Skocz do zawartości

Pranie Tapicerki - skompletowanie zestawu.


MMCzysci

Rekomendowane odpowiedzi

 

Cześć,

 

Trochę już poczytałem, ale chciałbym sobie to jakoś poukładać. Byłbym wdzięczny jak wszelkie informacje, zarówno dotyczące techniki, jak i sprzętu oraz środków.

 

Zaczynamy:

 

Odkurzacz (najlepiej, żeby działał też na sucho, ale nie jest to warunek konieczny)

 

- Karcher SE 5.100 - około 1k PLN

- George Numatic GVE 370 - około 1.5k PLN

 

Prespray:

 

- Maxifi Master Pre-Spray

- Chem Spec Enz All

-?

 

Ekstrakcja

 

- Maxifi Power Rinse

- Chemspec formula 90

-?

 

Szczotka na wiertarkę - konieczność czy potrzebna głównie do mega szczurów? Jaka? Jakie obroty ustawiacie? Czy dla każdej tkaniny będzie bezpieczna? Wiem, że jeśli robię coś byle jak, to nawet szczoteczką do zębów mogę zniszczyć obicie, ale np. w Citroenie mam takie połączenie weluru i ala alkantary na fotelach - drobne dotknięcie przez kota pazurem powoduje powstawanie kłaków, więc o szczotkę tym bardziej pytam.

 

Opryskiwacz ciśnieniowy - firma gra jakąś rolę? A może wystarczy jakaś solidna butelka z atomizerem?

 

W jakim rozcieńczeniu najlepiej działają Wam środki? W jakiej temperaturze?

 

Czy duży problem będzie, jeśli kupię odkurzacz bez podgrzewania wody? (Pranie zamierzam oferować od konca wiosny do max początku jesieni - potem nie mam warunków i czasu).

 

Podczas prania:

 

- nie dopuszczam do zaschnięcia prespraya (a jeśli zaschnie, to co? Zostaną plamy?)

- dokładnie odsysam prespray (niektórzy piszą o "finiszu" przy użyciu cieplej wody)

- nie przemaczam fotela, żeby nie zaciągnąć wody z gąbki, uważam przy podgrzewanych fotelach

- tak organizuję pranie, żeby nie rozchlapywać ekstrakcji na już upranej części

 

Ile, mniej więcej, wody może zostać w fotelu po ekstrakcji? Jak długo zajmie suszenie? (Do pracy będą odpowiednie temperatury 15-25° (nie za zimno i nie za gorąco)? Nie mogę tego robić w garażu, więc jestem zdany tylko na pogodę).

 

Co jeszcze warto mieć na uwadze? Pranie będzie moją małą działalnością "przy okazji", głównie w wakacje, ale jest to moje hobby, więc chcę robić to jak najlepiej - nawet gdyby trzeba było dołożyć parę stówek. Własne samochód też mógłbym prać co roku, plus wiadomo - przy okazji jakieś dywany itp.

 

Z góry dziękuję za sugestię

 

P.S. Tak, czytałem poradnik prania tapicerki.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem amatorem w tej dziedzinie, ale podzielę się z tobą swoimi doświadzczeniami.

Odkurzacz. Używam George-a. Super sprawa, jak dla mnie odkurzacz do zadań specjalnych. Mogę nim odkurzyć w mieszkaniu, wyprać tapicerkę w domu, samochodzie, odkurzać w garażu. Jest drogi, ale wytrzymały i z serwisem nie ma problemu (ja jeszcze go nie musiałem naprawiać, mam go 3 lata).

Jeśli chodzi o prespray to oprócz wymienionych przez ciebie używam Nielsen NAP Low Foam i Extra Foam oraz Shiny Garage Carpet cleaner.

Ekstrakcja jak pisałeś.

Szczotki na wiertarkę jak najbardziej, używam ich do odkurzania i prania wykładziny. Obroty zdecydowanie niskie.

Jeśli chodzi o suszenie, to pranie staram się zorganizować w ciepły słoneczny dzień, po ekstrakcji materiał jest lekko wilgotni. Po godzinie na słońcu jest sucho. Jak pogoda nie dopisuje, to można się posiłkować w zamkniętym pomieszczeniu wentylatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak radzić sobie z prespreym, jeśli nie mam żadnego zacienionego miejsca do postawienia samochodu? Jest szansa, że jakoś bardzo szybko zaschnie i narobi plam?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Największa uniwersalność to George. Ale ja osobiście nie wyobrażam sobie "tańcowania" wokół odkurzacza aby przygotować go do prania lub odkurzania. Zbyt leniwy/wygodny jestem. Wytrzymałość uważam, że oba są na tym samym poziomie. 

Biorąc pod uwagę oba osobiście wolałbym kupić 8/1. Dlaczego? Łatwość napełniania wodą - bez zbędnych komplikacji oraz przeźroczystą klapkę na brudną wodę, gdzie idealnie widać ile jej jest.

Karcher ma jeszcze w ofercie ssawkę szczelinową z dyszą w ofercie. Czekam, aż Profi @poorboy wypuści takie coś.

Tyle ode mnie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańcówania, tzn?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka



Bo musisz zdejmowac gore odkurzacza za kazdym razem - do mnie to tez nie przemawia. Dlatego mialem profi 50 ale rączka dla mnie to byla udreka - zle wyprofilowana. Karcherem sie najprzyjemniej pracowalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

mam Georga i wylanie z niego wody to raptem odłaczenie węża i zdjecie górnej pokrywy co zajmuje chwile, fakt karcher jest przy tym wygodniejszy ale patrzac na ssawke to georg bije karchera na głowe pod wzgledem wytrzymałości a w dodatku jest zakuta metalem co pomaga w poślizgu podczas odciagania brudu 🙂 ja kupiłem georga i drugi raz bym go kupił 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.