Skocz do zawartości

NIEAKTUALNE NIEAKTUALNE NIEAKTUALNE


PIONEER1990

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Fotele czyścimy Strongiem a do bieżącej pielęgnacji używamy Softa. Producent jasno o tym mówi.
Wielokrotne użycie Stronga, może zdjąć Top Coat. 
W tym przypadku nie wiemy też czy poprzedni właściciel zlecił komuś np tzw komplet na myjni. TC mógł zostać już naruszony.
Zwróć uwagę na spękany lakier na siedzisku. Może to być oznaka wysuszenia czyli użycia zbyt agresywnej chemii , przemoczenia itd

Zastanawia mnie fakt, że czyszcząc nie zauważyłeś schodzącej farby. Nie zabarwiała Ci się mikrofibra? 
Jeśli tak się stało to należało przerwać czyszczenie i użyć delikatniejszego produktu.
Sporo winy jest po Twojej stronie jeśli użyłeś kilka razy Stronga i nie zareagowałeś na problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

 

55 minut temu, AreK napisał:

Zastanawia mnie fakt, że czyszcząc nie zauważyłeś schodzącej farby. Nie zabarwiała Ci się mikrofibra? 
Jeśli tak się stało to należało przerwać czyszczenie i użyć delikatniejszego produktu.

Tak faktycznie było, zabarwiało mikrofibrę. Jednak w dużej mierze to moja wina. Ok zatem odstawiam całkowicie Strong. Czyli z tymi przebarwieniami już nic nie zrobię i szukać firmy, która pomaluje skóry? Jaki zestaw teraz nabyć do pielęgnacji skóry, co by dalszych błędów nie popełnić? Właściciel Clinic4Car powiedział żeby nadal używać tego samego zestawu ColourLock'a z tymże zamiast Strong kupić z Softem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@PIONEER1990 zleć renowację foteli specjaliście. Zestaw jest ok ale jak wspomniałem, bieżącą pielęgnację wykonuj Softem.
Gdyby kiedykolwiek podczas czyszczenia, mikrofibra zabarwiała się na kolor skór to sygnał, że naruszony jest lakier bezbarwny.
Jeśli naprawa będzie wykonana uczciwie to nie będziesz miał tego problemu. w Twoich okolicach są firmy które profesjonalnie się tym zajmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że nie będzie sensu wcześniej, ponieważ nie dawno czyściłem i nawilżałem skóry. Z tym kupowaniem oczywiście się wstrzymam. Zabieram się za skrupulatne czytanie ze zrozumieniem poruszanych tu tematów. Tymbardziej, że nabyłem numatic george i więcej nie  chcę nic uszkodzić w aucie, które dla mnie jest bardzo cenne.

Pozdrawiam,

Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.