Skocz do zawartości

Czyszczenie i impregnacja jasnej skóry


asaledr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam jasną skórę w aucie, brudzi się od wszystkich jeansów itp. chciałbym ją wyczyścić (nie jest w jakim strasznym stanie, ale widać że tutaj się robi czarna itp.) i jakoś fajnie zaimpregnować, żeby dużo wolniej się brudziła, a jak już się pobrudzi to jakoś łatwo czyściła? Jeśli  to możliwe? Zamiast takiego mocnego czyszczenia co 2 miesiące. Chce to zrobić dobrze konkretnie, nie patrząc zbytnio na cenę preparatu, żeby było to dobrze zrobione i mieć potem z tym spokój.

Czytałem trochę, jednak chciałem to jeszcze skonsultować, coś z tych propozycji:

  1. GLIPTONE  - GT15 (150ML) & GT13 (100ML): tutaj jest cleaner i odżywka. Ale jak dobrze rozumiem taka odżywka to zbytnio nie uchroni od tych przebarwień jeansowych, nie?

  2. Gyeon Leather Cleaner Q2M + Leather Shield lub Leather Coat. Ale to leather coat to chyba jakaś po prostu słabsza wersja i lepiej mi zabezpieczy ten leather shield mam racje? Te oba zrobią normalny fajny mat, żadnego połysk u nie? 

Bardziej skłaniam się ku temu zestawowi od Gyeona, dobry wybór. Używał ktoś może tego i tego i coś powie/oceni dodatkowo? Jak się sprawdzało na jasnej skórze? Bo chyba żadnych lepszych impregnatów niż ten Leather Shield od Gyeona nie ma na rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówisz, że nie ma sensu inwestować w Gyeona? Bo tam Cleaner jakieś 60 zł i ten leather shield 220 zł. Mogę w to zainwestować jeśli ma być zrobione dobrze, pytanie czy tak będzie ? Bo to nie jest jakis bardzo popuoarny produkt chyba, wiec tak dopytuje. Powłoka brzmi ciekawie niby :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówisz, że nie ma sensu inwestować w Gyeona? Bo tam Cleaner jakieś 60 zł i ten leather shield 220 zł. Mogę w to zainwestować jeśli ma być zrobione dobrze, pytanie czy tak będzie ? Bo to nie jest jakis bardzo popuoarny produkt chyba, wiec tak dopytuje. Powłoka brzmi ciekawie niby :) 

Ja nie jestem przekonany do powłok na skórze - czasem sie nie przyjmie i potrafi złuszczyć.
Zobacz filmiki na kanale furniture clinic jak chroni nawet przed długopisem.
Sam mam bezowa skore w pajero i od dwoch lat zestaw z FC sie sprawdza. Ale czyszczenie co 3 miesiace nie unikniesz. Ale ja tez nie jezdze jakos duzo. Sam ich cleaner jest dosyc mocny i do bieżącego mycia używam cleanerow Kecav


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Aby przeciwdziałać powstawaniu przebarwień od jeansów konieczne jest regularne czyszczenie i konserwowanie środkiem zabezpieczającym powłoki zewnętrznej skóry. Preparat Leder Versiegelung dostępny w naszej ofercie ma strukturę polimerową, pozwala on w znacznym stopniu ochronić skórę tapicerki przed głębokim wnikaniem barwnika z jeansów i ułatwia jego usuwanie z warstw wierzchnich. Trzeba pamiętać, że tylko regularne czyszczenie i konserwowanie tapicerki (w przypadku fotela kierowcy raz na kwartał) pozwala uniknąć kosztownej renowacji. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2019 o 07:22, Birkhof napisał:

Zestaw od furniture clinic.
Czyszczenie i zabezpieczenie raz na kwartał minimum

Również polecam ten zestaw, mój ulubiony. Testowany na czarnych skórach. Bananowych w audi. Biało-szarych w mercedesie.

Cleaner dobrze czyści. Protector dobrze zabezpiecza i lubię jego zapach.

 

Czasami zamiast cleanera FC, biorę gliptone gt15.

 

W arsenale w sumie mam też jakieś inne jak Colourlock czy Zymol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje po prostu jeden fotel tak drugi tak. Zobaczymy efekty.

Powiedzcice mi a jak tak się profesjonalnie kładzie powłokę ceramiczną/kwarcową na skórę to ile warstw? Ile np. na siedzisko, ile na oparcie, ile na podłokietnik. I czy można dokładać np po tygodniu, czy to trzeba konkretnie w przeciągu paru dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3124]Birkhof[/mention] albo inni, a jak wygląda to łuszczenie skóry? To jest coś co trwale niszczy skórę czy bardziej coś co da się po prostu wyczyścić? 

