Skocz do zawartości
Roki2222

Wypłowiały lakier dachu 75mikronów bieli się w słońcu bmw e46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie mam taki problem otóż lakier mojego dachu,klapy,maski jest wypłowiały.Najgorzej dach.Jak słońce świeci centralnie jak szyberdach to gdy się człowiek oddali widać jak dość mocno się bieli.W zakładzie gdzie polerują auta itp powiedzieli,że to przez to iż ktoś kiedyś pojechał ostro z polerką i jest niecałe 80mikronów.

W załączniku zdjęcia.Nie wiem co z tym robić w sensie.W aucie muszę robić głowicę+rozrząd nie dlatego,że poszedł tylko jest wyciek oleju z uszcz.głowicy.. i przez to muszę zrzucać głowicę to znów grzech nie zrobić rozrządu.. i koszta 3500zł.. 1000 już dałem teraz niedawno na wahacze + tuleje meyle + chłodnica klimy 350 denso +1000 uszcz.miski olejowej,olej,czujnik oleju

I teraz tak auta te czyli e46 320d 150km 2004r stoją 8-9 tys i nie wiem co robić 😞 doradźcie sprzedać to ile za to wezmę jak nie powiem o głowicy może z 7 bo auto z zewnątrz ładne jest.Jak powiem to ledwo może 6.Blacharka też jak to w e46 taka sobie tu rudej trochę tam rudej.Kwestia kluczowa to ta,że nie mam na dołożenie na inne auto czyli jak wezmę 7 to 3 dołożę te z głowicy to za 10 kupie coś fajnego,żeby wyglądało jak e46? nic ciekawego prócz polo 1.4 nie wypatrzyłem.I nie wiem co robić  czy jest sens znów to robić.Rozmawiałem z mamą i mówi,ze sprzedam  to i co kupię? na razie kasy nie ma na żadne inne auta typu sprzedaż za 7 dołoży się 15..  i jestem w czar.. dupie bo z jednej strony robić się nie opłaca a sprzedać szkoda.. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety do końca rozumiem twoje pytanie. 

Chcesz sprzedać auto bo lakier jest wypłowiały ? 

Chcesz kupić auto za 7 tys z nadzieją że nic w nie nie trzeba wkładać ? 

Te 2 opcje bez sensu 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chodziło o to,że lakier jest wypłowiały i tutaj jak szyberdach to się mieni w słońcu dość mocno na biało..  wiadomo,że za 10 kupię auto co dach będzie nie wypłowiały.. tylko chodzi o to,że ja w moje auto włożyłem przez 6lat dokładnie tyle:

