Skocz do zawartości

Shiny Garage Snowman Windshield Liquid Płyn do spryskiwaczy


QuaresmaR7

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko
Niedawno Shiny Garage wypuściło zimowy płyn do spryskiwaczy Snowman Windshield Liquid, chciałem się zapytać czy ktoś z was testował już ten płyn? Jeśli tak to jakie macie odczucia? Sam osobiście go nabyłem i postanowiłem przetestować, wcześniej używałem płynu Sonaxa letni/zimowy przypadł mi do gustu i w sumie lepszego póki co nie znalazłem. Przez chwilę myślałem, że SG jest praktycznie taki sam jak Sonax a nawet i tańszy bo tutaj za 5l wychodzi ok 34zł.

Po zakupie wlałem go do auta, zmieszał się z resztką Sonaxa i przez te kilka dni było okej, różnicę czułem tylko zasadniczo w zapachu, faktycznie było można odczuć lekką woń wiśni/rabarbaru. A od wczoraj mam problemy i coś mi się wydaje, że jest to jego sprawka, otóż w momencie gdy zacząłem pryskać na szybę za wycieraczkami zaczęła się ciągnąć mgiełka/mleko nie wiem jak to nazwać, a zanim to odparuje chwila mija.. czyli podczas pracy wycieraczek te mleko cały czas się pojawia.. oczywiście przez to jest utrudniona widoczność.

Wczoraj postanowiłem, że przeczyszczę pióra wycieraczek ( które są praktycznie nowe ) w momencie jak je stawiałem w tryb serwisowy ( najpierw muszą przetrzeć szybę dopiero je można dźwignąć do góry ) to nawet na sucho, gdzie na szybie nie było kropli wody pojawiła się ta mgiełka.. Po wyczyszczeniu wycieraczek, przeczyściłem też szybę płynem Cartec Sheibenreininger i nawet tutaj miałem trudność dotrzeć szybę, bo w momencie jej docierania na szybie pozostawało coś nie wiem  " kolorowego " podobnego do rozlanego paliwa? Później gdy założyłem wycieraczki wyczyszczone i przetarły szybę na sucho śladów żadnych już nie było, ale dziś jak musiałem użyć wycieraczek te mleko znów się pojawiło... ( płynu nie używałem ). Także, chciałbym poznać wasze zdanie czy to może jakiś problem po prostu u mnie jest czy o co chodzi. Dodam, że nie myłem auta w żaden sposób, żeby można było stwierdzić że to jakaś chemia z myjni czy coś, dopiero jak mi się to zaczęło dziać, to pojechałem na bezdotyk. 

Opis:

  • Zimowy płyn do spryskiwaczy Shiny Garage Snowman Windshield Liquid o pojemności 5L działający do -25 stopni.
  • Bezpieczny dla ceramik,
  • Zastosowana nanotechnologia w składzie poprawia skuteczność mycia,
  • Nie zatyka dysz spryskiwaczy, nie pozostawia smug,
  • Bezpieczny dla uszczelek i reflektorów,
  • Zapach wiśni i rabarbaru,
  • Dedykowany kanister z wygodnym lejkiem o wysokiej gramaturze,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, smerf91 napisał:

Czyżby podobna sprawa jak z odmrażaczem w pierwszej wersji?

A gdzieś pisali, że dwa sezony go testowali. Może problem powstał w wyniku zmieszania z sonaxem, chociaż dziwne...Sam kupiłem baniak, ale czekam aż wypryskam zimowego sonaxa i zapodam do 2 aut (jedno również będzie z zupelnie nowymi piórami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, QuaresmaR7 napisał:

hciałem się zapytać czy ktoś z was testował już ten płyn?

Jutro powinienem mieć i zalewam do auta od razu bo stary dwuletni płyn wypryskałem kilka dni temu w deszczu pod blokiem 😉

Generalnie nie używam płynów do szyb no chyba, że w deszczu. Ostatni biedronkowy zalewałem chyba zaraz po zakupie auta czyli jakieś 2 lata temu (?)

Tym bardziej jestem ciekaw moich odczuć co do płynu SG  🙂

4 godziny temu, QuaresmaR7 napisał:

A od wczoraj mam problemy i coś mi się wydaje, że jest to jego sprawka, otóż w momencie gdy zacząłem pryskać na szybę za wycieraczkami zaczęła się ciągnąć mgiełka/mleko nie wiem jak to nazwać, a zanim to odparuje chwila mija..

Możesz jakieś foty pokazać ?

4 godziny temu, QuaresmaR7 napisał:

ale dziś jak musiałem użyć wycieraczek te mleko znów się pojawiło...

Nie masz czasem "za kamienionej" szyby przedniej ? Ile lat ma ta szyba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 30.12.2019 o 15:07, QuaresmaR7 napisał:

Siemanko

Bardzo mnie zaciekawił Twój wpis. Dziś zalałem produkt w spryskiwacze.

Ładnie pachnie to fakt. Pobawiłem się trochę w domu. Wymyło szybko brudne, tłuste lustra i lakierowane powierzchnie blatów kuchenych. Szybko odparowało, nie zostawiło maz. Jestem ciekaw jak to będzie na aucie.

Super pomysł z tym lejkiem w baniaku. Rewelacyjnie się przelewa.

