Skocz do zawartości

Polerowanie kloszy lamp


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.03.2018 o 20:14, ThinkPad napisał:

Co do samej szlifierki od pewnego czasu mam problem z regulacją obrotów.... Nie wiem dokładnie co się stało, ale czasami sama zwiększa obroty i nie można powrócić do np pozycji nr 1. Czasami pomaga jej wyłączenie i ponowne włączenie, ale nie zawsze :)

Jeśli gwarancja minęła to zawsze możesz tu kupić zapasowe teile do niej:

https://www.elektro-global.pl/cat/sxe-400-600405000.html

No ewentualnie próbować podobną regulację obrotów z innej maszyny spróbować wpasować w tą maszynkę. Podejrzewam, ze to właśnie sam regulator wariuje.

Ja kilka dni temu dostałem rzeczoną, używaną maszynkę Metabo do testów. Jak będzie okazja to przetestuję. Jak mi się spodoba to od kumpla odkupię.

Pytanie odnośnie tej maszyny Metabo - czy sam talerz oporowy powinien się w niej luźno kręcić dookoła? Czy powinien siedzieć sztywno i tylko wykonywać ruch oscylacyjny tak jak mechanizm? Bo teraz jak tylko tak "na sucho' podłączyłem maszynę to ruch oscylacyjny wykonuje ale sam talerz kręci się luźno w obojętnie która stronę - niezależnie od oscylacji. Tak ma być?
Pzdr.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy zrobione. Kupiłem meguiar's headlight Protectant, nie przeszkadza mi co jakiś czas nakładanie go jeżeli ma pomóc.
Pytanie w tej sprawie
Co ile czasu nakładać? Co miesiąc? Rzadziej?
Dawałem mała kropkę na mf i wcieralem, nie zostawiłem do wyschnięcia tylko od razu wycierałem. Dobrze? 7250ea9c1bdf7540bca1bf47da01c0be.jpg26efb7770d4ba7966b04f14d34a5bde8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, chris18404 napisał:

Czy ktoś robił reflektory w Hyundai'u? Czy da się naprawić takie reflektory? Czym najlepiej? Żeby było tanio i dobrze.  Maszyny polerskiej nie mam :(

 

Raczej bez problemu, można zrobić to bez maszyny ale sie namachasz papiery od 600 może od 1000 do 3000/4000 plus pasta mocno ścierna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rustin napisał:

A mi ktoś podpowie?

Nakładaj jak wosk co 2-3 miesiące czym częściej tym lepiej ale wszystko w zdrowym rozsądku. Nałoż na chwile zostaw i wytrzyj

 

1 minutę temu, chris18404 napisał:

A czy jest możliwość że mogę zniszczyć reflektor? Nigdy tego nie robiłem. 

Jest możliwość że nie wyciągniesz zarysowań po papierze ściernym i lampa będzie matowa, ale nie popsujesz jej tak aby ktoś jej nie naprawił skoro robisz to pierwszy raz
weź papier 1000-1200-1500-2000-2500-3000 na mokro nastepnie pad do polerowania twardy i paste np h8 kocha i trzyj dopóki nie zrobi się ładnie i przejrzyście
Obejrzyj sobie film MXnowickiego tam masz co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gozdziu23 napisał:

Nakładaj jak wosk co 2-3 miesiące czym częściej tym lepiej ale wszystko w zdrowym rozsądku. Nałoż na chwile zostaw i wytrzyj

 

Jest możliwość że nie wyciągniesz zarysowań po papierze ściernym i lampa będzie matowa, ale nie popsujesz jej tak aby ktoś jej nie naprawił skoro robisz to pierwszy raz
weź papier 1000-1200-1500-2000-2500-3000 na mokro nastepnie pad do polerowania twardy i paste np h8 kocha i trzyj dopóki nie zrobi się ładnie i przejrzyście
Obejrzyj sobie film MXnowickiego tam masz co i jak

Dzięki, a długo trzeć papierami? Wszystko będzie ręcznie robione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chris18404 napisał:

Dzięki, a długo trzeć papierami? Wszystko będzie ręcznie robione. 

