Skocz do zawartości

Planetarne maszyny polerskie


JJZS.KAM

Rekomendowane odpowiedzi

@AreK a te talerze poprawili w xfe? Bo na xfe lubią odlecieć, Śruby zostają a podkładka lata 😁 w ciągu roku jeden talerz uszkodzony drugi na wykończeniu tyle że maszyna pracowała codziennie, teraz zmieniłem xfe na rupiecie, bo jednak po ponad roku xfe miałem spory niedosyt, stwierdzam ze maszyna nie nadają się do cutingu na dłuższą metę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, boT napisał:

a te talerze poprawili w xfe?

tak, są inne. Maszyna jest cichsza i ma o wiele mniejsze wibracje

 

1 minutę temu, boT napisał:

stwierdzam ze maszyna nie nadają się do cutingu na dłuższą metę

jak każda DA ;-)  a tak na poważnie to zupełnie się z Tobą nie zgodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2020 o 18:52, Banshee napisał:

pracuje ktoś na rupesie

Tu dość interesujący odcinek nawiązujący do jakości budowy maszyn.

 

Każdy ma prawo do własnej opinii. Autor kanału napisał też ciekawe słowa w komentarzu:

Cytat

 

"Apex Detail

Poor experience with a Rupes in general. Not worth the jump in price.

6 dni temu"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AreK  katuje przeróżne maszyny, i widzę jaka jest trwałość elementów, jakie ma plusy a jakie minusy, aktualnie rzne rupiecie mark II i mark III, i jeżeli chodzi o ciężką pracę lepiej wypada rupieci względem xfa, nawet sam fakt lepszego odprowadzenia ciepła z talerza, zaś rupiec ma bardzo słabe wykonanie wykończeń tych gumowych, które odklejaja się i odsłaniają ostre krawędzie po całej lini korpusu co jest minusem, czy tez guma z głowicy czyli rękojeśći odpada, można doszukiwać się wielu innych mankamentów które wychodzą po długich długich godzinach spędzonych w gronie właśnie tych maszyn, to samo dotyczy się całej gamy innych produktów czy chemi, wielogodzinne zabawy obrazują nam jak jest faktycznie. 

Nie kupiłem tych maszyn żeby leżały tylko pracowały, nie robię nowych aut, tylko od starych zmęczonych skatowanych  życiem lakierów po wet sanding gdzie często jest wymaga taka ingerencja bo zwyczajnie nie ma innego ratunku, rotacja festol przy cutingu np grzeje się szybko i rozlacza elektronikę,  i tu flex wychodzi na prowadzenie odnośnie rotacji bo jest dopracowany 👍 rotacja evoxa np grzeje się przekładnia tak jak większości budżetowek począwszy od lare, krasa hecmana itp.  K2 masner np. ma słaba stabilizację obrotow i jest ciężkim  prostokątem  jak pustak, harmon z juli wpada w straszne rezonanse między 4 a 5 biegiem , flex vrg chodzi jak traktor i wibruje, rupiec  mille zaś jest duża i ciężka, jeżeli chodzi o jej cuting jest niedosyt względem jej budowy oczekiwalbym  więcej z jej możliwości, bo prezentuje się bardzo dobrze, o zabawkach 8mm czy 10mm nie będę pisał bo to są maszyny do lekkich prac. Ale jezeli kupuje maszyne profesjonalną to oczekuje, baa nawet wymagam tego do czego została stworzona, i nie robię nic na przekór z tymi maszynami,  ale za to czas pokazuje jak jest naprawdę. 

Nie zgodzisz się odnośnie tego że DA nie nadaje się do cutingu czy xfe na dłuższą metę, po tym jak w tum modelu zgubilem talerz na klienta aucie i dzięki Bogu ze auto nie zostało uszkodzone, po czym wymiana talerza na nowy i w nowym ten sam problem 😋 wystarczyło poprawić backingpada i jeden problem z głowy, zostanie tylko jeszcze odprowadzenie ciepła do poprawy. Wiadomo ze każdy pracuje inaczej ma inne nawki inne techniki, prawie każda obrabiana powierzchnia jest inna, śmiało można podzielić cuting jak i hard cuting, bo przy catngu maszyny DA dają radę, ale jak juz sa naprawdę ciężkie przypadki no to biorę rotacje, ale dzięki techbologi lakierów jak i materiałów polerskich staje się to wszytsko triche łatwiejsze 😉

21 minut temu, ghost napisał:

Tu dość interesujący odcinek nawiązujący do jakości budowy maszyn.

 

Każdy ma prawo do własnej opinii. Autor kanału napisał też ciekawe słowa w komentarzu:

 

Shinemate widzę nawet jest, to chyba z UK producent , maszyny na wzór jak większości maszyn np lare , podobno w środku na dzień dobry chińskie łożyska. Bede mial przyjemność po pracowac na nich w lutym. Akurat będą u mnie w odwiedziny z pl dystrybucji, obadam te maszynki 

Mam gdzieś cały katalog jak ktoś chce poczytać. 😉 

 

  • Lubię to 1
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, boT napisał:

Shinemate widzę nawet jest, to chyba z UK producent , maszyny na wzór jak większości maszyn np lare , podobno w środku na dzień dobry chińskie łożyska. Bede mial przyjemność po pracowac na nich w lutym. Akurat będą u mnie w odwiedziny z pl dystrybucji, obadam te maszynki 

Mam gdzieś cały katalog jak ktoś chce poczytać. 😉 

W odcinku rzeczywiście omówione są bardzo tanie po drogie (flex) polerki, przy niektórych wspomniane ile setek korekt zrobiły, jest nawiązanie też do zabezpieczania łożysk i wspomniany producent dla niektórych NSK. Chyba również w tym odcinku o ile pamiętam koleś fajnie wspomniał, że nie tylko jakość wykonania ma znaczenie, ale przystępna konstrukcja, która pozwoli nawet szybko samemu wymienić zużyty element.

