Jump to content
IGNORED

Podłoga modułowa do garażu

Recommended Posts

2 godziny temu, xadamx napisał:

@analyzator sam stałem przed decyzją: farba drogowa czy farba epoksydowa. Wybrałem to drugie i nie żałuję. Poza zagruntowaniem posadzki, farbę położyłem w 2 warstwach. Tikkurila RM40 na 60m2 wyszło około 1600zł.

O ciekawy produkt. Dzięki. Mam z 70m do obskoczenia. Róźnica w koszcie materiału nie jest duża - nie chcę najtaniej tylko coś sensownego co nie będzie zmęczone za 3-5 lat.

Maluje się tym jak farbą? Ma sensowną wytrzymałość na ścieranie? Patrząc na zastosowanie to o wodę się nie boję.

Szukałem w temacie który linkujesz twoich fotek/postów ale coś nie mogę znaleźć. Powinny być?

Znalazłem ciekawy produkt: ProFloor Plus Noxan. Gruntowanie + 1 warstwa. Do magazynów, ciągły ruch wózków itd.

Ja malowałem żywicą epoksydową Sigma 7276691837. Dwie warstwy, pierwsza gruntowana żywicą z dodatkiem rozpuszczalnika. Beton nie szlifowany.

Czyści się fajnie, wody nie pije, co do wytrzymałości to trochę za wcześnie.

Jak dostanie wody to mocno śliska.

Garaż prywatny, bez żadnej działalności.

IMG_20201230_124449.jpg

34 minuty temu, analyzator napisał:

Szukałem w temacie który linkujesz twoich fotek/postów ale coś nie mogę znaleźć. Powinny być?

Są. Zdjęcia z czarną Laguną. Malujesz tym jak farbą. Gruntowanie - tak jak napisał @Czabs rozcieńczasz farbę (farba + utwardzacz epoksydowy) rozpuszczalnikiem i malujesz pędzlem tak aby dobrze wetrzeć w pory. Następnie właściwe malowanie robisz już wałkiem.

Jeśli chodzi o wytrzymałość na ścieranie: nie określę się do końca bo mam to około roku. Ale jak do tej pory nic złego się nie dzieje. Ważne jest to aby posadzka nie miała wilgoci, najlepiej żeby była wysezonowana, bo farba może po jakimś czasie odparzać.

@Czabs jeśli chcesz mieć warstwę antypoślizgową to malujesz na 2 warstwy: 1 na świeżo przesypujesz żwirkiem płukanym (takim jak do posadzek), po wyschnięciu zamalowujesz całośc kolejną warstwą. To jest najtańszy sposób

• Lubię to 1