Skocz do zawartości

Żółty lakier - nadanie połysku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pacjent to żółty Camaro. Chciałbym osiągnąć maksymalny efekt bardzo żywego koloru z wysokim połyskiem. Coś już dłubałem przy autach z zadowalającym efektem dla mnie ale to były ciemne lakiery.  W grę wchodzi tylko rotacja. Zależy mi na efekcie a nie na długotrwałości, jak efekt będzie widoczny przez 3 miesiące to dla mnie OK. Cóż na start polerka, dotąd używałem megsa UC. Ale wieloetapowa korekta też wchodzi w grę. Do tej pory kładłem wosk FK1000.  Nie odnalazłem nic ciekawego jak i czym zrobić żółty lakier z efektem WOW. Ktoś coś poradzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być efekt wow, szczerze:

1. Zmienić samochód na inny z detailingowym kolorem

2. Okleić go folią

 

Bez efektu wow, ale przyzwoicie

3. Testować setki sealantów i powłok by uzyskać te 0.5% w wyglądzie. A po latach przyznać, że może i jest nieźle ale mimo prób wmawiania sobie szału nie będzie

4. Poczytać o Tac System Moonlight, wolfgang Dgps 3.0, Dodo Juice banana, wybrać coś dla siebie, jednak kolor ma znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil uzupełniłem. Nie szukam dodatkowego 0.5% w wyglądzie, chcę odświerzyć żeby wyglądał jak najlepiej. I koloru nie zmienię bo taki ma być. Nie mam doświadczenia w jasnych kolorach więc pytam. Zakładam, że ktoś znajdzie się z jasnym kolorem a może nawet z żołtym. Sam sealant po glince to chyba szału nie zrobi ?😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost a ja się nie zgodzę ze stwierdzeniem że jest coś takiego jak kolor nie detailingowy ! 

Przy odrobinie chęci i umiejętności każdy ! Kolor może zrobić Wow . Mi każdy mówił ze biały to kolor który wyglada byle jak i brakuje tego czegoś . Mam już 3 białe auto i na każdym można zawiesić oko . Drugi przykład srebrnego lakieru to Focus Wojtka @Domel . 

A żółty to wg mnie jeden z fajniejszych kolorów zaraz po czerwonym . 

Tak wiem i zgadzam się na ciemnych więcej widać efektywności ale można to osiągnąć stosunkowo łatwo 

Ja do żółtego poleciłbym ( oczywiście pomijam korektę jeżeli lakier tego wymaga ) dobry naturalny wosk , osobiście szedł bym w Zymola Titanium lub Glasura 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np na niebieskim metaliku robiłem one step megsem UC , na to cherry glaze i na to fk1000. Po kazdym myciu qd morning dew. I bylem bardzo zadowolony. Pytanie czy na zóltym też dobrze wyjdzie? Myślę że coś lepszego pod ten kolor użyć. Oczywiście notuję wasze propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chris1796 napisał:

Sam sealant po glince to chyba szału nie zrobi ?

Dobry cleaner będzie tu kluczem do sukcesu w przypadku wosków i sealantów. 

A i wybrane powłoki mogą zagrać koncert połysku.

4 godziny temu, Pajko napisał:

 a ja się nie zgodzę ze stwierdzeniem że jest coś takiego jak kolor nie detailingowy ! 

Przy odrobinie chęci i umiejętności każdy ! Kolor może zrobić Wow . Mi każdy mówił ze biały to kolor który wyglada byle jak i brakuje tego czegoś . Mam już 3 białe auto i na każdym można zawiesić oko . Drugi przykład srebrnego lakieru to Focus Wojtka @Domel . 

A żółty to wg mnie jeden z fajniejszych kolorów zaraz po czerwonym . 

Tak wiem i zgadzam się na ciemnych więcej widać efektywności ale można to osiągnąć stosunkowo łatwo

Gdyby wszyscy mieli taki sam kolor byłoby nudno 😄

I samego w sobie nie neguję, bo kwestia gustu, może być nawet różowy.

