-4% (a podwyższają ją głównie osoby starsze, schorowane), więc ogólna panika jest bezpodstawna. Rząd bardzo mocno zakłamuje rzeczywistość, ale akurat w tym wypadku ma to pewien sens... 2-3 tygodniowa całkowita kwarantanna plus kilkumiesięczne zamknięcie granic rozwiązałoby problem, ale jednoczenie zrujnowało gospodarkę, która przez chore, socjalistyczne rządy ma się i tak beznadziejnie.

5 minut temu, Sanchez77 napisał:

Na logikę - liczba zarażonych ma wzrost wykładniczy, a nie liniowy, więc przyjmując, że każda zakażona osoba zarazi nieświadomie kolejne 10 osób, w krótkim czasie chorych będą tysiące. 

Nie musisz mi tego tłumaczyć, przecież to samo napisałem. Poleci to teraz lawinowo do góry. Pisałem o Włochach. Koniec lutego 29 śmiertelnych. Dziś nad ranem 1016...

6 minut temu, Sanchez77 napisał:

Rząd bardzo mocno zakłamuje rzeczywistość, ale akurat w tym wypadku ma to pewien sens... 2-3 tygodniowa całkowita kwarantanna plus kilkumiesięczne zamknięcie granic rozwiązałoby problem, ale jednoczenie zrujnowało gospodarkę, która przez chore, socjalistyczne rządy ma się i tak beznadziejnie.

Proszę cię... nie wplataj w to polityki. Reagują dobrze. Co mają lachę całkiem położyć? Austria robi dokładnie to samo, choć wg mnie za późno. Też zamykają sklepy szkoły granice... 

• Lubię to 1

@Fredi88 „podlinkowałem” Cię odpowiadając na ostatni post. Nie miałem na celu skrytykowania Twojej wypowiedzi (jeżeli tak to odebrałeś to wybacz).

Co do reakcji polityków - jest w porządku, ale spóźniona o jakieś 2 tygodnie. Powinni zamknąć granice najlepiej po tygodniu od wykrycia zagrożenia w Chinach, a najpóźniej po tym jak pojawiło się realne zagrożenie we Włoszech - a tu nic. Wiadomo, że teraz każdy jest mądry po fakcie, ale mając całe zaplecze ekspertów można było to przewidzieć.

• Lubię to 1

39 minut temu, Sanchez77 napisał:

@Fredi88 „podlinkowałem” Cię odpowiadając na ostatni post. Nie miałem na celu skrytykowania Twojej wypowiedzi (jeżeli tak to odebrałeś to wybacz).

Co do reakcji polityków - jest w porządku, ale spóźniona o jakieś 2 tygodnie. Powinni zamknąć granice najlepiej po tygodniu od wykrycia zagrożenia w Chinach, a najpóźniej po tym jak pojawiło się realne zagrożenie we Włoszech - a tu nic. Wiadomo, że teraz każdy jest mądry po fakcie, ale mając całe zaplecze ekspertów można było to przewidzieć.

Nam łatwo mówić takie rzeczy zza monitora. Jest wiele rzeczy, które trzeba zorganizować na takie rzeczy (a my o nich nawet nie wiemy). Wrogiem jest czas i i to, że większość jak nie wszyscy w takiej sytuacji znajdujemy się pierwszy raz.
Trzeba jeszcze odróżnić słowo panika od przygotowywania się na scenariusz pesymistyczny. Bo każde drastyczne ruchy większość jest oceniana jak panikowanie. A tutaj najzwyczajniej chodzi o rozważenie scenariuszy i miejmy nadzieję, że będzie to wersja optymistyczna, ale bądźmy przygotowani na pesymistyczną wersję. Wtedy wiadomo jak działać.

• Lubię to 2

Mam nieoficjalną informacje z wiarygodnego źródła, że na ten moment w niedzielę/poniedziałek wprowadza stan wyjątkowy i wojsko będzie na ulicach. Także może warto wykorzystać dzień jutrzejszy na zakupy (kto jeszcze tego nie zrobił).

Mój post nie ma na celu siać jakiejkolwiek paniki, przekazuje jedynie informacje, która wydaje się być wiarygodna.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Ale bzdura.

Właśnie przez takie plotki, ludzie wykupują wszystko ze sklepów, to nie jest wojna.

• Lubię to 4