Skocz do zawartości

Planetarne maszyny polerskie


JJZS.KAM

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
21 godzin temu, JJZS.KAM napisał:

Tak że czekam na opinie o nowej maszynie evoxy.

Kolega już kupił ale póki co nie ma na czym potestować.

21 godzin temu, JJZS.KAM napisał:

Podziękuję za taką wersję

Ludzie kupują różne wynalazki, bo nie mają kasy na sprzęt bardziej profi. Ty, ja tego nie kupimy bo wiadomo - jakość. Ale ktoś inny będzie sugerował się tylko ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
23 godziny temu, JJZS.KAM napisał:

Podziękuję za taką wersję emoji16.png
Niestety szansa wyjazdu na targi drastycznie spada.
Tak że czekam na opinie o nowej maszynie evoxy.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

0CB4D502-FBC6-48D4-BB81-86F00E62DF5D.jpeg.5bad781df8c026ba233bd3c997da86bb.jpeg
 

Maszyna jest już u mnie na testy więc nie omieszkam podzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami. 
Niestety w najbliższym czasie nie będę miał możliwości zabawy.  Kwestia 2-3 tygodni.

  • Super 2
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
16 godzin temu, boT napisał:

@AreK  a jak pytałem co za maszynki, to nie powiedział 👊 pneumatyka malutkiego oraz krążki ścierniwa do obróbki też, czy tylko planterana? 

Nie zawsze mam czas odpisać a i pamięć w moim wieku często zawodzi😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boT właśnie tez jak kolegę wyżej bierze mnie na maszynę planetarna i zastanawiałem się między mille a flexem
Jak sie zastanawiasz nad mille to kup makite za 1200zl ;) wykonanie, komfort pracy i ergonomia na najwyzszym poziomie

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Btw, jakich uzywacie kombinacji pad/pasta/obroty do pracy z planetarka?

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczace maszynek planetarnych,
Czy sprzet ten nadaje sie do polerowania szyb? Typowo pod tlenek ceru.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Rotacja sie nadaje, to i planetarka tez. Tylko, ze rotacja precyzyjniejsza i blizej krawedzi dojedziesz

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PiterG Do szyb które są dość twardym materiałem  jest typowo rotacja ,planetarną też się da ale zajmie to sporo więcej czasu

@sadam55 Nie ważne jaka maszyna- a jaki lakier ,jego stan wyjściowy i co chcemy osiągnąć, pod to dobieramy kombinację pada i pasty

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AreK mam pytanie. Miałem już tę Evoxę w rękach i pierwsze co zauważyłem po odpaleniu to taki dziwny, głośny dźwięk. Zacząłem ruszać ręcznie dyskiem i na zębatkach jest wyczuwalny lekki luz. Czy w Twojej HDX8 też tak jest oraz czy we Flexie XCE też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JJZS.KAM po co cudowac z zagranicznymi stronami... 

Tutaj kolega sprzedaje od dłuższego czasu 

https://www.facebook.com/groups/AutoDetailingMarket/permalink/2495678913987134/?sale_post_id=2495678913987134

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, david2888 napisał:

@JJZS.KAM po co cudowac z zagranicznymi stronami... 

Tutaj kolega sprzedaje od dłuższego czasu 

https://www.facebook.com/groups/AutoDetailingMarket/permalink/2495678913987134/?sale_post_id=2495678913987134

Tak tak widziałem tą ofertę.

Z tym że tam już gwarancja leci a tu jest nówka, cudować też nie muszę szwagier ma sklep pod nosem 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ok, to kilka słów ode mnie na temat Evoxy HDX8.
Choć przesyłka dotarła do mnie dość dawno to dopiero teraz mogłem zająć się jej testami.
Karton dość ładny, mamy na nim info o 2 letniej gwarancji, modelu, fb i www. Grafiki według gustu. Po otwarciu widzimy maszynę zapakowaną w worek foliowy.
Po rozpakowaniu miałem wrażenie,że trzymam w ręku chińską tandetę. Tworzywa użyte do produkcji mnie nie zachwyciły. Tak samo przewód ale po chwili dostrzegłem jego zalety. Wygląda słabo ale jest dość elastyczny i miękki co jest jego zaletą. Jest też długi więc kolejny plus. Świetnie rozwiązane jest wejście przewodu do obudowy. Zastosowano tu jakby przegub kulowy co zabezpieczy przewód przed łamaniem.
Wracając do maszyny, uchwyt gumowany co bardzo mi się podoba, taka sama guma jest na końcu obudowy co zabezpiecza ją przed zniszczeniem. Wkurza mnie jej brak we Flexach. Obudowa za bardzo przypomina mi jednak Flexa XC 3401. Dobrze byłyby się od tego odciąć.
Uchwyt bardzo podobny jak w starej VRG-uwielbiam ;-).
Regulacja w zasięgu kciuka-bardzo ergonomiczna.
Przejdźmy do samej pracy.
Po włączeniu maszyny zaniepokoiło mnie jakby "chrabotanie", nie ma tego w XCE ale było podobnie w VRG. Nie przejmuję się tym.
Do obróbki miałem lakier uni, średnio zniszczony. Zapiąłem więc żółtego NATa i pastę 4CR 8065.
HDX pracuje bardzo kulturalnie, ma bardzo niski poziom drgań, wręcz mało wyczuwalny. Po dłuższej pracy jednak je czułem. XCE ma jakby większe drgania ale ich nie czuję po dłuższej nawet pracy. Nie wiem, nie znam się może to ich częstotliwość, nie wiem. Nie jest to jednak problemem bo chyba każda DA generuje większe drgania. Poziom i komfort pracy oceniam na bardzo wyskoi.
EVOXA jest dużo głośniejsza od XCE.  Zakładając jednak, że każdy z nas dba o słuch i pracuje w słuchawkach bądź używa najzwyklejszych stoperów, problem nie istnieje.
Skuteczność i siła cięcia jak na maszynę planetarną przystało, świetna. Do tego nie trzeba się martwić o brak ruchu rotacyjnego jak w zwykłej DA.

Podsumowując...

EVOXA HDX8 to dobra maszyna za rozsądne pieniądze, w wielu kwestiach ustępuje Flexowi ale umówmy się, cena też jest dużo niższa.
Nie wiemy jak trwałość obudowy, gum oraz mechanizmów. Czas pokaże ale mam nadzieję, że nie będzie z tym większych problemów.
Nie wiem też jak serwis. Żeby dorównać Flexowi w tej kwestii, Evo ma ciężkie zadanie.

Jako największy fan maszyn planetarnych w Pl, polecam ww sprzęt ;-)

p.s. lecę męczyć Evo, może jeszcze coś ciekawego zauważę ;-)

p.s.1 
Półtora dnia pracy za mną i mam kolejne spostrzeżenia. 
Maszyna prawie wcale się nie grzeje, jest mocna jak cholera, nie sposób jej zatrzymać.
Drgania też ma jakby mniejsze albo się przyzwyczaiłem. Cały czas na bardzo niskim poziomie. Nie zauważyłem żeby ciszej pracowała.

  • Lubię to 5
  • Super 2
  • Okay 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AreK napisał:


Przejdźmy do samej pracy.
Po włączeniu maszyny zaniepokoiło mnie jakby "chrabotanie", nie ma tego w XCE ale było podobnie w VRG. 

Maszyna jest nowa i moim zdaniem potrzebuje czasu na ułożenia się wszystkich mechanizmów, myślę ze parę roboczogodzin pracy tej maszyny i dziwne dźwięki się dotrą 😃  

Daj znać czy coś zmieni czas 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.