Skocz do zawartości

Zestaw do prania ręcznego


salvien

Rekomendowane odpowiedzi

@salvien  Są osoby, które po spryskaniu dywaników presprayem i wyszczotkowaniu płuczą myjką ciśnieniową i zostawiają do wyschnięcia. Mi to jakoś nie podchodzi. Spróbuj prania kapsułkowego. Ja używałem parę razy Excede encapsulator i mi się fajnie sprawdzał. Psikasz wg instrukcji, szczotkujesz i jak wyschnie odkurzasz. Dodatkowo super się spisuje jako bonnet do podsufitki/boczków, a nawet i foteli od biedy jak mało zajechane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie. Polecasz jakieś impregnaty do dywaników i wykładziny. Do czyszczenia szczotka taki typ jak do skór będzie ok ? Bonnet mam od adbl ale sprawdzę

Dywaników nie polecam impregnowac, one maja chłonąć wodę gdy cos sie rozleje albo wejdziesz w mokrych butach.

Z preparatów polecę gtechniq - tylko trzeba zachować czasy opisane w instrukcji aby dobrze działał.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad praniem ręcznym tapicerki. Dodam, że nigdy tego nie robiłem i stąd moje pytanie czy ta technika którą zaraz opiszę będzie dobra? Najpierw oczywiście odkurzanie, później opryskanie tapicerki apc, następnie wycieranie szczotką obrotową na wkrętarce. Później odessanie wody niestety posiadam słaby odkurzacz więc może być z tym słabo. Resztę co się da wytrę mikrofibrą. Oczywiście będę to robić w ciepły dzień żeby mogło wyschnąć szybko. Co o tej technice sądzicie?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kociniak08 napisał:

Zastanawiam się nad praniem ręcznym tapicerki. Dodam, że nigdy tego nie robiłem i stąd moje pytanie czy ta technika którą zaraz opiszę będzie dobra? Najpierw oczywiście odkurzanie, później opryskanie tapicerki apc, następnie wycieranie szczotką obrotową na wkrętarce. Później odessanie wody niestety posiadam słaby odkurzacz więc może być z tym słabo. Resztę co się da wytrę mikrofibrą. Oczywiście będę to robić w ciepły dzień żeby mogło wyschnąć szybko. Co o tej technice sądzicie?  

nie bardzo... bez płukania, brud zostanie w tapicerce. 

produkty i technikę Boonet polecam, produkt np Maxifi Soap Free rozcieńczasz w litrze ciepłej wody, butelką z atomizerem aplikujesz na mf i przecierasz tapicerkę ruchem zbierającym. Polecam po wyschnięciu odkurzyc całość. 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alexander.p  Masz rację pewnie po wyschnięciu tą metodą o której pisałem byłby nadal widoczny brud. Lecz podsunąłeś mi super pomysł z tym bonnetowaniem. Poczytałem trochę o tym i to jest to czego szukałem. Środek daje super efekty, a nie wymaga specjalnego sprzętu do prania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.