Skocz do zawartości

CarPro CQuartz UK 3.0 a temperatura przy nakładaniu powłoki.


SerRoberto

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowuję się do nakładania powłoki ceramicznej CarProCQuartz UK 3.0 i w związku z tym chciałbym się dowiedzieć czy istotna jest temperatura otoczenia przy nakładaniu ? Obecnie ok 8 stopni...

Pytam dlatego iż garaż mam nieogrzewany i zastanawiam się czy obecne temperatury nie będą utrudniały zaaplikowaniu ceramik na lakier. Nie chciał bym aby moja praca poszła na marne... Tak sobie myślę iż jeśli temperatura będzie problemem jestem skłonny zakupić nagrzewnicę elektryczną.

Nakładam pierwszy raz powłokę więc jeśli będziecie mieli uwagi i sugestie to mile widziane :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładłem ją 3 tyg. temu, temperatura wahała się wtedy między 8-12 stopni, blaszak nie ogrzewany, problemów nie miałem. Sam producent podaje, że wersja 3.0 charakteryzuje się łatwiejszą aplikacją w temp. od 3 do 40 stopni. 😉 Polecam dobre oświetlenie przy nakładaniu, ja mam słabe i miałem kilka miejsc niedotartych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, KapselK napisał:

Kładłem ją 3 tyg. temu, temperatura wahała się wtedy między 8-12 stopni, blaszak nie ogrzewany, problemów nie miałem. Sam producent podaje, że wersja 3.0 charakteryzuje się łatwiejszą aplikacją w temp. od 3 do 40 stopni. 😉 Polecam dobre oświetlenie przy nakładaniu, ja mam słabe i miałem kilka miejsc niedotartych. 

No to super dziękuję za informację :-) Po jakim czasie docierałeś 2 minuty ? Reload po jakim czasie nakładałeś ? Pytam dlatego iż różnie ludzie piszą.  Może orientujesz się jakie jest najlepsze oświetlenie aby położyć ceramikę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docieranie tak na oko, nie liczyłem czasu. Oświetlenie najlepiej jak cały garaż jest oświetlony, równomiernie. Reload? Szczerze? Nie kładłem go jeszcze, może przy następnym myciu oblecę, zależy od pogody. Ostatnio też nie położyłem Reolada od razu i nic się nie stało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, KapselK napisał:

Ostatnio też nie położyłem Reolada od razu i nic się nie stało. 

A po jakim czasie wyjechałeś z garażu autem po aplikacji powłoki? Jak dla mnie to jest ważny detal czyli ochrona powłoki przez te pierwsze dni po aplikacji. Jeśli nie lubicie reloada spokojnie możecie zastosować coś innego np. cc watergold 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gardor napisał:

A po jakim czasie wyjechałeś z garażu autem po aplikacji powłoki? Jak dla mnie to jest ważny detal czyli ochrona powłoki przez te pierwsze dni po aplikacji. Jeśli nie lubicie reloada spokojnie możecie zastosować coś innego np. cc watergold 😉 

Po jakim czasie nakładałeś RELOAD na powłokę ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym reloaedm po godzinie według instrukcji to się wstrzymaj. Ostatnio kładłem na cq i w niektórych miejscach miałem mazy nie do dotarcia i od nowa aplikowałem powłokę. Po około 6-8h jak położyłem reload nie było żadnych problemów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sparco0 napisał:

Z tym reloaedm po godzinie według instrukcji to się wstrzymaj. Ostatnio kładłem na cq i w niektórych miejscach miałem mazy nie do dotarcia i od nowa aplikowałem powłokę. Po około 6-8h jak położyłem reload nie było żadnych problemów.

Potwierdzam......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zrobić to zgodnie z instrukcją to trzeba by było zapisywać godzinę w jakiej położyłeś powłokę na dany element i pilnować, żeby po 60 minutach położyć Reload. 🤣 Bez przesady, troche za dużo zabawy. 😉 Zrobisz to na następny dzień i tez będzie ok. Ostatnim razem położyłem Reloada 2 tyg po aplikacji i powłoka przelatała mi 60 tys. km i jeszcze siedziała gdy robiłem korektę w tym roku. 😉 Do instrukcji po aplikacji zastosowałem się w punktach - utrzymania w suchości lakieru przez następne 24h (auto stało w garażu) oraz nie mycie chemią itd. przez następne 5 dni (w moim przypadku był to tydzień). 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zaaplikujemy powłokę i odczekamy 24h to możemy wyjechać autem spokojnie na zewnątrz.
A jak ma się aktualna pogoda do tych 5 dni nie mycia auta? Czy deszcz jest w stanie wpłynąć na trwałość oraz " jakość" działania powłoki?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie, według instrukcji trzeba nałożyć reload w 'okienku' 30-60min po aplikacji ostatniej powłoki. Czyli nie po godzinie, a w czasie między 30 a 60 minut. Jeżeli pominiecie aplikację reloada w tym czasie, trzeba zaczekać do nastepnego dnia(24h) lub przynajmniej 12h z aplilacja reloada. Dlatego mogliście mieć problem z mazami, aplikując reloada PO godzinie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.01.2020 o 09:35, piotroosh napisał:

Panowie, według instrukcji trzeba nałożyć reload w 'okienku' 30-60min po aplikacji ostatniej powłoki. Czyli nie po godzinie, a w czasie między 30 a 60 minut. Jeżeli pominiecie aplikację reloada w tym czasie, trzeba zaczekać do nastepnego dnia(24h) lub przynajmniej 12h z aplilacja reloada. Dlatego mogliście mieć problem z mazami, aplikując reloada PO godzinie

Już wielokrotnie aplikowałem reloada po godzinie i nic nie miało prawa się mazać, może kwestia fibr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie wymyśliłem, tylko tak mówi producent. Robisz to wbrew zaleceniom producenta, a że się nie maże, to może po prostu inne czynniki jak temperatura czy wilgotność sa dla Ciebie korzystne. W każdym razie, ja tylko przetłumaczyłem to co pisze producent, a to jak ktoś to robi, to indywidualna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.