Zrobiłem sobie z ciekawości test na klapie. Za aplikowałem do wyschnięcia. Nie było problemu ze spłukaniem produktu mimo wyraźnych białych, zaschniętych zacieków po 2h

To co zauważyłem, to to że na lakierze produkt podbija hydro. Powierzchnia taflująca nabrała lepszego hydro. Może ma dodatki z "wet protectora" 🙂

Na razie wygląda to bardzo pozytywnie 🙂 A co będzie dalej zobaczymy w praktyce 😉

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2019 o 17:11, smerf91 napisał:

Czyżby podobna sprawa jak z odmrażaczem w pierwszej wersji? Szkoda że już nie ma SG na forum to Ci nie odpowiedzą. Ewentualnie pisz do nich maila bo chyba mało kto jak narazie testował ten płyn.

 

No właśnie miałem nadzieję, że ich tu spotkam no ale ni ma to trudno 😉

W dniu 30.12.2019 o 19:40, kursien napisał:

@QuaresmaR7 masz nałożoną jakąś NW ??

Nie nie, NW nigdy nie miałem, ani nic podobnego

W dniu 30.12.2019 o 19:47, Domel napisał:

Nie masz czasem "za kamienionej" szyby przedniej ? Ile lat ma ta szyba ?

Szyba była wymieniana latem, od tamtej pory po jakimś czasie raz ją czyściłem z kamienia i był spokój, dopiero teraz faktycznie troszkę kamienia wylazło ale w narożnikach szyby więc do momentu jak zalałem SG było okej. Kamień się pojawił po wczorajszym myciu auta, teściowie mają twardą wodę więc no trochę się go pokazało ( ale te ślady i mazy jak mówię były przed ) zdjęcia jakieś udało mi się zrobić więc wrzucam. Widoczna jest ta dziwna kolorowa plama ( i w takich kolorach właśnie była cała szyba w momencie jak chciałem płyn dotrzeć, kamień przecież inaczej się zachowuje nie jest tłusty ) Spróbuje jeszcze zrobić nocą zdjęcia jak nie zapomnę.

PS.
Nie udało mi się uchwycić tych mazów na całej szerokości i długości szyby bo za dnia ich na zdjęciu nie widać po prostu, ale coś tam widać na zdj 1 i 4 dodatkowo na bocznych szybach pozostają takie zaschnięte ślady po tym płynie ( z tego co pamiętam to po sonaxie ich nie było jak płyn poleciał na boczne szybki )

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zalałem do smarta. Wycieraczki mam założone nówki. Póki co na plus zapach, rozpuszczanie szronu i opakowanie z super lejkiem. Co do działania to wypowiem się jak ciut wypsikam. Lakier mam czarny więc zacieki będą widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten płyn w porównaniu do poprzedniego ( bodajże Plak) strasznie długo odparowuje z szyby po przetarciu wycieraczkami . Na ten moment to jedyne spostrzeżenia bo zimny nadal brak i ciężko go przetestować w jakiś ekstremalnych warunkach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qlimaxss Możliwe ze Plak  miał jakiś płyn z nw ale chyba letni jak dobrze pamietam. Co do zimowego to używałem tego:

8195F065-3540-42C7-BA96-1D1F6FD64CF3.jpeg

Co do tych mazów fakt znikają ale ewidentne płyn potrzebuje więcej czasu na odparowanie porównując do np. plaka. 

@ad.am Ja plam na lakierze nie uświadczyłem bo od kiedy mam auta ze spryskiwaczami reflektorów to tak się szczypie z tym psikaniem ze bańka płynu starcza mi na bardzo długo a po takiej fontannie z tych sprysków mam zachlapany cały przód samochodu . Zalałem cały zbiornik płynem od shiny i zastanawiam się czy wogole wypsikam go do wiosny 😅

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło parę dni, nie zmieniło się nic, jutro chyba wlewam i mieszam go z sonaxem albo w ogóle się pozbędę SG, bo widzę, że jednak coś w tym płynie jest nie tak, skoro inni też się tak zaangażowali, może faktycznie też widzę problem zbyt wolnego odparowywania, spójrzcie na kolejne zdjęcia u mnie, wycieraczki praktycznie nówki, okej jak mówię trochę kamienia widać ale to nie on zostawia takie mazy... Teść w Astrze H jak miał kamień to szyba wyglądała podczas przecierania inaczej. Na prawdę żałuje, że kupiłem ten płyn.
 

81294554_2388278508151036_4142460128374816768_n.jpg

81662664_1016541225379265_2712419663018459136_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
55 minut temu, QuaresmaR7 napisał:

jutro chyba wlewam i mieszam go z sonaxem albo w ogóle się pozbędę SG

Bardzo dobry test teraz. Wypsikaj SG do końca. I zalej Sonaxem i daj znać czy problem znikł.

Ja w poniedziałek jadę w górki - więc na trasie będę psikał namiętnie i dam znać jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo zacieków na masce i bocznych szybach, czy istnieje na świecie płyn, który ich nie pozostawia? Chyba tylko woda demineralizowana odparuje w 100% U mnie nawet i po sonax extreme czy to zimowy czy letni zacieki są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę potwierdzić to o czym pisał @QuaresmaR7 płyn Shiny Garage pozostawia dziwne smugi na szybie. Wycieraczki mam nowe zamontowane może tydzień temu. Dziś specjalnie przejechałem się ciut dalej bo wczoraj padał śnieg i sporo błota pośniegowego jest na drogach. Jadąc za jakimś autem spod którego leci błoto z solą na szybę ciężko jest ją domyć używając płynu. Zapewne na następny rok wyjdzie poprawiona wersja... obecnej niestety ponownie nie kupię. Wypsikam i zalewam tenzi na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już na maila w sprawie D-Icera @Domel wie o co chodzi... odpowiedzi nie dostałem do dziś. W sprawie płynu pisał nie będę. To już ich problem, że wypuszczają produkt nie testując go pod każdym kątem. A fb nie mam i mieć nie zamierzam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.