Skocz do zawartości

Konserwacja dachu cabrio


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...

Panowie a co u mnie mogło pójść nie tak? Zastosowałem ten środek do impregnacji od LM https://sklep.intercars.com.pl/produkty/260064-srodek-do-impregnacji-dachow-liqui-moly-400-ml 

Oczywiście na czysty, suchy dach. Test z butelką wody i było wszystko pięknie, od razu kropelki same uciekające z dachu. Następnego dnia wieczorem padalo. Rano na dachu taki widok

2cf46d775cd2c02dgen.jpg

6eef36594aefd12fgen.jpg

Po kolejnej nocy na deszczu kropelek brak, woda wsiąka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
3 godziny temu, zgoda150 napisał:

W temacie chemii do czyszczenia i konserwacji dachów cabrio cos się zmieniło w ostatnim czasie? Musze wyczyścić i zabezpieczyć możliwie jak najlepiej, ale przeglądając oferty sklepów to szału w wyborze nie ma

tylko gtechnik i renovo reszta jest nie trwała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 7.08.2018 o 20:50, marsel1987 napisał:

Gtechniq I1 Smart Fabric ile trzeba odczekac żeby furę wypuścić dla klienta?

Zalezy jak pryskałeś
Ja pryskam jedną warstwe czekam godzine pryskam druga, czekam godzine na wchłonięcie, pozostawiam do wygrzania na godzinke i 12h odczekać, czyli cała noc od rana fura do oddania
Aczkolwiek jak mamy pewność, że nie bedzie deszczu i jest gorąco w ch*j to można oddać po godzinie, nic się nei stanie

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 11.11.2018 o 22:33, FilipO napisał:

A czym wyczyścić dach przed gtechniq? Nie jest brudny, ale nie jest też idealnie czysty. Renovo to chyba pod zniszczony dach? A auto ma dopiero 2 lata, więc kieruje się ku gtechniq. 

ultra proofer to produkt zabezpieczajacy, nie ma kropelek i zrzutu wody jak na filmach g technika, ale o wiele mocniej odswieza, uszczelnia i powoduje szybsze oddawani wody z mokrego dachu, po prostu szybciej schnie. mega łątwa aplikacja z pedzla oraz mega wydajnosc

Gtechnik fajnie  czerni, niestety efekt szybko schodzi, daje fajny zrzut i fajne kropelki 😉 kładź warstwe + nastepną po godzinie i pozostaw do wyschnia po 12 nie zpaomnji okleic wszystkiego okoła bo produkt po zaschnieciu na lakierze czy szybie jest ciezki do usuniecia

Dach wyczysc, apc/wypierz odkurzaczem/produktem do prania tapicerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 6.05.2017 o 14:36, .r. napisał:

300ml schodzi mi średnio na dwa dachy. Smaruje na wiosnę i drugi raz w połowie sezonu.

Podziwiam albo mój był jakiś dziwny bo nie dało się go "rozetrzeć po dachu" dawałem na aplikator 2-3 psikniecia i bardzo małą powierzchnie byłem w stanie na raz zabezpieczyć tak żeby środek się delikatnie spienił na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dostałem zlecenie zaimpregnowania dachu w Audi A3 cabrio 2015rok. 

Szukam odpowiedniego produktu, aby zamówić w necie. Oglądam produkty:

-Gtechnic smart fabric (tylko na allegro znalazłem v2, jakaś nowa wersja była?)

-Renovo ultra proofer

-Renovo Rv3 (to do tego dachu?)

 

Szczególnie interesuje mnie różnica między ulra proofer, a rv3? Który produkt jest lepszy, chyba że to produkty do czego innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Corbi95, Renovo Rv3 to jest najprawdopodobniej wewnętrzne oznaczenie produktu, sklepu, który ten produkt sprzedaje.

Podstawowe produkty Renovo do pielęgnacji to środek głęboko penetrujący - Soft Top Cleaner i środek konserwujący - Ultra Proofer, innych nie ma 😉

Jeśli chciałbyś odzyskać utracony kolor, farba - Soft Top Reviver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli wybiore pewnie Renovo Ultra proofer, ale czy do czyszczenia warto dawać kase na Soft Top Cleaner czy wystarczy jakieś APC?

Jak dach będzie wyczyszczony, nakładam płaskim pędzlem Ultra proofer. Wtedy to trzeba docierać odrazu, albo po jakimś czasie czy tylko zostawić i samo wsiąka? A jeżeli tak, to może być Fibra, albo jakaś gąbeczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dach jest regularnie pielęgnowany, to odpowiednie stężenie APC nie powinno zaszkodzić.

Jeśli dach jest kilkuletni i są na nim widoczne ślady "głębszych" zabrudzeń polecam Renovo Fabric Soft Top Cleaner.

Ten produkt głęboko penetruje powierzchnię i wyciąga z niej maksymalną ilość zabrudzeń.

Aplikacja :

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Przeglądnąłem wątek o pielęgnacji dachu i piszecie głównie o szmaciaku (fabric).  Możecie coś polecić do vinylu.

Widzę tylko zestawy 303 specjalnie pod vinyl.  No chyba że coś uniwersalnego do czyszczenia, a konserwacja czymś do plastiku. Ma ktoś jakieś doświadczenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.