Skocz do zawartości
salvien

H7 - białe światło

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Stoję przed zakupem nowych żarówek h7 do auta. Posiadałem wcześniej jakiś no name, obecnie mam tunsgramy +120, lecz nie spełniają one moich oczekiwań. Lampy w bardzo dobrym stanie, jeszcze zrobię delikatną polerkę ze względów wizualnych, odbłyśnik również w idealnym stanie. Chciałbym zamontować żarówki z białym światłem (nie niebieskim). Philips White Vision wyglądają ciekawie, lecz podobno bardzo szybko się eksploatują. Nie zależy mi na +500% światła, lecz na standardowym białym odcieniu. Tunsgramy miał też mieć białe światło, lecz klosz gołym okiem widać, że jest podświetlony na żółto. Uprzedzam, nie interesuje mnie zmiana lamp na ksenony lub dokładki ledowe , ani na chińczyki z ali bez homologacji. Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Białe światło z żarówki to tylko Bosma Super White,

pierwsza wersja jako jedyne żarówki mają niebieską bańkę z homologacją.

Jest nowsza druga wersja, ale już tylko część bańki jest barwiona.

V1 da efekt wizualny jakego oczekujesz i nie wyciśniesz nic więcej zachowując homologację. Trwałość jest bdb

Jak ma być więcej światła i bezpiecznie to oczywiście Philips, Osram +120-150 lub taniej Tungsram/GE.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, ghost napisał:

Białe światło z żarówki to tylko Bosma Super White,

pierwsza wersja jako jedyne żarówki mają niebieską bańkę z homologacją.

Jest nowsza druga wersja, ale już tylko część bańki jest barwiona.

V1 da efekt wizualny jakego oczekujesz i nie wyciśniesz nic więcej zachowując homologację. Trwałość jest bdb

Jak ma być więcej światła i bezpiecznie to oczywiście Philips, Osram +120-150 lub taniej Tungsram/GE.

I faktycznie mają białe światło widoczne nawet od frontu kiedy patrzymy na lampy ? Jak z widocznością w deszczu ?

Są bosmy barwione ( niebieski-biały-niebieski), ale również są te, które chyba miałeś na myśli ? :

ZESTAW ŻARÓWEK BOSMA SUPER WHITE 12V H7 55W XENON

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, salvien napisał:

faktycznie mają białe światło widoczne nawet od frontu kiedy patrzymy na lampy ?

Widziałem w kilku różnych soczewkach i było białe, nie wiem jak w reflektorach. Jak mówiłem, lepiej nie będzie pod kątem barwy

3 godziny temu, salvien napisał:

Jak z widocznością w deszczu

Jak to jak, tak jak we wszystkich barwionych, w deszczu oczywiście słabo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak świecą Bosmy, ale mam u siebie Osramy Cool Blue Intense H7 i Philipsy White Vision w postojówkach. Osramy świecą zdecydowanie bardziej białym światłem. W deszczu dają radę. Niestety pierwszy komplet wytrzymał mi około roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A wymieniles pozycyjne ? Mam wymienione mijania na biale ale rowniez klosz/odbysniki barwia sie na zolty poniewaz pozycyjne mam dalej zolte. Nie wiem czy dobrze zrozumialem o co chodzi wi3c do mojej rady podejdz z dystansem

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A wymieniles pozycyjne ? Mam wymienione mijania na biale ale rowniez klosz/odbysniki barwia sie na zolty poniewaz pozycyjne mam dalej zolte.

Tak jak napisałem, w pozycyjnych mam Philipsy White Vision.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi