Skocz do zawartości

Gotowy zestaw do AUDI A3 czarna perła


woytaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Prośba o weryfikację zestawu dla początkującego do Audi A3 2004 czarna perła LZ9W. Może ktoś ma doświadczenie w pielęgnacji czarnego koloru który jak wiemy jest pod tym względem bardzo wymagający i używa dobrych sprawdzonych produktów. Jak na swoje lata lakier jest w miarę zadbany więc korektę czy użycie glinki chciałbym pominąć. Oto mój plan:

 

1. Dekontaminacja (suchy lakier)

a). ADBL Tar & Glue Remover - zakupiony

b). Deironizera wolałbym pominąć, nie mam przekonania do tego typu środków. Felgi są bardzo dobrze doczyszczone i do regularnej pielęgnacji powinien wystarczyć środek typu ExceDe Ultimate Wheel Cleaner.

 

2. Mycie wstępne - myjnia bezdotykowa.

 

3. Mycie właściwe (na dwa wiadra)

a). Szampon - ADBL Snowball - zakupiony

b). Rękawica - Meguiar's Microfiber Wash Mitt - zakupiona

c). Ręcznik - Fireball PIN Towel 72 x 95cm / GYEON Q2M Silk Dryer 55x50cm / GYEON Q2M Soft Dryer 60x80cm

Pytanie: czy małym silkiem osuszę Audi A3 hatchback czy lepiej większy Fireball vs. Gyeon Soft.

d). Wiadro + Separator - Good Stuff

 

4. Wnętrze

a). Mycie - CleanTech Inside Cleaner - zakupiony

b). Dressing - POORBOY'S Natural Look (został mi po poprzednim aucie) 

c). Pędzelek Work Stuff BLACK 16mm/szczotka z naturalnym włosiem

Pytanie: jako że jestem fanem matu dobrą propozycją będzie podmiana na Funky Witch Mademoiselle?

 

5. Szyby

a). Detailer's Magic Glass Magic

b). Work Stuff Zephyr Waffle Towel 35x35cm

Pytanie: Czy tańsze mikrofibry do szyb są równie dobre?

 

6. Cleaner

a). ADBL Quick Wax - zaznaczam że pierwszy raz będę nakładał ten środek,  czy jego aplikacja nie sprawi mi problemów?

b). WORK STUFF Gentleman

Pytanie: Czy jeden WS da radę czy lepiej 2-3 sztuki WaxPRO NoLimit?

 

7. Opony

a). Wspomniany na początku ExceDe Ultimate Wheel Cleaner

b). Dressing - coś co sprawdzi się do opon i na zewnętrzne plastiki (efekt satyna zbliżona do matu). Myślę nad ADBL Black Water.

Do tego rękawiczki NITRYLEX, szczotki, atomizery i microfibry do różnych powierzchni.

Do większych zabrudzeń chciałbym jeszcze zakupić APC , wybór padł na Koch Chemie Green Star. 

Obszyta skórą kierownica jest w bardzo dobrym stanie. Wymaga tylko zapewne dobrego wyczyszczenia, czy sprawdzi się do tego Shiny Garage Leather Cleaner? Zaznaczam że to jedyny skórzany element w aucie i nie chciałbym wydawać na niego większej kwoty.

Budżet nie ma ograniczeń ale na początek nie chciałbym przekraczać 350zł. Chętnie dostosuję się do wszelkich sugestii. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Ci doradzać w kwestii doboru konkretnych środków, bo inne osoby na forum mają dużo większą wiedzę w tym temacie, natomiast zdecydowanie polecam Ci jednak powiększyć zestaw o glinkę (i najlepiej również deironizer).

Po pierwszym użyciu glinki zobaczysz jak duża jest różnica w czystości/śliskości lakieru. Szczególnie w aucie w tym wieku... No i z pewnością nawet hydrowosk będzie się dłużej trzymał.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deironizer bierz śmiało. Nic złego nie zrobisz, a dużo możesz zdziałać.

Silk dryer spokojnie da radę z A3 - suszylem nim w sobotę Puga 407 i Cytryne C8 - nie dali mu rady



Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Sanchez77 napisał:

polecam Ci jednak powiększyć zestaw o glinkę (i najlepiej również deironizer).

 

Jak najbardziej temat glinki do przemyślenia, co możesz polecić dla laika który będzie to robił pierwszy raz? Co do deironizera na razie sobie odpuszczę.

 

28 minut temu, MMCzysci napisał:

Silk dryer spokojnie da radę z A3 - suszylem nim w sobotę Puga 407 i Cytryne C8 - nie dali mu rady emoji6.png


 

Chyba się zdecyduję na tego małego silka. Orientujesz się jak pod względem chłonności ma się mały silk do większego softa, bo cenowo to można powiedzieć odpowiedniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, woytaz napisał:

Jak najbardziej temat glinki do przemyślenia, co możesz polecić dla laika który będzie to robił pierwszy raz? Co do deironizera na razie sobie odpuszczę.

Do tej pory używałem glinki Bilt Hambera w wersji medium i byłem zadowolony z efektu. Mając ograniczony budżet zamiast specjalnego lubrykantu możesz nadać jej poślizg przy pomocy wody z szamponem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Auto już po dekontaminacji, deironizacji, glinkowaniu i porządnym myciu. Teraz już wiem że jeśli ktoś nie robi korekty mechanicznej, glinka to podstawa (zakupiłem z dedykowanym lubrykantem). Nie sądziłem że po tej operacji lakier nabierze aż takiej czystości i gładkości oraz tak wzrośnie motywacja do dalszej pracy.

Do deironizacji użyłem ADBL Vampire Liquid. Przekonałem się do tego typu środka bo fajnie działa ale ten konkretny ma jedną dużą wadę, fatalny zapach. Do tego dochodzi bardzo silne działanie oparów.

Wszystkie cztery koła zostały zdjęte, opony doczyszczone ADBL Tire and Rubber Cleaner i na to dressing ADBL BLACK WATER. W poprzednim aucie czyściłem je różnym APC i przekonałem się że żadne nie doczyści tak jak dedykowany środek. 

Co do wyboru reszty kosmetyków dokonałem tylko minimalnej korekty z listy. Jeśli chodzi o ręcznik do osuszania wybór padł na Fireball PIN Towel. Założony budżet trochę przekroczony ale na tą chwilę mam wszystko co potrzebne do chyba kompleksowej pielęgnacji. Na wiosnę pomyślę nad korektą i zakupem jakiejś sensownej polerki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.