Skocz do zawartości

Jak używać Mirka Abralon ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

kuci5, CEROS325CV jeszcze nie jest dostępny u Polskiego dystrybutora, ale lada moment ;)

Co do twojego pytania która bardziej się sprawdzi wg. mnie 125 z uwagi na to że i tak będziesz szlifował padami na gąbce, a te są bardzo podatne na profilowanie się do wszelkich krzywizn samochodu. Druga sprawa to zużycie padów na pewno będzie większe przy 77 mm. 77 mm przy gradacji P2000 kosztuje w granicy 8 zł a przy P3000 i P4000 jakieś 8,50 za sztukę.

125 natomiast u nas dostępne do gradacji P3000 kosztują 8,60 a P4000 to 14,20 za sztukę.

Dla mnie najlepsze kombo do wycinania to P2000 i finisz P4000.

Co do szlifowania na mokro padami na gąbce to zasada jest taka, spryskujesz mocno pad wodą i pracujesz aż powstanie piana. Nie ma ryzyka zalania bo nie lejesz wody, cały czas opryskujesz pad gdy piana zanika, ot cała technika

2f12a36213350c6fde1ceb59319a0843.jpg.324ba9d27d89ef600cef659a46c9c72d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

booohal, No widzisz to tylko dowodzi, że najlepiej spróbować i się przekonać samemu :) Tylko najpierw musisz przeprowadzić próbę na małej powierzchni i od razu probować ją wyprowadzić, a nie zmatowić całe auto a później próbować :)

Czytałem na zagranicznych forach o przypadku gdzie lakiernik zmatowił zółte ferrari bez wcześniejszej próby i później się okazało, że nie dało się tego wyprowadzić, taki był specyficzny lakier. I żeby nie było próbował to naprawić jeden z lepszych detailerów w USA, a skończyło się na ponownym lakierowaniu :/ Zresztą u nas na forum też był przypadek, że po papierkach nie można było wyprowadzić lakieru na jaguarze bodajże.

Także najpierw próbujemy, a później, jeżeli wszystko ok, to działamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIA musi być zawsze mocno wilgotna. Na panel też profilaktycznie lecę wodą z atomizera. Pracuje podobnie jak przy korekcie.

Maska po 2000 (wcześniej 1500):

zdjcie0688k.jpg

a tu po futerku FG500 i FF3000 na czarnym (chyba) Urbanie:

zdjcie0695f.jpg

foto bez szału, ale bez ściemy cała maska wyprowadzona na prawie 100% w jakieś 2 godzinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, Nie mam pojęcia. Lakier 24h po lakierowaniu. Ale robiłem testy na jakimś starym panelu i na prawdę niewiele lakieru zdejmowało. Testowałem ''do przecięcia''. Żeby coś nabruździć to trzeba się zapomnieć. Na pewno nie ma porównania co do ręcznego wet'u P2000. O wiele lepsze wykończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cash Bawiłem się ale na lakierowanych meblach drewnianych, wyszło idealnie. Jednak ręcznie to duża stara czasu i trudniej wyprowadzić lakier. BOSCH robiłem Mirka 1000 ,2000,3000 ,4000 a później pad Lare niebieski i czarny.

Na lakierze samochodowym to na wiosnę będę coś robił na pewno :-]

Lampy samochodowe wychodzą miodzio

page1536x1536.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas93cs, widzę, że lampy eleganckie :) ale szykują mi się twardziele (BMW, VW) na wiosnę i chciałbym je zrobić na miód, nie zapylając całego pomieszczenia resztkami past :D

 

Znalazłem model BOSCH PEX 400 AE nie wiele droższy, a ma wiecej mocy 400W, tylko prędkość oscylacji zaczyna się od 9.000, a nie jak w PEX 300 AE od 4.000. Jaką to daję różnice przy pracy. Pracuje tylko na rotacji, nigdy nie miałem DA i nic mi te prędkości nie mówią :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja boschem przy zdzieraniu lakieru do drewna pracowałem najwyżej na 4 ,bo już na 5 dostawała za duże obroty (wibracje).A jeśli chodzi o moc to ta moja i tak mam za dużą, jak się pracuje Mirka i to jeszcze z wodą miała bardzo lekkie zadanie. Próbowałem na desce nie lakierowanej i papier 400 na sucho ,też nie czuła dużych oporów na 2 nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.