Skocz do zawartości

Jak używać Mirka Abralon ?


Rekomendowane odpowiedzi

Dużo osób poleca lekkie szlifierki pneumatyczne, jeśli ktoś ma kompresor i wolne środki to uważam że taki zakup to najlepsze rozwiązanie

 

Owszem, szlifierki pneumatyczne są najmniej awaryjne i najbezpieczniejsze ale wymogiem jest pojemny kompresor. Jeśli ktoś ma 50 litrowy to może zapomnieć o komfortowej pracy taką szlifierką. Tutaj to chyba koło 200 litrów minimum a to już koszt za solidny sprzęt powyżej 2 tyś. zł. Więc rozwiązanie faktycznie dla osób które już duży i wydajny kompresor mają no chyba że ktoś ma nieograniczony budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tutaj to chyba koło 200 litrów minimum

 

cenna informacja, miałem świadomość że 50 litrów wystarczy :)

 

ZTCP to 10mm, ja bym nie ryzykował bo szansa na zrobienie pig taili jest spora, ale wiem że są "magicy" co robią w ten sposób

 

Evo, jeśli to jest 10 mm to mój sprzęt się nie nadaje do takiej akcji, pozostaje mi ręczna robota lub zakup kompresora o którym myślałem ale Rascall troszkę ostudził moje marzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rascall napisał/a:

Tutaj to chyba koło 200 litrów minimum

 

 

cenna informacja, miałem świadomość że 50 litrów wystarczy :)

Zbiornik to jedno, najważniejszy jest sam kompresor. To nam daje przynajmniej 5 KW, co przy użyciu tylko do szlifowania jest bez sensu. Ceros elektryczny zużywa max 400 wat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem szlifierkę BOSCH SZLIFIERKA MIMOŚRODOWA PEX 300 AE, właśnie dzisiaj doszła.

No i teraz jest taki problem na jakich obrotach szlifować lakier ,papierem mirka 2000 i 3000?

Obroty można ustawić od 1 do 6, ja myślę nad ustawieniem 1,5 do 3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Abralona to zaczynamy minimum 5000 a 7000 jest optymalne. Zasad numer dwa delikatnie namoczyć przed użyciem i nie trzymać w wiadrze gdyż rzep może się odkleić od pada. Podczas szlifowania powinna być widoczna lekka piana.

Wg mnie powinieneś się zdecydowanie zaopatrzyć w Abralona 4000 do wykończenia powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj dokupiłem Abralona 1000 i 4000 ale 1000 to do lamp.

Dzisiaj czyściłem lampy w passacie B5 no i zauważyłem że obroty to tak od 2 do 4 na tym pokrętle to max. Ale jakie to są obroty to nie mam pojęcia :( , to mnie właśnie wkurza że nie ma tabliczki jakie obroty na jakim biegu.

Dodam że warto było dać te 180zł za taką maszynkę bo robotę skróciłem do 2 godz a nie pół dnia.

Tak mi to wyszło

p1030030vert.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj dokupiłem Abralona 1000 i 4000 ale 1000 to do lamp.

Dzisiaj czyściłem lampy w passacie B5 no i zauważyłem że obroty to tak od 2 do 4 na tym pokrętle to max. Ale jakie to są obroty to nie mam pojęcia :( , to mnie właśnie wkurza że nie ma tabliczki jakie obroty na jakim biegu.

Dodam że warto było dać te 180zł za taką maszynkę bo robotę skróciłem do 2 godz a nie pół dnia.

Tak mi to wyszło

Obrazek

Ładnie wyszło :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A czy ktoś mógłby sumiennie doradzić.

Planuje zakup oscylacji, wybór padł na szlifierkę elektryczną, rozglądałem się już za Mirką, lecz tutaj kieruje pytanie. Co myślicie o MIRKA CEROS325CV skok 2.5 mm rozmiar 77 mm.

Wydaje mi sie, że będzie bardziej użyteczna szlifierka o mniejszych rozmiarach, dzięki czemu będzie można dotrzeć to wielu miejsc. Wiadomo, płaskie elementy będzie się robić dłużej, no ale właśnie coś za coś.

I jeszcze jedno pytanie, jak takie elektryczne polerki znoszą wet sanding. Obawiam sie kontaktu szlifierki z wodą.

:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.