Skocz do zawartości

Nowicjusz - prosi o poradę w rozwoju zestawu.


croix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako totalny nowicjusz-amator powoli ale przymierzam się o rozszerzenie swojego amatorskiego zestawu o dodatkowe produkty. Aktualnie w posiadaniu mam:

Do wewnątrz:

Tenzi Detailer – Czysta skóra

Tenzi Detailer – Impregnacja „mleczko”

Tenzi Detailer – Kokpit mat

Na szyby:

Tenzi Detailer – Czysta szyba

Na zewnątrz

ADBL – APC

ADBL – Shampoo (Cola)

ADBL – Yeti

Tenzi Detailer – Krwawa felga

Urządzenia którymi dysponuję:

Zelmer Aquawelt Plus – trochę już zmęczony życiem ale jeszcze działa.

Karcher K2+pianownica Techkar – wiem, wiem słaby sprzęt ale jest.

I z rzeczy oczywistych które jednak są to: dwa wiadra 15l z pokrywą, potężna dawka mikrofibr marketowych, do tego ADBL Puffy towel XL 60x90 oraz ADBL Dodger do wnętrz 50x60, jakaś noname’owa waflowa mikrofibra, pędzle od Work Stuffa 24mm, 30mm, szczotka do skórzanej tapicerki „miękka”, szczotka do detali kierownicy, szczotka do mycia felg marketowa z Kauflandu, kilka butelek z atomizerami o pojemnościach 100/200/500ml.

Większość rzeczy kupiona niestety przed rozpoczęciem czytania forum L, w najbliższym czasie szukam czegoś do odświeżenia opon, zadbania o nadkola, i nałożenie jakiegoś „wosku” na auto.

Pacjentem jest mój prywatny Peugeot 508 w bardzo fajnym kolorze o numerze kodowy KTV – czyli czarna perła NERA. Sam lakier w stanie niezłym, widać że był wcześniej czochrany na myjniach automatycznych, sam też byłem 😛 kilka razy, ale świadomość rośnie z każdym dniem. Korekta lakieru planowana na wiosnę 2020, i wykonana będzie przez profesjonalistę.

W najbliższych dniach planuję zakup następujących rzeczy:

Z chemii:

- ExceDe Tire And Rubber Cleaner 500ml

- ADBL Black Water

- ADBL Synthetic Spray Wax – tu się sugeruję łatwością w aplikacji i dość przyjemnym wykończeniu.

- ADBL Interior Wow

Do tego:

Jakieś aplikatory, szczotka do czyszczenia opon/nadkoli, szczoteczka miedziana do wykładzin, nowy kubek miarka, i jakaś ssawka flexi.

Tu moja prośba, co Wy na to? Co zmienić w jakim kierunku iść? W zakupach następnych kosmetyków.

Robione typowo amatorsko dla siebie, rodziny, może dla znajomego w celu zbierania doświadczenia i relaksu przy czyszczeniu auta J.

Z góry dziękuję za pomoc i nakierowanie na właściwe tory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że poczytałeś, więc nie ma co się specjalnie czepiać wyboru kolejnych produktów.

A opinie często się sprowadzą do osobistych preferencji polecającego.

 

Cleaner przed LSP się przyda, to jest coś czego brakuje.

 

Opcjonalnie dorzuciłbym wosk w puszce. Na czarnych szczególnie jakoś bardziej wolę. Choć SSW też posiadam na półce.

Tu wybór jest ogromny, przykładowo na czarnej perle będzie klasa Blackfire BlackIce albo Angelwax Dark.

 

Kupuj małe opakowania, jak się skończy kup innej marki. Porównaj kilka. Wtedy zyskujesz największe doświadczenie z produktami i wyrabiasz własną opinię. Po kilku pomyśl czego oczekujesz i zostaw ten, który lubisz najbardziej albo szukaj dalej jeżeli nie znalazłeś idealnego dla siebie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za przypomnienie o cleanerze już dodany do listy zakupowej :). Fakt przeczytałem trochę forum, filmy od MX Nowicki też oglądane. W pewnym momencie już sam nie wiedziałem co z czym się je, teraz od jakiegoś czasu staram się ułożyć sobie to wszystko w głowie i przekuć zdobytą wiedzę na lepszy wygląd auta.