Zasada jest taka, trzyj równomiernie po całej lampie, wytrzyj suchą ścierką jak lampa bedzie już cała matowo mleczna równo to możesz wskoczyć na wyzszy papier, kolejnym papierem staraj się pracować dwa razy dłużej niż wcześniejszym, lub zauwazysz że zatarłes wieksze ryski ktore porobiłeś agresywniejszym papierem.
Pamietaj aby okleić maske, zderzak oraz ranty do okoła lampy abys papierem nie porysował elementów lakierowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gozdziu23 napisał:

Zasada jest taka, trzyj równomiernie po całej lampie, wytrzyj suchą ścierką jak lampa bedzie już cała matowo mleczna równo to możesz wskoczyć na wyzszy papier, kolejnym papierem staraj się pracować dwa razy dłużej niż wcześniejszym, lub zauwazysz że zatarłes wieksze ryski ktore porobiłeś agresywniejszym papierem.
Pamietaj aby okleić maske, zderzak oraz ranty do okoła lampy abys papierem nie porysował elementów lakierowanych

Oki dzięki.  Ale czas plus minus jaki? Po 10minut każdej gradacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Gozdziu23 napisał:

Nakładaj jak wosk co 2-3 miesiące czym częściej tym lepiej ale wszystko w zdrowym rozsądku. Nałoż na chwile zostaw i wytrzyj

Jak jest w miarę chłodno, to może i można zaryzykować nałożenie Megsa, pozostawienie go na chwilę i wytarcie. Jak zrobisz tak latem kiedy ciepło to masz gwarantowane mazy i niedotarcia i trzeba będzie to ponownie pastą finishową przelecieć.

Lepiej nakładać kropelki wielkości ryżu co 2-3cm na całej powierzchni lampy, rozetrzeć to jedną stroną szmatki po całej lampie i odrazu drugą stroną szmatki wypolerować do sucha.

Pzdr.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pytanie odnośnie tej maszyny Metabo - czy sam talerz oporowy powinien się w niej luźno kręcić dookoła? Czy powinien siedzieć sztywno i tylko wykonywać ruch oscylacyjny tak jak mechanizm? Bo teraz jak tylko tak "na sucho' podłączyłem maszynę to ruch oscylacyjny wykonuje ale sam talerz kręci się luźno w obojętnie która stronę - niezależnie od oscylacji. Tak ma być?
Pzdr.

W mojej szlifierce wszystko działa dokładnie tak jak Kolega napisał. Było tak od samego początku, a sprzęt jest nowy więc chyba tak ma być :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info bo już się zastanawiałem czy to normalne, czy może ta maszynka jest skopana. Muszę wygospodarować jakiś czas aby przetestować ją na jakimś kloszu bo jak będzie ok to zostanie u mnie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2018 o 23:37, rustin napisał:

Po co? Już widać było nie raz jaki jest efekt po i jak kolega robi.
Ja tam wolę inne zdjęcia oglądać ale jak ciebie kręcą lampy.....

I po co to bicie piany??? Może większy pożytek dla innych byłby jakbyś zamiast pitolenia głupot i nabijania postów wrzucił zdjęcia ze swoich samodzielnych prac...

Co do polerowania lamp - niedawno robiony był Passat B6 i Mietek W211. Lampy dość standardowo zmęczone bez jakichś głębokich ubytków.

Paszczak:

P8bgY87.jpg?1

6jPtYLE.jpg?1

 

 

jQNIQnx.jpg?1

6jPtYLE.jpg?1

 

EbVB0Os.jpg?1

P05wIwx.jpg?1

 

r9lnzqd.jpg?1

NPJantv.jpg?1

Mietek:

GnBzESf.jpg?1

4hpJbm0.jpg?1

 

4Y70xGt.jpg?1

K9DFnli.jpg?1

 

CNoXUwW.jpg?1

vIfWmp6.jpg?1

MDhIoEQ.jpg?1

 

Pzdr.

 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy każdych lampach papier wodny to podstawa. Jak zrobisz samymi pastami to niby plastik będzie przepolerowany ale będzie na nim widać ślady po odpryskach od kamyków/piasku. Papierem można to spłycić (jeśli są jakieś głębokie ubytki) lub ściąć całkowicie (jeśli jest to standardowe wypiaskowanie). Poza tym jak już jest zajechana warstwa lakieru bezbarwnego, nakładanego fabrycznie to trzeba ją po prostu usunąć - pastami trwałoby to wieczność i można przez nieuwagę odkształcić plastik jak się go przegrzeje.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.