Jump to content
IGNORED

Planetarne maszyny polerskie

Recommended Posts

• Replies 194
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ok, to kilka słów ode mnie na temat Evoxy HDX8. Choć przesyłka dotarła do mnie dość dawno to dopiero teraz mogłem zająć się jej testami. Karton dość ładny, mamy na nim info o 2 letniej gwarancji,

Do małych elementów już niedługo, może pod koniec września będzie też mała planetarna - HDX8-M (mini) 🙂  

Maszyna przeszła szereg zmian, na nowo.  Nie jest to tylko obudowa...  Pierwsza zmiana to 30% mocniejszy silnik 1200 wat.  Zastosowano  nowy typ włącznika z blokadą na zadanych obrotach rpm. Całk

Posted Images

13 godzin temu, Dante05 napisał:

Jak tam prace nad 15? 🙂

Nad 15 planetarną? 🤔

W dniu 29.11.2020 o 11:15, PiterG napisał:

@Kristof En mialem o nia pytac... Kiedy trafi do sprzedazy?
Wczesniej byla mowa o wrzesniu/listopadzie.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Była obsuwa jak to zwykle bywa ale maszyny są już w Polsce. Teraz tylko jeszcze chwila i będziemy startować 🙂

6 godzin temu, powalla napisał:

Chyba kiedyś była mowa o DA 15 ale w krótkim korpusie tzn takim   jak w HDF 12 . 

Tak faktycznie. Temat pojawił się na targach poznańskich w 2019r. gdzie mieliśmy taką DA15 z krótkim silnikiem. Fajna była choć trochę zbyt gruby silnik był do trzymania ale za drogo wychodziła i po analizach zrezygnowaliśmy z niej bo cena musiałaby być mocno zbliżona do HDC15.
Mamy już w ofercie 13 modeli polerek a na ten moment widzę jeszcze miejsce dla dwóch modeli czyli HDP12 oraz minipolishera typu "szczoteczka do zębów". To nie znaczy że na tym zakończymy bo są jeszcze inne pomysły i nawet w fazie przygotowania prototypów ale to temat na przyszły rok 🙂

10 godzin temu, Dante05 napisał:

Na poprzedniej stronie wspomniałeś o niej.

Aaa, to mówiłem o akumulatorowej planetarnej która ma faktycznie skok 15mm. Mamy ją nawet u siebie ale nie bardzo mnie przekonuje biznesowo. O ile jeszcze mała maszynka na akumulator ma sens bo łatwiej dostać się w zakamarki to duża maszyna na akumulator to już jest mocno niszowa. Flex w skali globalnej pewnie daje radę sprzedawać jakieś sensowne ilości ale w naszym przypadku to byłoby za mało aby pokryć koszty związane z wprowadzeniem na stałe do oferty takiego modelu. Choć oczywiście nie będę się zarzekał bo nie wiadomo w jakim kierunku pójdzie rynek.
Jest jeszcze kwestia techniczna silników i akumulatorów. Mała maszyna z małym silnikiem i pracująca na małych padach zużywa dużo mniej energii niż silnik który musi uciągnąć pada 150mm bo tyle ma na powierzchni styku z elementem ma standardowy pad 125mm. Aby czasy pracy były sensowne na dużej maszynie to trzeba stosować duże pojemności akumulatorów a to zwiększa wagę i wielkość całego urządzenia nie wspominając o cenie takich ogniw. Do tego bez drogich silników bezszczotkowych nawet nie ma sensu myśleć o maszynie tego typu bo żaden silnik szczotkowy do tego się nie nadaje chyba że w sprzętach allegrowych za 400 zł na pół roku.
No i na koniec kwestia żywotności ogniw Li-ion i elektroniki nimi sterującej. O tym się mówi najmniej i o ile one się  sprawdzają we wkrętarkach które pracują chwilowo / impulsowo to w urządzeniach pracujących prawie non-stop to sami wiecie jak jest. Przykładem są laptopy, tablety czy smartfony. 
Czasami trzeba coś odpuścić  i dać zarobić innym 🙃

20 godzin temu, Kristof En napisał:

minipolishera typu "szczoteczka do zębów"

cos wiecej o tym? 😄 W przyszłym roku planuje zakup takiego mini polishera i zastanawiam sie na LE A1000 ale w sumie jak zrobić fajna maszyne w fajnej kasie to moze warto poczekać na wasz sprzęt 😄 

• 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Kupiłem nową hdx5. Wygląda solidnie. Waga samej maszyny bez kabla to ok. 1900g. Część obudowy przy talerzu zrobiona ze stopu aluminium. Głośność porównywalna (trochę cichsza) do większej siostry HDX8 którą też mam. I w zasadzie tyle na tą chwile mogę powiedzieć - jeszcze w konkretnym boju nie sprawdzałem i narazie musi poczekać. Musze jeszcze dokupić przekładkę do papierów ściernych i sprawdzić jak będzie sobie radzić na reflektorach.

IMG_20210107_031406.jpg.2bfcb377843c7de6ef284eaa929646b5.jpgIMG_20210107_031416.jpg.3a46c97085dd7ea4e6886db4811793a3.jpgIMG_20210107_031432.jpg.53bbfde91b859d4112308fbe7b358219.jpgIMG_20210107_031451.jpg.74528e8c57deb5d4bee6eb393d988999.jpgIMG_20210107_031520.jpg.76ed8d81c4ed192774235ba638f91502.jpgIMG_20210107_031532.jpg.3c1a2f01af72cd9efd53be70af815bac.jpgIMG_20210107_031649.jpg.bb0ded8acb21a67c3acdbf9162c99ffe.jpgIMG_20210107_031715.jpg.b65c18722c39c57ef9f3d963c35b2a53.jpg

• Lubię to 1

Po przeczytaniu tego tematu narobiłem sobie smaka na planetarna . W swoim arsenale posiadam dużo maszyn od evoxy po rupesy tne głównie da 21 od evoxy albo rotacja i praca żadna z tych maszyn nie stanowi mi problemu . Nigdy nie miałem okazji pracować planetarna czy duża różnica jest względem rotacji? I czy cięcie będzie podobne jak 21mm? 

@Sebek330 Ja działam na FLEX XCE i od początku jest moim No1.  Cięcie na futrze lub twardej gąbce bardzo dobre i nie nagrzewa tak lakieru jak rotacja. Oczywiście trzeba trochę dłużej powalczyć ale eliminujemy temat hologramów. W stosunku do rotacji:
- znacznie głośniejsza
- trudna do prowadzenia (na początku później idzie jak po sznurku)
- przy mocnym docisku i kantowaniu nie traci prędkości. 

Rotacji używam już tylko do bardzo ciężkich przypadków ,lamp lub dokładek piano black na przedłużce.