Skocz do zawartości

Konserwacja dachu cabrio


Rekomendowane odpowiedzi

coś czuje , że bede mial kłopot ze zdobyciem tego preparatu, bo na stronie nie ma a do dystrybutorów mam daleko :/

 

tak wiec jakbym mial juz kupowac z 303 ...to który konkretnie, bo jest ich kilka :/

 

-----

 

to co nikt nie poleci czegos konkretnego z 303? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam impregnat 303 i jest cool, na pewno lepiej go oceniam niż Meguiar's. Wydaje mi się że jest trwalszy a przede wszystkim łatwiejszy do aplikacji (przynajmniej dla mnie). Megs jest w sprayu, za to 303 jest podobnej postaci co plyn do mycia szyb:) Na dniach zamówię cleaner 303 do dachów cabrio-sprawdzimy jego "moc"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

mam pytanie bo czytam ten poradnik:

 

http://www.detailer.pl/blog/2011/01/jak ... -soft-top/

 

i jest podane najpierw 303 AP a pozniej 303 FG... czyli co najlepiej dwoma preparatami zaimpregnować dach czy jak? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie kupilem środek GTechniq I1 do impregnacji...

 

dach został wyczyszczony APC, szczoteczką... pozostawiony do całkowitego wyschnięcia

 

jak juz wysechł, to auto zostało wstawione do garazu, i został zaimpregnowany dach (czyli spsikany) i tak noc sobie stał w garazu.... po 12 godzinach z rana takze został jeszcze raz zaimpregnowany. po 4 godzianch gdzies został wystawiony na dwór wczoraj, ale nic nie padało do dzisiaj rana, wiec przez 24 godziny nie dostawał wody.

 

ogolnie zużyłem pół butelki na jeden dach.

 

Dzisiaj spadł deszcz i po bokach niby troche kropelkuje a na środku na całym dachu woda wsiąka jak wsiąkała :| praktycznie zero różnicy

 

co jest nie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie kupilem środek GTechniq I1 do impregnacji...

 

dach został wyczyszczony APC, szczoteczką... pozostawiony do całkowitego wyschnięcia

 

jak juz wysechł, to auto zostało wstawione do garazu, i został zaimpregnowany dach (czyli spsikany) i tak noc sobie stał w garazu.... po 12 godzinach z rana takze został jeszcze raz zaimpregnowany. po 4 godzianch gdzies został wystawiony na dwór wczoraj, ale nic nie padało do dzisiaj rana, wiec przez 24 godziny nie dostawał wody.

 

ogolnie zużyłem pół butelki na jeden dach.

 

Dzisiaj spadł deszcz i po bokach niby troche kropelkuje a na środku na całym dachu woda wsiąka jak wsiąkała :| praktycznie zero różnicy

 

co jest nie tak??

 

Omówiliśmy już tą sprawę w naszym temacie ale jeżeli problem jest po stronie samego preparatu to proszę zrób taki test

Jest to szybki test, po 4 godzinach (nie jest to czas pełnej impregnacji) ale można sprawdzić czy impregnat działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

 

Odkopuje trochę temat ale mam pytanie czy jeśli posiadam All Season Dressing Megsa to ma sens nałożenie go na dach? Zastanawiam się czy jest on w stanie zastąpic impregnat i jaki będzie efekt końcowy oraz ile czasu się on utrzyma (w porównaniu do typowych preparatów do dachów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

co polecicie do dachu sonnenland??

 

niestety Gtechniq I1 nie działa w ogole...

 

a wypsikanie pół butelki 303 Fabric Guard - niby działa z butelki jak się poleje ...ale podczas deszczu chyba praktycznie nic nie odpycha tej wody

 

(to nie przez złą aplikacje.... bo jak dach PCV jak robiłem to super działało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam

Panowie potrzebuje porady.

Kupiłem cabrio jest dach z PVC i nie wiem ile lat nie myty chcę go jeszcze uratować jak się uda może ktoś coś polecić.

Próbowałem APC i ciepła woda z płynem + APC

p1030814e.jpg

p1030815d.jpg

 

Tu po umyciu Dimerem.

p1030846e.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maj0nez, Dla mnie to wygląda jak brezent. Wszystko tylko nie Dimer. APC + szczotka z końskiego włosia. Zabezpieczyć można każdym uniwersalnym środkiem do Vinylu jeśli brezent to środek Kocha albo pakiet do renowacji RENOVO.

 

W nowym wydaniu KMH będzie artykuł na temat czyszczenia dachu, także polecam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A mój znajomy zmieniał ostatnio poszycie dachu na nowe. Robił to u gościa co się tylko tym zajmuje już przez długie lata i powiedział mu, a żeby żadnych specyfików nie używał bo skończy i ten nowy dach. 8-)

Jego dach jest skórzany jak się nie mylę. Ma go tylko jakimś olejkiem smarować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.