Skocz do zawartości

Czym najlepiej przykleić napisy na klapę ?


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Miałem do tej pory pozdejmowane napisy z klapy, teraz chce z powrotem nakleić. Czym najlepiej to zrobić ? Zakładam że każdy klej odpada, więc zostaje jakaś taśma, pytanie tylko jaka ? Jakieś linki do Allegro moze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz możliwości zakupienia w ASO nowych znaczków (są dość tanie) to zastosowałbym:

 

Dwustronna 3M. 1028483381. Jest naprawdę dobra

 

Sam nie używałem, ale słyszałem o tej taśmie kilka pozytywnych opinii od osób, które same używały więc to przekazuję dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Najlepiej siadz i przemysl sprawe jeszcze raz, a jest nadzieja, ze zrezygnujesz z tego pomyslu

 

Why ? Stwierdziłem że napis Leon zamontowany centralnie, tak jak w Cuprach wygląda ok.

 

Jeżeli nie masz możliwości zakupienia w ASO nowych znaczków (są dość tanie) to zastosowałbym:

 

No niby możliwość jest ale troche szkoda bo te co mam są w idealnym stanie, bez żadnych rys. A silikon bezbarwny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuję abyś poszedł do obi/castoramy/praktikera czy jakiegokolwiek innego sklepu i obejrzał te taśmy, na dobrą sprawę każda taśma piankowa(gąbkowa, czy jak ją tam zwać) spełni swoje zadanie przy zachowaniu czystości podczas klejenia, ważne żeby odtłuścić obie powierzchnie (ja używam zawsze benzyny ekstrakcyjnej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, taśma dwustronna, z tym że nie za gruba (piankowa) bo pojawi się odstęp pomiędzy literą a lakierem i będzie się tam zbierał brud, ponad to może to nie wyglądać efektownie.

Ja sam kleiłem napis cienką taśmą dwustronną firmy TESSA, trzyma bardzo mocno, nie ma szczeliny pomiędzy napisem a lakierem, wygląda estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 2 tygodnie później...

Z taśm polecam 3M z seri VHB, pianka jest akrylowa wiec nie będzie pila wody. A jak odkleić np żyłka, nożyk cienki powadzić trochę a potem oderwać. Krążek gumowy na wiertarkę potem zmywacz do kleju i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.