Co do wosku w puszce, boję się o jego aplikację na lakier, czy dam radę za pierwszym razem, dlatego narazie wybór padł na ADBL SSW, ale kto wie może wiosna przyniesie jakieś oświecenie :), jak do tej pory z miesiąca na miesiąc coraz bardziej mi się to podoba.

Zostanie na wiosnę jeszcze podmalowanie skóry na fotelu kierowcy i kierownicy ale tu już jestem zdecydowany na środki od Colourlock'a, i przepranie wykładzin w aucie, bo jednak 8 lat eksploatacji zrobiło swoje i nie wyglądają na świeże.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, croix napisał:

Co do wosku w puszce, boję się o jego aplikację na lakier, czy dam radę za pierwszym razem, dlatego narazie wybór padł na ADBL SSW

Dasz radę z zamkniętymi oczyma. Nakładanie i docieranie jest często nawet łatwiejsze niż wielu produktów w spray.

Nakładanie dobrych wosków, które są obecne na rynku, jest niesamowicie łatwe. Gwarantuję Ci, że dając dziecku poradzi sobie. A dla Ciebie to będzie łatwiejsze niż spacer do sklepu po pieczywo 🙂

 

Powodzenia z dalszym zgłębianiem wiedzy i do zobaczenia przy relacjach/opisach/doświadczeniach z prac 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się SSW na lakierze nie podoba, ponieważ lakier po nim jest tępy. Ostatnio natomiast kładłem go na plastiki oraz opony i tutaj sprawdza się bardzo dobrze.

Koledzy wyżej dobrze doradzają, kup jakiś twardy wosk, np. FK 1000P Hi-Temp.

Polecam również CarPro Pearl - bardzo uniwersalny środek, nadaje się na plastiki, gumę, można użyć również we wnętrzu. Zastąpi kilka produktów, które wymieniłeś wcześniej.

Szyby - świetny i tani płyn to ProElite Glass Cleaner GT, zapach niezbyt, ale właściwości czyszczące oraz łatwość użycia wynagradzają wszystko.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za poszerzanie horyzontów. Za opinie na temat SSW, fakt nigdy nie patrzyłem pod kątem zakupu na produkty firm CarPro i Elite a teraz widzę że delikatnie szkoda. Dobrze że niektóre z moich się kończą więc lista zakupów ciągle pełna. Co do wosków w puszce oglądałem efekty po Angelwax Dark to musi być kozak! Na żywo, ale poczekam na korektę lakieru przynajmniej one step.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, chyba asertywność u mnie leży i płacze, portfel też zaraz zacznie. Czytanie forum KA, Wasze komentarze zachęcające do położenia twardego wosku, i efekty które widziałem na zdjęciach i YouTube przekonały mnie do wcześniejszego zakupu, a wybór padł na AngelWax - Dark Angel! Może nie najpopularniejszy na forum ale ma coś urzekającego w sobie 😛

Do tego aplikator mam niby zwykłe słoneczka, ale myślę że dokupię sobie rekomendowany Monster Shine Wax Aplikator 76mm.

Żeby to zrobić w miarę poprawnie, jak na pierwszy raz (oczywiście) widzę że potrzebuję jeszcze jakiegoś Tar’a i Deironizer. I przeglądając różne produkty napotkałem się na taki mix – jak np. CarPro TRIX Deironizacja i Usuwanie smoły! Co myślę że w moim przypadku powinno zdać egzamin.

Dzięki KZFR za polecenie ProElite Glass Cleaner GT – mój obecny płyn powoli na wykończeniu jest więc ten będzie następny w kolejce na testy. CarPro Pearl z tego co widzę praktycznie kombajn prawie jak APC, a efekty zdumiewające.

Mam nadzieje że przed zimą zabezpieczę auto już woskiem. Ten weekend zostawiam na dokładne mycie z zewnątrz i nakładanie SSW, szybkie odkurzanie i przetarcie kurzu po tygodniowym używaniu auta od ostatniego sprzątania w środku.

Jeszcze raz wielkie dzięki za wskazówki, polecenia i cóż mogę powiedzieć jak na razie od pół roku ciągle chcę więcej, zwykłe odkurzanie i wycieranie kurzu przestaje mnie bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.