Jump to content

Skuteczny środek na usuwanie tłustego osadu z szyb od strony wewnętrznej

Dejmian
 Share

Recommended Posts

Siemka. Planuje kupić znajomej na urodzinki preparat do usuwania smug od strony wewnętrznej na szybach. Znajoma lubi sobie popalić e-papierosa i często na szybach jest nalot z e-fajki i taki tłustawy osad jakby zaparowany ale nawiewy nic z tym nie robią bo ewidentnie po teście palca jest to za tłuste na zwykłe zaparowanie. Macie jakiś skuteczny środek na takie pikne rzeczy?

Sam przerzucilem sie z zwyklych fajek na elektronicznego inhalatora i to co osadza sie na szybach to gliceryna, niestety nie ma sposobu by temu w samochodzie albo w domu zapobiec. Do wyczyszczenia wystarczy dobry plyn do mycia szyb jak np. Koch chemie, liquid elements czy fx protect

• 1 month later...

1 godzinę temu, epatryk napisał:

Wczoraj wypróbowałem Meguiar's Perfect Clarity Glass Cleaner. Bardzo prosty w użyciu, nie zostawia smug. Polecam 

I doskonale czyści szyby. Używam go również w domu👍

• 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Zrobiłem mieszankę: woda, trochę płynu do naczyń, płyn do tkanin, ocet. I jest lepiej. W każdym razie jak na mnie i moje umiejętności mycia szyb. 

Teraz czekam na SG perfect clean glass. 

Proponuję płyn do szyb ValetPro, zalatuje octem i może dlatego b.dobrze myje i nie ostawia smug. Autoglym Glass Polish zostawia pył co mnie strasznie irytuje więc nie używam już od dłuższego czasu.

• 9 months later...
  • 4 months later...

Dołączę się do wątku. Ipa i rozne płyny do mycia szyb nie pomagają w usunięciu osadu z e-papierosa. Mam ale nie chce używać do wnętrza szyb autoglyma i innych ściernych preparatow. Jakies pomysły?

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

palę efajkęfakt że 5-6w nie smoka że jednym machem robi się mgłę 😉

fxprotect glass + fibra showcarshine duża i nie zaglądam częsciej niż co 1kkm, nigdy nie muszę poprawiać

jutro akurat zajżę ale po jakichś 4-4.5kkm od ostatniego czyszczenia szyb w środku