Skocz do zawartości

Zmiana kosmetyków na bardziej PROFI


poncio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Aktualnie wdrażam się stopniowo w świat detailingu. Niestety jak to mówią człowiek uczy się na własnych błędach i mnie to chyba również spotkało

 

Nie mając żadnej wiedzy posłuchałem się kilku znajomych którzy wychwalali wszystkie produkty pewnej Polskiej firmy i zaopatrzyłem się w ich produkty

 

Po kilku użyciach nie jestem z nich zadowolony, dlatego też chciałem skorzystać z pomocy profesjonalistów i zwracam sie do Was o pomoc 🙂

Obecnie mam taki zestaw

 

 RRC Quick Detailer Plus
 RRC CAR WASH PLASTICS CONDITIONER 150ml / Odżywka do plastiku / Czernidło
 RRC Interior Detailer 1L
 RRC Interior Dressing 1L
 RRC Car Wash Tire & Rubber Cleaner 1L / Preparat do mycia opon/gumy - wydaje się być ok
 RRC Car Wash Tar and Glue Remover 1L / usuwanie smoły
 RRC GLASS CLEANER  - TRAGEDIA!
 RRC| Szczotka do czyszczenia felg - DRAMAT... po 3 użyciach złamała się

 RRC Car Wash Tire Dressing do opon - Całkiem nie zły
 RRC Wheel Gel Plus 1L  - Jak dla mnie za słaby
 RRC BUG REMOVER / usuwanie owadów - Nawet działa!

 

Część środków już mi się kończy i muszę coś zakupić nowego (lepszego) najlepiej zmieniłbym cały zestaw - cenowo najlepiej po środku albo jak to mówią "najlepsza cena/jakość" ale ogólnie nie ma limitu $

Prośba o pomoc w doborze odpowiedniej chemii jak i materiałów im pomocnych

Chciałbym zakupić (tam gdzie można używac) opryskiwacze - np do mycia felg

Pędzelki do mycia nadwozia jak i do wnętrza

Szczotkę do felg

Odnośnie aut - Grupa VW  - Auta nowe i kilkuletnie (brak skór, czarne wnętrza)

Z góry dziękuje!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Malwin41 napisał:

W sumie cokolwiek kupisz będzie lepsze niż RRC

Proszę nie dobijaj 😄

10 minut temu, Malwin41 napisał:

Chemia to temat rzeka. Poczytaj na forum co polecają

Wiem, dlatego też wolałbym uzyskać od kogoś kto ma dużo większą wiedzę ode mnie (czy;li 99,9% użytkowników 😉 ) i przetestował wiele produktów dzięki czemu może polecić jakiś stuff który sam używa na co dzień.

Domyślam się, że zaraz ktoś napiszę, że chciałbym mieć podane na tacy ale uwierzcie, że czym więcej czytam i oglądam filmów na Yt to mam większy mętlik w głowie. Notabene, ci co mają jakiś swój dobry zestaw i używają ich do swoich realizacji zawodowych to nie podają żadnych konkretów odnośnie chemii

 

@Malwin41 

 

Widzę, że mamy podobne auta to może coś polecisz z własnego doświadczenia 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ciezko Ci doradzić co bedzie lepsze bo jeden lubi autoglyma a drugi RRC 😛 
Przetestowałem pare środków od RRC to wiekszosć jest średnich albo wrecz tragicznych no ale to juz sam wiesz 😉 

Nikt Ci nie poda na tacy ze np. najlepszy dressing do wnętrza to jest ADBL interior WOW albo PB natural look bo kazdy lubi co innego i jednemu podoba sie Interior WoW a drugiemu NL 🙂 

 

Całą w tym zabawa aby testowac produkty i wybrac najlepsze do siebie 😄 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze mało wiem, ale przez kilka lat metodą prób i błędów skompletowałem taki zestaw do bieżącego mycia:

Wnętrze: mycie: Soft99 - Wash Mist, dressing: Poorboy’s - Natural Look Dressing

Mycie: Autobrite - Magifoam, Koch - Green Star, Meguiars Gold Class Shampoo lub ValetPRO Advanced Poseidon Car Wash

Szyby: Fx Protect  - Glass Cleaner, AutoGlym - Car Glass Polish

Dekontaminacja: Vasco + Tuga

Zabezpieczenie lakieru: ADBL SSW, set Wolfganga (Cleaner, DGPS + Instant Detail Spritz)