 

Ty i Arek robicie to zarobkowo i wykrzystujecie sprzęt na max. Dla mnie to tylko fanaberia i zachcianka wybierać drogi sprzęt, i czasami robię to tylko bo lubię a czasami wygrywa rozsądek. Detailing traktuję to jako zabawę. Jak latem sprzęt się grzeje idę na kawę, albo sięgam po drugą maszynę żeby zrobić wykończenie elementu, który wcześniej wyciąłem. To jest odskocznia od właściwej pracy i nie liczę każdej minuty 🙂 Robiąc to okazjonalnie to Makita, Festool, Flex, DeWalt, Krauss, Evoxa, Eurotec, Yato, K2 i tak wszystko wytrzymuje długie lata gdy się dba z głową.

 

Jak będę miał wolną chwilę to popatrzę co rotacja HDR400 jest warta, póki co zrobiłem tylko zdjęcie 😄

IMG-20200125-152707.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost miałem takiego hdr i zajezdzilem go w miesiąc 😋 fakt taki ze i ktoś przedemna go używał ale nie wiem ile godzin była to wersja do zabawy jeszcze przed masowka w sprzedaży, mieliśmy wylapywac wszystkie minusy. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi nie spodziewałem się takiej takiej dyskusji😀

Dalej łamię się z tym że teraz HDX vs XCE (chociaż bardziej skłaniam się ku HDX).

Zakupy za miesiąc więc może jeszcze jakieś ciekawe opinie się pojawią.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo to to wlasnie! Jedz do sklepu , pomacaj , wlacz i zobacz ktora Ci pasuje. Wiadomo trwalosci tak nie przetestujesz ale czy wszyscy potrzebuja maszyne do codziennego , wielogodzinnego ciecia lakieru?  
To muszę znaleźć sklep w okolicy, który będzie miał te maszyny a to nie łatwe. A do mojego stałego dostawcy mam lekko 650km

Dobre cięcie nie jest złe i uzależnia


Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
W dniu 28.01.2020 o 13:06, JJZS.KAM napisał:

Dalej łamię się z tym że teraz HDX vs XCE (chociaż bardziej skłaniam się ku HDX).

Kup XCE! Plissssss
Przyjedź do mnie na testy, serdecznie zapraszam ;-)

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, AreK napisał:

Kup XCE! Plissssss
Przyjedź do mnie na testy, serdecznie zapraszam ;-)

Pracowałem dzisiaj XCE vs VRG. 

Jestem przezadowolony że osobiście dla siebie samego kupiłem XCE. Drgania minimalne, silnik mocny czuć w rękach, obudowa bardzo ergonomiczna. głośność ?  Odkurzacze są głośniejsze 😁

1000% polecam XCE 😉

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
23 minuty temu, Tomas-sg napisał:

Drgania minimalne

...a czy ktoś a Was zastanawiał się jaki wpływ maja drgania na wasze stawy?
XCE ma ten parametr zminimalizowany do minimum. 
Jak otrzymałem pierwsze recenzję od przyjaciela z De dot. tej maszyny to nie chciało mi się wierzyć. Mówię sobie, Michael ma powiązania, dostaje kasę to i dobrze mówi o Flexie.
Miał skubany rację. 
Powiecie, zachwala, ma profity. NIE. Lubię pomagać i lubię jak ludzie są zadowoleni z moich rad.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, alexander.p napisał:

Miałem nie miłą okazję pracować 2h z vrg. Nadgarstek mam po urazie z młodości. Tydzień czasu bolał i lekko opuchnięty.

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
 

XCE jest pod tym względem naprawdę ulepszona. 

Pracowałem jakiś czas temu na VRG. Trzęsło ale też nie jakoś dramatycznie. Dzisiaj nadszedł czas starcia i specjalnie zaczqlwm od VRG ( dla przypomnienia ) a następnie XCE. Sama przyjemność 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? Jeśli tak , to taka mała rada > trzymaj się od wiertarek udarowych z daleka , bo po 10 min grozi Ci kalectwo !  
 
 
Sory ale musiałem ... 
Życie!

Ostatnio nie wytrzymujesz w większości postów.

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, boT napisał:

hdx mark II 

Wybacz ale musiałem 😁

Najpierw nazwa firmy która kojarzy się z czerwinymi maszynami a teraz oznaczenie serii kojarzące się z psią łapą 😁 Trzeba poczekać na HDX Wille 😁

Naprawdę musiałem. Maszyna chyba jeszcze za świeża 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas-sg  🤣🤣🤣 skojarzenia poparte dowodami 😁😁  ogolnie znam bardzo dobrze te produkty 😁 były wersję hda jako pierwsze pozniej hdc a teraz zostało prawie wszytsko zmodyfikowane a co lepsze cena ta sama, mamy tutaj doczynienia z firmą która prężnie się rozwija i naprawdę jest bardzo dobra konkurencja wśród innych producentów, u nich nie ma tak ze cos sie zatrzymało w miejscu i nic już nie trrzba robić, tylko prężnie chcą to pchnać do przodu i zaspokoić wymagania tych wymagających a co za tym idzie, także i amatorów, i oni skorzystają najwięcej bo evo wychodzi przed szeregi 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.