 

Jednak nie bez powodu mocna większość aut malowanych na zawody show car ma kolory czarne, czerwone, lub ciemne np niebieskie. 

 

Przedstawię obrazowo o co mi chodzi.

żółte

4.jpg

 

auto-show-photos.jpg

 

apollo-arrow.jpg

 

biały

DSCF1010_zps64662518.jpg

 

Piękne auta, niezły połysk, ale skupiając się tylko na lakierze, nadal twierdzę, że z ciemnych barw możesz ugrać dużo więcej... połysk, gigantyczną głębię i lustro.

20170309-red-cars-at-geneva-vlad-savov12

20160411_075719.jpg

gal_5_373853.jpg?t=1549893621

26ddb079725264ff1274a93af3b353ab.jpg

 

Jak mówiłem pomijam kwestie gustu, mniej lub bardziej widowiskowych samochodów, patrząc tylko na lakier i pomijając całą resztę. To głębia, lustro i szajn ciężko żeby miały sobie równe.

 

A grafitowy albo srebrny metallic chyba sobie kupię jako trzecie gdy czasu nie ma, bo kurzu na nim prawie nie widać 😉

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że jedno ze swoich aut malowałem na żółty kolor :-D

Ogólnie jest tak jak @ghost pisze. Ciężko coś ugrać... kwestia jeszcze jaki masz dokładnie lakier. Największy kibel to akryl a większość żółtych właśnie taka jest. Malując swoje auto naszukałem się naprawdę długo żeby znaleźć ten kolor jako metalic. Mając klar na aucie to zupełnie inna bajka. W słońcu mienił się niesamowicie. Niestety gotowego zestawu nie polecę bo stosowałem wtedy tylko DG 111 i na mnie on szału nie zrobił 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chris1796 napisał:

Oczywiście notuję wasze propozycje

żeby wybrać swój ideał droga nie jest łatwa, najczęściej sprowadza się do zakupu kilku/nastu/kilkudziesięciu LSP i porównaniu co najbardziej odpowiada, różnice mogą być symboliczne, a zdania podzielone, jednak podsumowując wybierz to co Tobie się będzie najbardziej podobało.

 

Osobiście choć wiele produktów odrzuciłem, a wiele uznałem za ulubione, to i tak nadal testuję nowe, bo daje to frajdę 🙂  No i wspieramy sklepy partnerskie 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, chris1796 napisał:

Takie coś 

Bardzo przyjemny samochód 🙂

 

Dostałeś  kilka propozycji z różnych półek cenowych, poczytaj o każdej i wybierz coś dla siebie:

Naturale od @Pajko

Zymol HD cleanse + Titanium

HDC + Glasur

 

Ode mnie 

natural Dodo Juice Lime Prime + Banana Armour

sealant Wolfgang PPE + Deep Gloss Paint Sealant 3

powłoka z fajnym połyskiem  McKees37 Coating Prep Polish + Tac System Moonlight

 

Skoro już posiadasz Finish Kare warto go tez sprawdzić  i porównać z innymi produktami.

Koniecznie wrzuć zdjęcia po aplikacji podziel się wrażeniami 🙂 

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator
8 godzin temu, chris1796 napisał:

Chyba polecę Dodo Juice Lime Prime + Banana Armour. Dzięki.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Czy auto juz jest w Polsce ? Masz go przed oczami ? Zrobiłeś odszczurzanie i masz goły i wesoły lakier - i mozesz wkleić zdjęcie stanu lakieru pod ledem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ten lakier jest dosyć jasny. Pewnie najlepiej będzie mu dodać troszeczkę ciepełka. Z Dodo powinno być fajowo 🙂

Podstawa to stan lakieru - możesz coś oszukać wypełniaczami ale to nie będzie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witajcie,

Lakier tak na prawdę nie taki jasny. Zwyczajny typowy dla Camaro @badd_bumble_bee_2nd_life. Czas zacząć bombelkowi przygotowania na wiosnę.

Witam,

to ruszamy dalej z projektem badd_bumble_bee_2nd_life 🙂

1a.jpg

2a.jpg

3a.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.