Zabezpieczenie kół: FK Hi-Temp + Meguiars Endurance

Z akcesoriów mi najbardziej pasują pędzelki WorkStuff, szczotki Mothersa i ręczniki Gyeon Silk Dryer

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że to RRC ci nie popaliiło samochodu czy cos 😉

Takie rzeczy które możesz spokojnie kupić na początek i z których jestem bardzo zadowolony i już ponownie kupiłem lub dokupię 

- turtle wax ice jako qd/qw a w zasadzie potężny sealant z banalna aplikacją

- do szyb FX protect

- szampon bilt-hamber

- prewash piana bilt-hamber

- fibry workstufa fioletowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lodowa napisał:

a w jakim masz kolorze ? 

Szary grafit...  🙂

Bardzo wszystkim dziękuje, wezme pod uwagę każdą opcję

 

Zapomniałem dopisać, że mam myjkę Karchera K7 premium plus pianownicę TECHCAR

W najbliższym czasie planuje zakupić odkurzacz piorący (też zapewne karchera 8/1)

 

1 godzinę temu, Streat napisał:

Przetestowałem pare środków od RRC to wiekszosć jest średnich albo wrecz tragicznych no ale to juz sam wiesz 😉 

Niestety posłuchałem się ludzi którzy są zafascynowani tą marką i ... szkoda gadać 😉

 

Nie wiem czemu ale jakoś ADBL wydaję mi się mega super hiper... ale to chyba przez czarne opakowania 😄

5 godzin temu, lodowa napisał:

a w jakim masz kolorze ? 

Szary grafit...  🙂

Bardzo wszystkim dziękuje, wezme pod uwagę każdą opcję

 

Zapomniałem dopisać, że mam myjkę Karchera K7 premium plus pianownicę TECHCAR

W najbliższym czasie planuje zakupić odkurzacz piorący (też zapewne karchera 8/1)

 

1 godzinę temu, Streat napisał:

Przetestowałem pare środków od RRC to wiekszosć jest średnich albo wrecz tragicznych no ale to juz sam wiesz 😉 

Niestety posłuchałem się ludzi którzy są zafascynowani tą marką i ... szkoda gadać 😉

 

Nie wiem czemu ale jakoś ADBL wydaję mi się mega super hiper... ale to chyba przez czarne opakowania 😄

 

 

Czy polecicie jakiś sklep z dobrymi cenami skąd można kupic większość rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, analyzator napisał:

Dobrze że to RRC ci nie popaliiło samochodu czy cos 😉

Takie rzeczy które możesz spokojnie kupić na początek i z których jestem bardzo zadowolony i już ponownie kupiłem lub dokupię 

- turtle wax ice jako qd/qw a w zasadzie potężny sealant z banalna aplikacją

Miałeś może i porównywałeś Turtle Wax  Ice   do  ADBL SSW? Jeśli tak, to jakie  są Twoje opinie o nich? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Berd Dzięki bardzo za konkretną odpowiedź.

SSW mam i jestem z niego bardzo zadowolony, natomiast Ice nie mam/nie znam, a że już kilka postów z jego pochwałami widziałem, to byłem ciekaw jak on ma się do ADBL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli reasumując to co podaliście:

 

wnętrze:

Mycie - Soft99 - wash mist LUB Apc adbl apc

Dressign - Poorboy LUB adbl mat max

Mycie karoserii :

 Autobrite - Magifoam, Koch - Green Star, Meguiars Gold Class Shampoo lub ValetPRO Advanced Poseidon Car Wash   LUB  cleantech citrus foam

 

Szyby:

 Fx Protect  - Glass Cleaner plus AutoGlym - Car Glass Polish

 

Zabezpieczenie lakieru:

ADBL SSW, PLUS czy ZAMIAST?? set Wolfganga (Cleaner, DGPS + Instant Detail Spritz)

 

Felgi:

Excede Ultimate wheel cleaner PLUS  SG Monster wheel cleaner plus    czy jedno lub drugie?