1.wahacze przód meyle hd+tuleje meyle hd=1000zł
2.tarcze przód jurid+klocki textar=400zł
3.piasty przód fag 550zł
4.amory przód sachs+odboje itp=1000zł
5.sprężyny tylne monroe 350zł
6.czujnik xenon przód oe bmw 250zł
7.chłodnica klimy denso 350zł
8.Chłodnica wody denso 420zł 4lata temu wymienione
9.Intercooler nissens ponad 400zł 4lata temu wymienione
10.Usunięte klapki z kolektora,zaślepione,wyczyszczony kolektor,nowe gumy wszystkie kolektora -120zł z zaślepkami klapek
11.Nowy akumulator 350zł a-mega ultra 77
12.zregenerowany alternator-120zł
13.zregenerowany rozrusznik 200zł
14.Koło pasowe wału corteco 500zł 4lata temu wymienione
15.pompa wody Hepu =330zł
16.Paski dwa jeden oe bmw duży 200zł i mały na klimę 40zł
17.rolki wszystkie około 250zł + napinacze dwa jeden paska dużego drugi małego też około 200zł wszystko firmy INA
18.Sprawdzona turbina w profesjonalnym serwisie,wymagała jedynie wymiany zmiennej geometrii na nową 400zł + regeneracja nastawnika turbiny 300zł.
19.Oryginalny zaworek pierburg od sterowania egerem 280zł
20.Dwa nowe przewody paliwowe oe bmw 350zł
21.Podstopnica nowa oe bmw 180zł
22.Dwie dysze spryskiwaczy xenon nowe oe bmw 1szt 180zł kupione dwie sztuki
23.Zarniki d2s philips 2x 290zł
24.Nowe klosze lamp przednich dj auto+uszczelki 200zł
25.Radio fabryczne zmienione na business alpine cd 53 300zł
26.Włożone nowe sprzęgło luk 700zł i stary dwumas został-funduszy brakło już
27.Nowa oe rura od katalizatora do połączenia z drugą częścią wydechu 600zł
28.Zmieniony olej w skrzyni,dyfrze,płyn wspomagania,chłodniczy,olej
29.Uszczelka miski olejowej+czujnik oleju hella nowy,olej,filtr =1000zł
Reszta to uszczelki jak uszczelka vacum oe bmw,uszczelki rur intercoolera oe bmw,uszczelki turbiny oe bmw
30.Wgrany czysty nowy soft+wykonana kalibracja przepływki,sondy lambda
31.Ograniczony egr programowo do 40% + wyczyszczony na błysk zawór egr
32.Wymienione wszystkie oringi na wysokotemperaturowe od węży chłodzenia
33.Nowa pompa hamulcowa trw 280zł
34.Przewody hamulcowe elastyczne przód textar 70zł 2 szt
35.Wszystkie zaciski zregenerowany tzn wymienione uszczelniacze frenkit+wszędzie nowe tłoczki
reszta to już jakieś pierdoły spinki itp

36.REGENRACJA stacyjki,nowy kluczyk,nowy wkład,regeneracja bębenka w firmie tym się zajmującej=300zł

tyle włożone to..  i 2mc temu jadąc 120km/h otworzyła mi się maska,wgniotła dach po prawej i lewej stronie.Usunęli mi to w 95% za 1000zł... 

do tego druga maska akurat trafiła się ładna w kolorze niczym nie różniąca się od auta też oryginalny lakier maski i co dziwne.. maska z innego całkiem bmw a w słońcu jak się człowiek oddali to też się mieni jak reszta auta.. z tym,że przód dachu najgorzej bo jak były wgniotki robione to typ mi prze polerował niby lekko ten przód i tak jak by po tym się bardziej bieli

i o ten dach nie wiem co robić.Co zrobić z tym wypłowiałym lakierem ? no nie iwem co zrobić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

doradzi ktoś coś? bo wstępnie na 7 listopada jestem umówiony na robotę i mam dylematy.Help

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze mówiąc ja tu nie widzę nic dziwnego. Że się bieli a po polerce jeszcze bardziej? Po prostu może ziarno lakieru zostało uwydatnione i pokazuje swój blask, taka jego rola? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chodzi o to,ze sa cienie takie chmurki typu tu jest obszar ciemniejszy a obok już ten biały i dlatego się tak mieni w chmurki 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda to na odpryski. Ale serio jak władowałeś tyle w mechanikę i jesteś tutaj to nie możesz go wypolerować? Może była trzepnięta i kijowo polakierowana. Spróbuj to najpierw wyglinkować, przepolerować, a jak to nie da efektu to dopiero się martw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale to widać na zdjęciu takie białe chmurki wystarczy spojrzeć na zdjęcie i schylić głowę i widać.Dach nie był malowany jest oryginalny.Jedynie ktos poleciał ostro z polerką i zjechał lakier do minimalnej wartości przez co jest cienki i tak jak by się rozchodzi i tutaj widać np kropkę ciemną a obok jasna i dlatego się mieni w słońcu 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pany przecież tu chyba chodzi o hologramy, bieli się pod światło, są dziwne. Spróļowalbyś nam pokazać jakies fotki tego to bysmy ci powiedzieli
Może tka polerowali że przecieli baze do podkładu i podkład przebija, kto wie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi