Skocz do zawartości

Potrzebi Testerzy Neoxal No12 ceramiczne zabezpieczenie reflektorów i innych tworzyw sztucznych


NEOXAL EUROPE

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor
15 godzin temu, lukasz_byd napisał:

Czy może ktoś potwierdzić czy moja aplikacja była prawidłowa?

Pytam gdyż:

Tył:

Na klapie bagażnika mam Natty paste wax (generalnie na całym aucie) i klapa jest czysta, zderzak względnie też, a tylne lampy są brudne.

 

Przód:

No przód jest cały brudny jednak na lakierze przebija się blask/połysk a reflektory są brudne. 
 

 

Padał deszcz - miał okazje spłukać auto, jutro pojadę na myjnie i będę musiał umyć auto w tym i reflektory ze względu już na widoczność.

Czy może ktoś potwierdzić czy moja aplikacja była prawidłowa?

Pytam gdyż:

Tył:

Na klapie bagażnika mam Natty paste wax (generalnie na całym aucie) i klapa jest czysta, zderzak względnie też, a tylne lampy są brudne.

 

Przód:

No przód jest cały brudny jednak na lakierze przebija się blask/połysk a reflektory są brudne. 
 

 

Padał deszcz - miał okazje spłukać auto, jutro pojadę na myjnie i będę musiał umyć auto w tym i reflektory ze względu już na widoczność.

Cześć, to co nasówa mi się na myśl to to że powierzchnia zamiast gładkiej stała się chropowata, i dla tego się brudzi. Czy tak jest?  Jeśli tak można się doszukiwać np.  błędu  w aplikacji. Wspominałeś że czekałeś około 3 minut, i powłoka stała się trudna do wypolerowania. My sugerujemy aby nie dopuścić do zastygnięcia. W różnej temperaturze i wilgotności czas wysychania będzie się różnił. Może być tak, że trzeba wytrzeć tuż po aplikacji. 

Kolejny czynnik, powłoka cały czas się formuje. Ten proces w pierwszej fazie trwa 10 godzin, w drugiej około 10 dni. I trzeba jeszcze poczekać. 

Pozdrawiam Grzegorz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Nie dawało mi to spokoju, czemu lampy się budzą bardziej od lakieru? Tu jest ukryty problem, to jest najistotniejsze. Mianowicie, reflektory mają w sobie silne źródła ciepła, czyli żarówki. I o ile woda może z łatwością spłynąć wraz z brudem z hydrofobowej powierzchni (lakier z woskiem), tak już z podgrzanej nie koniecznie. Woda odparuje a brud zostanie. Oczywiście nie namawiam do jazdy bez świateł. Obawiam się jednak że z w/w powodu trzeba będzie zwyczajnie je umyć wodą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem - ale jak ma się wtedy powłoka do reflektorów przy takim zachowaniu?

Tak czy inaczej, poczekam jeszcze te 3. dni, umyję jeśli nie będzie poprawy to polerka + ponowne nałożenie - nie mam nic do stracenia.

 


Szkoda że na razie mój 'test' jest jedynym testem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lukasz_byd napisał:

Szkoda że na razie mój 'test' jest jedynym testem.

Okres świąteczny, wyjazdy - to jest przyczyną braku testów. Dlatego potrzeba trochę zrozumienia i cierpliwości - podejrzewam, że w ciągu najbliższych kilku dni pojawią się kolejne relacje, zapoczątkowujące testy.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
1 godzinę temu, KZFR napisał:

U mnie reflektory stały się trochę tępe w dotyku po ok. 6h od aplikacji powłoki, tak ma być? Tuż po aplikacji były przyjemnie śliskie.

Tak,  tak może być. Proces utwardzania to około 10 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na mnie 😁

Neoxal No12 ceramiczne zabezpieczenie reflektorów i innych tworzyw sztucznych. To czemu nie spróbować testu na ,,innych tworzywach sztucznych". W tym przypadku wypadło na lusterka plastikowe koloru czarnego. Lusterka zostały umyte za pomocą aktywnej pjany (No name) apc od Adbl i ipą. Osuszylem mikrofibra i sprężonym powietrzem. 

faf87e11a0555bc6med.jpg

95abb28ef1fd4c4emed.jpg

 

Aplikacja nastąpiła przy temperaturze około 15-16 stopni. 

f040cf558c48c942med.jpg

a8e9ab052b9d5b54med.jpg

f04f5162f1ac07bemed.jpg

Produkt został zaaplikowany na płatek który był dołączony do zestawy i po trzy strzały z atomizera na tworzywo.

5fa93bcddbfc6411med.jpg

20dcf09a9400a0b4med.jpg

 

b62aa3c8926da74dmed.jpg

Produkt z zegarkiem w ręku leżał 4 minuty. Po czym stał się tępy do przetarcia.

c823c055dce7e51cmed.jpg

 

0603666192888650med.jpg

 

e7fda1be557f3683med.jpg

6b36c55fde951f41med.jpg

 

Tak po okolo 10 minutach bylo czuć ze tworzywa sie troche lepią. Przczyciemnienie na bardzo wysoki poziomie. Auto zostało w garażu przez 10 godzin. Dwa dni po aplikacji bez zmian. Poczekajmy miesiąc zobaczymy co dalej będzie się działo 😁

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
2 godziny temu, Domel napisał:

Chętnie bym to przetestował vs Dlux 🙂 Ciekawe jaką ma trwałość 🙂@NEOXAL EUROPE kiedy w sklepach i jaka cena +/- ? 🙂

Witam, jest już dostepny w handlu. https://allegro.pl/oferta/neoxal-no12-ceramiczne-zabezpieczenie-reflektorow-8750721761?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Trwałość powyżej roku. 