 

Opony - mycie:

 

black mama shine od Good Stuff  LUB excede tire rubber cleaner

 

Opony - Dressign

 

shiny garage polimer tire dreasing LUB Meguiars Endurance

 

Już sie pogubiłem... za dużo tego 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co chcesz dokładnie osiągnąć i ile $$ chcesz wydać i mam wrażenie, że sam do końca nie wiesz,

2 minuty temu, poncio napisał:

wnętrze:

Mycie - Soft99 - wash mist LUB Apc adbl apc

Soft WM to gotowiec, fajny ale trochę drogi  (wiem, bo mam i używam😛 ) a podobną robotę zrobi np ADBL Interior Cleaner za dużo mniejszą cenę. APC jest o wiele bardziej uniwersalnym produktem, ale trzeba uważać przy jego stosowaniu i odpowiednio rozcieńczać.

6 minut temu, poncio napisał:

Dressign - Poorboy LUB adbl mat max

Tu też zależy jaki efekt chcesz osiągnąć i w jakim aucie (na jakich plastikach). NL jest świetny ale na niektórych tworzywach trzeba przetrzeć na koniec fibrą by się nie świecił. No i te denerwujące białe zacieki na boczkach drzwi po deszczu. Ale zapach przy aplikacji ma bajeczny 🙂ADBL MM nie miałem ale jak chcesz mieć naprawdę fajny mat to brałbym Funky Witch Mademoiselle. Jedynie co to zapach jak dla mnie duszący i musiałem po aplikacji wietrzyć auto. Po prostu nie mój typ do wnętrza. Niezmiennie wolę Strippera 😛

Co do reszty to...

13 minut temu, poncio napisał:

Zabezpieczenie lakieru: 

 

ADBL SSW, PLUS czy ZAMIAST?? set Wolfganga (Cleaner, DGPS + Instant Detail Spritz)

 

Felgi:

Excede Ultimate wheel cleaner PLUS  SG Monster wheel cleaner plus    czy jedno lub drugie?

 

może po prostu poczytaj jeszcze Forum gdzie chyba wszystko znajdziesz, bo jak na razie jedyne co się z Tobą zgodzę to:

15 minut temu, poncio napisał:

uż sie pogubiłem... za dużo tego

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Michał82 napisał:

Nie wiem co chcesz dokładnie osiągnąć i ile $$ chcesz wydać i mam wrażenie, że sam do końca nie wiesz,

Patrząc na różne tematy i wpisy większości osób to zazwyczaj właśnie ograniczenia $$$ powodują, że finalnie ktoś jest niezadowolony i mógł dołożyć parę zł do czegoś lepszego

Nie chce być rozczarowany jak po RRC dlatego też chce kupić raz a porządnie

 

11 minut temu, Michał82 napisał:

Soft WM to gotowiec, fajny ale trochę drogi  (wiem, bo mam i używam😛 ) a podobną robotę zrobi np ADBL Interior Cleaner za dużo mniejszą cenę. APC jest o wiele bardziej uniwersalnym produktem, ale trzeba uważać przy jego stosowaniu i odpowiednio rozcieńczać.

Czyli zostać przy ADBL 🙂

Kiedyś dostałem od znajomego jakieś APC rozcieńczone i nadawało się do wszystkiego... do skórym do tapicerki etc a efekt był super. Niestety nie pamiętam co to było 😞

13 minut temu, Michał82 napisał:

Tu też zależy jaki efekt chcesz osiągnąć i w jakim aucie (na jakich plastikach). NL jest świetny ale na niektórych tworzywach trzeba przetrzeć na koniec fibrą by się nie świecił. No i te denerwujące białe zacieki na boczkach drzwi po deszczu. Ale zapach przy aplikacji ma bajeczny 🙂ADBL MM nie miałem ale jak chcesz mieć naprawdę fajny mat to brałbym Funky Witch Mademoiselle. Jedynie co to zapach jak dla mnie duszący i musiałem po aplikacji wietrzyć auto. Po prostu nie mój typ do wnętrza. Niezmiennie wolę Strippera

W takim wypadku chyba zaryzykuję Funky Witch 🙂

 

15 minut temu, Michał82 napisał:

może po prostu poczytaj jeszcze Forum gdzie chyba wszystko znajdziesz, bo jak na razie jedyne co się z Tobą zgodzę to:

 

Poczytam 🙂 ale na tą chwilę najważniejsze co musze zakupić to coś do wnętrza oraz do mycia felg...

Resztę sobie przewertuje i na spokojnie zakupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, poncio napisał:

Czyli zostać przy ADBL

Tego nie napisałem 😉

4 minuty temu, poncio napisał:

Kiedyś dostałem od znajomego jakieś APC rozcieńczone i nadawało się do wszystkiego... do skórym do tapicerki etc a efekt był super.

