Skocz do zawartości

Polerowanie kloszy lamp


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.01.2018 o 19:43, Arkeolowy napisał:

Zabezpieczenie najlepiej : 1) folia 2) klar 2k 

 

Panowie potwierdzają, że folia to nr1 zabezpieczenie przed UV i innym trudem życia codziennego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, StreamHD napisał:

 

Panowie potwierdzają, że folia to nr1 zabezpieczenie przed UV i innym trudem życia codziennego ? 

Folia zbiera syf wnikający w jej strukturę, szczególnie jak jest grubsza i od samoregeneracji zabliźnia syf i po stosunkowo krótkim czasie psuje efekt wizualny. Np. na kilku autach rok po aplikacji jednej z lepszych na rynku folii widać różnicę wizualną w kolorze między zalaminowanym błotnikiem a niezalaminowanymi drzwiami. Mozna ją czyścić pastami finiszowymi, albo ściernymi cleanerami, ale nie zawsze da to dobry rezultat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to folię można bezproblemowo i tanio zmieniać co roku tylko największy problem jest taki, że nie wolno z nią jeździć na drogach publicznych. Nawet jak jest totalnie przezroczysta i nie wpływa na światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, StreamHD napisał:

W sumie to folię można bezproblemowo i tanio zmieniać co roku tylko największy problem jest taki, że nie wolno z nią jeździć na drogach publicznych. Nawet jak jest totalnie przezroczysta i nie wpływa na światło.

oooo a to dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2018 o 20:55, rustin napisał:

@Gozdziu23 jaką dokładnie folię kupujesz?

 

Czym w miarę tanio zabezpieczyć lampy ale nie woskiem na parę miesięcy. Jakiś środek co starczy na jedno auto.

3m scotchgaurd, tanie przezroczyste folie niestety nie zabezpieczają przed uv i lampa i tak płowieją pod nią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam kilka pytań do bardziej doświadczonych w tym temacie. 

1. Papierami będę pracował na recznie. Zaczynam od 600-800-1000-1200-1500 plus ew 2000-2500. Papiery moczyc w wodzie przed każdym przejazdem? 

2. Papierami mam pracować tak że 600 robię lampę ruchami prawo-lewo później 800 Góra-dol i następna grająca znów prawo-lewo? I tak na przemian? 

3. Tu pytanie do @Manolito77 czy zamiast na finiszu użyć pasty FF3000 mogę zrobić SF4500 bo akurat taka mam w koszyku czy jednak wziąść FF3000. 

Próby będą się odbywać na jakiejś starej lampie. Tylko szukam jak najtańszej i jak najbardziej zniszczonej na portalach aukcyjnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lotek900

Ad.1 papier należy najpierw namoczyć w jakiejś misecce tak około 15 minut a czasie pracy moczyć lampę jakimś atomizerem z wodą.

Ad.2 praca papierami polega na zacieraniu poprzednich ruchów. Można w koło ale koejnymi gradacjami coraz dłużej.

Ad.3 wazneijsza jest pasta fg 400 bo to ona pozwala wcześniej skończyć pracę  papierami  np na 1500 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FG400 wyciąga rysy po gradacji 1200 więc na takim papierze można już skończyć. Nie ma jednak problemu aby sobie jeszcze przelecieć klosz papierem 1500 - teoretycznie pasta będzie miała łatwiej.

Co do SF4500 po FG400 to myślę, że da radę bo sama FG400 daje już na prawdę bardzo przyzwoity połysk i nie zostawia po sobie dużego bajzlu. Gdybyś stosował FG500 to SF4500 mogłaby zostawić jakieś bardzo delikatne ślady bo FG500 nie ma (przynajmniej jak dotąd nie miała) tej formuły rozbijania się cząsteczek na mniejsze - ma taką sam siłę cięcia jak FG400 ale zostawia powierzchnię nie tak dobrze wypolerowaną.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papiery z marketów budowlanych odradzam bo mają nie równe ziarno i nawet przy pracy na mokro szybko się zapychaja. W dowolnym sklepie z akcesoriami lakierniczymi do kupienia będą lepsze i w cale nie droższe papiery dobrych firm: sia, indasa, smirdex czy chociażby matador z APP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2017 o 23:09, ThinkPad napisał:

Mam dziwne wrażenie, że niektórzy są troszkę leniwi....Ten temat ma już 74 strony i wystarczy przeczytać chociaż jego połowę, żeby uzyskać odpowiedź na temat najlepszej pasty, firmy papieru ściernego, kolejności pracy , zabezpieczenia itp. Panowie minimum wysiłku:) Szczególnie bardzo pomocne są posty użytkownika Manolito77, który otwarcie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem za co mu wielkie dzięki. Co do szlifierki fakt nie ma dużo na ten temat. Sam osobiście kupiłem Metabo SXE400 z tarczą 80mm i oscylacją 3mm-koszt nie mały bo prawie 100funtów.... Do tego krążki firmy Indasa 75mm gradacje 600-800-1200-1500-2000 które kupuję w paczkach po 50sztuk. Do szlifierki dokupiłem przekładkę 75mm o której też mowa w tym temacie. Ogólnie z tym sprzętem potrzeba mi godzinę na jedną lampę licząc oczywiście oklejanie i polerowanie. Początkowo miałem obawy co do pracy na mokro, ale można powiedzieć, że woda praktycznie w ogóle nie dostaje się do środka. Szlifierka jest mała i można nią pracować jedną ręką. :)

Przeglądałem jeszcze ten temat wstecz bo czegoś szukałem i wpadłem na wpis o maszynce Metabo SXE400. Na dniach wpadnie takowa używana na wypożyczenie od znajomego to będę miał okazję potestować.

Pytanie tylko - którą konkretnie/gdzie kupowałeś przekładkę gabkową/piankową 75mm. I czy docinałeś trochę pod wymiar 75mm talerz od samej maszyny czy tylko przypiąłeś przekładkę i na to krążki ścierne?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rustin napisał:

Skoro folia nie zabezpieczy przed ponownym matowienien to jakiego środka użyć? Lakier odpada, że spraya będzie się łuszczyl a pistoletem nie mam możliwości. Zostaje tylko chemia

2k ze spraya nie będzie się łuszczył. Tylko na podkład do plastiku na zmatowioną np. 2000 powierzchnię lakierować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładkę zamawiałem na portalu ebay.co.uk. dokładnie taka jak na tej aukcji: https://www.ebay.co.uk/itm/Interface-Pad-3-75mm-Sanding-Backing-Hook-and-Loop/331809923189?hash=item4d4169a075:g:RbEAAOSwP~tW3WA5

Przekładka prosto na tarczę maszyny i na to papier ścierny. Co do samej szlifierki od pewnego czasu mam problem z regulacją obrotów.... Nie wiem dokładnie co się stało, ale czasami sama zwiększa obroty i nie można powrócić do np pozycji nr 1. Czasami pomaga jej wyłączenie i ponowne włączenie, ale nie zawsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 godzin temu, rustin napisał:

Skoro folia nie zabezpieczy przed ponownym matowienien to jakiego środka użyć? Lakier odpada, że spraya będzie się łuszczyl a pistoletem nie mam możliwości. Zostaje tylko chemia

Jak nie zabezpiecza ?? . Zabezpiecza i to nawet lepiej jak lakierowanie sa folie co maja 150um grubosci zabezpieczaja przed UV co oznacza ze reflektory mie beda żółte  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, robcok napisał:

jaka folie polecacie na reflektory? orpocz xpel itp

Każdą grubą do zabezpieczania lakieru, opróćz wszystkich bez firm chińskich, nie ze jestem uprzedzony ale zwyczajnie matowieją
z najtańszych to orafol oraguard 270 z droższych 3m scotchgaurd i scotchgurad pro, xpel bodajże w PL nie kupisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zabezpiecza ?? . Zabezpiecza i to nawet lepiej jak lakierowanie sa folie co maja 150um grubosci zabezpieczaja przed UV co oznacza ze reflektory mie beda żółte  
Godziu23 parę postów wcześniej napisał że nie zabezpiecza folia przed UV zmatowieje, więc jak to w końcu jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rustin napisał:
W dniu 2.03.2018 o 20:37, BiałyGTi napisał:
Jak nie zabezpiecza ?? . Zabezpiecza i to nawet lepiej jak lakierowanie sa folie co maja 150um grubosci zabezpieczaja przed UV co oznacza ze reflektory mie beda żółte  

Godziu23 parę postów wcześniej napisał że nie zabezpiecza folia przed UV zmatowieje, więc jak to w końcu jest?

Najpierw to ona zmatowieje od zanieczyszczeń. A im grubsza, tym na froncie auta szybciej ;) Ostatnio modne tzw. bikini - pół maski (ew. też pół błotników), po kilku miesiącach wygląda jak zdjęcie korekty 50/50 na ciemniejszych lakierach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kostek88 napisał:

Najpierw to ona zmatowieje od zanieczyszczeń. A im grubsza, tym na froncie auta szybciej ;) Ostatnio modne tzw. bikini - pół maski (ew. też pół błotników), po kilku miesiącach wygląda jak zdjęcie korekty 50/50 na ciemniejszych lakierach

Dokładnie oto mi chodziło wczesniej + fakt że wpisując folia bezbarwna ochronna na allegro jest masa tanich folii które są na prawdę cienkie, i takie folie wcale nie zabezpieczają przed żółknięciem lampy.
Dopiero folie grube i w miare drogie coś daja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.