Dedykowany jest do wszystkich plastików, kloszy lamp i felg. Tego ostatniego nie umieściliśmy w opisie ale uzupełnimy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc przez pryzmat cena-ilość to cena jest wręcz śmieszna,atomizer się nie zapycha po pierwszym użyciu(w fx protect vision ten problem występuje)oczywiście można sobie z tym poradzić pomijając aplikację przez atomizer ,bardziej chodzi mi o to czy się krystalizuje?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak do felg to ja nałoże jeszcze na felgi 🙂

 

Przed wczoraj nalożylem powlokę na oczyszczone klosze reflektorów od Dynamic Spot Light (świecenie w ludzi, zwierzęta i rowerzystów). Tam nie ma temperatury, zobaczymy jak będzie się sprawować, ale....

Nie mogę się doczekać aplikacji na felgi .

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
8 godzin temu, marco80 napisał:

Patrząc przez pryzmat cena-ilość to cena jest wręcz śmieszna,atomizer się nie zapycha po pierwszym użyciu(w fx protect vision ten problem występuje)oczywiście można sobie z tym poradzić pomijając aplikację przez atomizer ,bardziej chodzi mi o to czy się krystalizuje?

Witaj,

Dziękuję za zabranie glosu. Radzę aby każdorazowo po uzyciu zakrywać atomizer (przezroczysty kapturek). W końcu może przyłapać. Aby zobaczyć czy i jak wygląda po wyschnięciu, a oczywiście zastygnie,  doradzam wylać ze 2- 3 krople gdziekolwiek, i zostawić np.  na noc. Po 10 godzinach  można zaobserwować jak to wygląda, czy jest twarde itp.

Dobrego dnia ☺

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2019 o 07:26, NEOXAL EUROPE napisał:

Radzę aby każdorazowo po uzyciu zakrywać atomizer

Zawsze można buteleczkę do góry nogami i używać chemia tak, żeby na koniec psiikać na sucho. Wtedy jest pewność, że atomizer nie zdechnie. 

@NEOXAL EUROPE czy produkt można warstwować na plastikach? Jeśli tak, to w jakich odstępach czasu. 

Położyłem jedną warstwę i w sumie tak mnie naszło, a może położyć druga 😜

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy raz od aplikacji umyłem samochód.

2000 km zrobione, około 2-3 tygodni.

 

Po umyciu reflektor odzyskał szklistość, ale nie było kropelkowania czy jakiegoś 'mega' zrzutu wody.

Myślę by ponownie zaaplikować powłokę (po oczywiście poprzednim usunięciu wcześniejszej) i szybciej dotrzeć - do minuty czasu.

 

g5zh6BR.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto wczoraj przejechało ok. 270 km w różnych warunkach, po różnych drogach. Nawierzchnia była mokra/wilgotna, trochę brudu trafiło na karoserię spod kół innych samochodów (przód) i spod własnych kół (tył). Tak wyglądają lampy ok. 48 godzin po zakończonej aplikacji No 12:

 

- lampa przednia prawa (bez powłoki):

20200107_164530.jpg.c9e1ad137a899a72cf7b37ad44f4449f.jpg

20200107_164535.jpg.2a3fd5c03add282084c6048416973e64.jpg

 

- lampa przednia lewa (z powłoką)

20200107_164525.jpg.ce13acd146ca3d7fc819e59a5014a577.jpg

20200107_164540.jpg.4fb9a87e64470ce3b7d4ced2f450170a.jpg

 

 

- lampa tylna prawa (bez powłoki)

20200107_164731.jpg.f330a37c3c708655a308e60cef899871.jpg

 

- lampa tylna lewa (z powłoką)

20200107_164725.jpg.167ecf526f34079e905b75aecc914c68.jpg

 

Tak, jak w przypadku lamp przednich różnica nie jest specjalnie duża (choć klosz pokryty powłoką jest minimalnie czystszy), tak w przypadku kloszy tylnych lamp różnica jest zdecydowana - klosz pokryty powłoką jest dużo czystszy. Żaden z kloszy nie był czyszczony, ani spłukiwany przed zdjęciami. CDN...

 

 

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaraz po ostatnim myciu, wypolerowałem reflektory (delikatnie)  raz jeszcze aby zdjąć powłokę. Odtłuściłem itp, nałożyłem na nowo, dotarłem szybciej - mikrofibra nie stawiała oporu.

Mięneło 10 dni.

Dzisiaj mycie

 

1.jpg
2.jpg

 

😞 Co ja robie źle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 18.01.2020 o 18:31, lukasz_byd napisał:

Zaraz po ostatnim myciu, wypolerowałem reflektory (delikatnie)  raz jeszcze aby zdjąć powłokę. Odtłuściłem itp, nałożyłem na nowo, dotarłem szybciej - mikrofibra nie stawiała oporu.

Mięneło 10 dni.

Dzisiaj mycie

 


 

 

😞 Co ja robie źle ?

Witaj Lukasz,  odpowiedź na priv.  Pozdrawiam Grzegorz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
16 minut temu, slav napisał:

@NEOXAL EUROPE To jakaś tajemnica, że tylko na PW?

Myślę, że warto, aby odpowiedź była widoczna w tym temacie. 😐

 

Tak mi sie przypomniało 😛

obraz.png.f515159f8f91dbe9235f184fe863dc1d.png

 

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.