APC do skóry? Błagam... 😞

5 minut temu, poncio napisał:

W takim wypadku chyba zaryzykuję Funky Witch

Jak masz możliwość to w sklepie stacjonarnym powąchaj czy dasz radę z tym żyć 😛

6 minut temu, poncio napisał:

chce kupić raz a porządnie

Tak się nie da. Detailing kolego sprawia największą frajdę gdy sam testujesz i wybierasz to co dla Ciebie jest idealne, a dla kogoś będzie do niczego. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Malwin41 napisał:

Tutaj popieram @Michał82 Do wnętrza ja używam teraz FUNKY WITCH Mademoiselle i nic lepszego matowego wykończenia Ci nie zostawi, jeśli faktycznie masz Octi 3. NL błyszczy się mocno i nawet przetarcie nic nie daje. 

O3 FL, nie wiem czy zmienili coś w materiałąch ale podejrzewam, że nie względem przed FL

Przetestuje Funky. Wezmę na próbę 250 i zobaczymy 🙂

 

5 minut temu, Malwin41 napisał:

Do podstawowego czyszczenia wnętrza kup jakiekolwiek APC. Do przetarcia z kurzu ADBL interior QD. Również mam zawsze Wash mist że względu że jest mega uniwersalny. Wytrzesz nim ekran navi, umyjesz szybe, i na szybko skore przelecisz jak maluch pokopie butami.

 

Przed nałożeniem Funky przeczyścić APC? czy tym QD?

 

9 minut temu, Malwin41 napisał:

Ssw ja traktuje bardziej jako QD Ale jako jedyne zabezpieczenie też spokojnie sobie poradzi. Super łatwa aplikacja, lakier może być wilgotny. Jak chcesz szybkiego rozwiązania to bierz.

 

Pytanie czy to ma sens jak mam położony wosk?? Wosk Soft99 Fusso Coat Dark Colour Wax

 

11 minut temu, Malwin41 napisał:

Do felg na których leży ceramika spokojnie Excede wystarczy. Ja mam monster żeby co 3 mycie zrobić deironizacji lub na bezdotyku umyć w miarę dobrze koło bez szorowania

 

Nie mam ceramiki a może to pomogłoby mi z ciągłym osadem z klocków... nie wiem jak u Ciebie ale u mnie przednie felgi po tygodniu wyglądają jak czarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że trochę zbaczasz ze ścieżki.

Nie kupujesz tych środków na całe życie. Baw się tym.


Spróbuj jedno, później drugie. Jedź może do jakiegoś stacjonarnego sklepu, powąchaj, zobacz.

 

Ja wypracowałem swoje 'standardy' ale raz na jakiś czas kupię coś nowego.

 

Poorboys APC (na pewno lepsze niż ADBL, Nielsen oraz inne z którymi miałem do czynienia)

Natural Look

ADBL Interior Wow - leży sobie, czasem nim psikne coś, ale już rzadko używam. Niestety po dwóch latach jego zapach się zepsuł.

Soft99 Wash&Mist - mistrz

ColourLock do skóry strong + light + Leder Protector + Leder Ve...erdelejusztunk ?!

Gliptone GT11 + GT12

Do prania dywanów mam jakieś tam od odkurzacza z gratisu + oprysk od ADBL ale nie pamiętam nazwy

Black Hole na jakieś zloty też się przydaje 🙂


Woski:

Natty Paste Wax - dla mnie mistrz 🙂 Banalny w aplikacji +  wystarczający look i trwalość

Szampon Advanced Poseidon ale wolę Gold Class od Megiego

 

Do felg: Vampire Light

 

Oprócz tego Black Water od ADBL - obowiązkowo choć atomizery i butelki to dno.

 

Pasty polerskie - ostatnio Koch, jestem zadowolony bardzo.

 

Nie wiem co jeszcze mam, ale planuje coś na szyby kupić, Tenzi Alux może i coś innego, żeby spróbować.
Coś tam mam jeszcze w szafie, ale skoro teraz tego nie wypisałem, to pewnie też nie używam za często.

 

Oczywiście izopropanol czy jakiś profiglass do szyb tez jest.