Nie chodzi o luszczenie sie skory, chodzi o takie jakby schodzenie powloki, jakby miejscami odchodzila jak klar. Widzialem foto w zaprzyjaznionym studio - uzywaja tylko powlok do skory carpro jak juz ktos wyraznie chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Birkhof napisał:


Nie chodzi o luszczenie sie skory, chodzi o takie jakby schodzenie powloki, jakby miejscami odchodzila jak klar. Widzialem foto w zaprzyjaznionym studio - uzywaja tylko powlok do skory carpro jak juz ktos wyraznie chce.

Czyli tutaj bardziej kwestia tego że powłoka się słabo trzyma, ale nic negatywnego nie spowoduje skórze?

Plus jak wygląda sprawa z zabezpieczeniem powłoką kokpitu jeśli jest ze skóry, albo drzwi od wewnątrz skórzanych, klamek itp. Też się podobnie dzieje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A jeszcze tak dopytam @Birkhof albo inni. Co 3 miesiące dajesz impretgnat od colourlocka albo furniture clinic, a czym co 3 miesiące czyścisz? Czym czyścicie tak regularnie co 3 miesiące? Takie zwykłe zabrudzenia od jensów lekko połyskowa skóra, wiecie nie jakieś plamy czy coś tylko tak ogólnie. Bo strong od colourlocka to mocny, soft może za lekki, a coś pomiędzy jest czy soft jest ok do tego typu czyszczenia co 3 miesiące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze tak dopytam @Birkhof albo inni. Co 3 miesiące dajesz impretgnat od colourlocka albo furniture clinic, a czym co 3 miesiące czyścisz? Czym czyścicie tak regularnie co 3 miesiące? Takie zwykłe zabrudzenia od jensów lekko połyskowa skóra, wiecie nie jakieś plamy czy coś tylko tak ogólnie. Bo strong od colourlocka to mocny, soft może za lekki, a coś pomiędzy jest czy soft jest ok do tego typu czyszczenia co 3 miesiące?

Ja uzywam kecav light albo zymol cleaner, jak nie schodzi to cleaner od dodojuice (spernatural leather cleaner)

Czyli tutaj bardziej kwestia tego że powłoka się słabo trzyma, ale nic negatywnego nie spowoduje skórze?

Plus jak wygląda sprawa z zabezpieczeniem powłoką kokpitu jeśli jest ze skóry, albo drzwi od wewnątrz skórzanych, klamek itp. Też się podobnie dzieje? 

ciezko powiedziec - ja po prostu daje tam zawsze zymola odzywke bo nie ma tam praktycznie nigdy tarcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam też o co chodzi. Jestem osobą bardzo pedantyczną i jak coś jest brudne to mnie to strasznie irytuje. A wiem że jak wyczyszczę jasną skóre to ona nie jest już idealna po 3 tygodniach. Widać że jest już lekko taka połyskowa od jeansów itp. I na dobrą sprawę siedzisko po 3 tygodniach już się nadaje do czyszczenia, pytanie co robić żeby ona była zawsze czysta. Bo nie wiem czy to dla niej tak zdrowo jak będę ja czyścił 2 razy w miesiącu.. Więc na to szukam jakiegoś rozwiązania i kompromisu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zabezpieczysz np colourlock leder versegielung to softem od colourlocka delikatnie mikrofibra ściągniesz zabrudzenia. Jak będziesz widział ze versegielung już znika, czyli zabrudzenia jest ciężej usunąć, czyścisz i nanosisz na nowo. U mnie w poprzednim aucie przez 2 lata się sprawdziło i skóra jak nowa i dalej delikatna. Bez zabezpieczenia nie polecam tak często czyścić bo w końcu doprowadzisz do przesuszenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie w kwestii kierownicy skórzanej. Przy niej jest taka sama zasada jak z fotelem? Co jakiś czas czyścić I imoregnowac tym zestawem od Colourlocka? I tutaj jeśli czyścić to pewnie softem bo to bardzo chyba cienki materiał skóry? 

Taniej wychodzi kupic rekawiczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Jeśli skóra jest w dobrej kondycji i nie wymaga dodatkowego nawilżenia to stosujemy impregnację powierzchniową środkiem Leder Versiegelung. Dotyczy to zarówno foteli, kierownic jak i osłon przeciwsłonecznych. Oczywiście za każdym razem przed nałożeniem preparatu konserwującego skórę należy wyczyścić środkiem dedykowanym do skór (przy regularnym czyszczeniu zalecamy użycie Softa). Leder Versiegelung posiada przeciwutleniacze i filtry UV, tak więc będzie przeciwdziałał zarówno blaknięciu jak i przedwczesnemu starzeniu się skóry.  

Całość oczywiście jest dostępna w zestawie - link lub w wariancie rozszerzonym o mleczko pielęgnujące Leder Protector. Do samej kierownicy można też użyć małego zestawu konserwującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.