 

Aaa i Water Gold jest i będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slav mam oba produkty. SSW nie lubię. Owszem dobre hydro ale z moich obserwacji śliskość karoserii do pierwszego płukania potem jest tępy, brudzenie się na minus. Look SSW również do pierwszego płukania. Hydro siedzi ale hydro się tak bardzo nie jaram. Jak chcesz na niego wrzucić inny QD/QW to wiele z nich się nie będzie trzymać i spłynie z pierwszym myciem a zdjąć do trudno. Ale już watergold na ssw siada i siedzi 😉

Mam kilka topowych produktów tego typu i ogólnie 10+ na półce i turtle jako QW/sealant jest kozak. SSW nie używam w ogóle. Jak chcesz inne no-brainery ale już w innej cenie to uwielbiam carpro elixir (jeszcze mi się nie skończył a dzisiaj przychodzi druga butelka), klasyk watergold ale raczej na metaliki i perły

Turtla nie polecam jako jedyny środek. To nie jest QD. QD możesz np kupić próbkę ech2o - fajny i ekstremalnie tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę, oglądałem kilka filmików przez noc...

Biorąc wasze propozycję to wychodzi tak

Środek:

APC - Poorboys | ADBL | Soft99 WM - Czy z tego najlepiej brać Soft99?

Dressign - ADBL Interior WOW | Funky - Boję się troche tego Funky jeśli chodzi o zapach 😉 - Nowicki w teście wolał WOW

Kierownica:

Zestaw z Colour Lock strong

Koła:

Felgi - ADBL Vampire | Monster - zostać przy monster?

Opony - Mycie i Dressign?

Szyby - FX Protect Glass Cleaner Plus

 

Do tego pędzelki z naturalnego włosia

gąbki do nakładania dress

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poncio 

6 minut temu, poncio napisał:

Poczytałem trochę, oglądałem kilka filmików przez noc...

Biorąc wasze propozycję to wychodzi tak

Środek:

APC - Poorboys | ADBL | Soft99 WM - Czy z tego najlepiej brać Soft99?

Dressign - ADBL Interior WOW | Funky - Boję się troche tego Funky jeśli chodzi o zapach 😉 - Nowicki w teście wolał WOW

Kierownica:

Zestaw z Colour Lock strong

Koła:

Felgi - ADBL Vampire | Monster - zostać przy monster?

Opony - Mycie i Dressign?

Szyby - FX Protect Glass Cleaner Plus

 

Do tego pędzelki z naturalnego włosia

gąbki do nakładania dress

 

 

1) Dobrze mieć APC i Wash Mista. WM to uniwersalny, gotowy do użycia produkt o łagodnych właściwościach czyszczących, który nie ze wszystkim sobie poradzi. Poza tym APC możesz wykorzystać również do części elementów zewnętrznych.

2) Użyłem ostatnio po raz pierwszy FW Gentlemana i zapach jest przyjemny, nieduszący. Szybko ulatnia się z wnętrza. Wykończenie powierzchni - super. Mocno przyciemnia i nie błyszczy.

Jeżeli o wnętrze chodzi, to mógłbym Ci jeszcze polecić nieco tańsze rozwiązanie, które u mnie sprawdza się bardzo dobrze - Nieslen Finesse (cleaner + dressing w jednym, zostawia fajną satynę).

3) Kierownica - jeżeli Colourlock, to do regularnej pielęgnacji zdecydowanie wersja Softa, chociaż ostatnio testowałem na kierownicy (parę miesięcy wcześniej potraktowanej strongiem) zestaw do skór od ADBL i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. 

4) Koła - u siebie stosuję co jakiś czas Vampire Light. Do regularnego mycia i odświeżania po prostu wodę z szamponem (mam polerowane ranty, więc nie chcę się pchać w mocniejsze środki) + Good Stuff Rims Detailer jako QD.

5) Opony - Z produktami do mycia nie mam zbyt dużego doświadczania, więc nie będę nic polecać. U mnie wystarcza regularny oprysk pianą Bilt Hamber, pędzelek i później rękawica + woda z szamponem. Z dressingów lubię look Meguairs Endurance Tyre Gel. 

6) Szyby - tutaj podstawą jest właściwa mikrofibra.

7) Pędzelki - wybrałbym po 1 szt. pędzla z naturalnym włosiem, twardszego syntetyka i delikatnego syntetyka (Work stuff albino to dla mnie sztos).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.