Skocz do zawartości

Prosimy wyłączyć Adblock'a, nasze forum korzysta jedynie z reklam statycznych. 

Firmy zainteresowane reklamą na forum Kosmetyka Aut zapraszamy do zapoznania się z tematem w poniższym linku.

Partnerzy forum - zasady współpracy.

wwd

Szampon do mycia karoserii

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, kolo100 napisał:

A napisz mi proszę jeszcze odnośnie zapachu co dla mnie jest bardziej istotne niż wydajność...
Czym pachnie Pink i dodo?

Dodo BTBM również polecam, szczegłów zbyt nie pamiętam, ale zostawia dobre wspomnienia. Pachniał jakimiś przemieszanymi owocami, delikatnie, nie natarczywie. Producent podaje 1:800 dawkowanie, ale można zagęscić bez strachu o wosk.

A co doCG Mr Pinka zapach masz w tablece, którą wkleiłem powyżej.

A dawkowanie, na oficjalnej stronie są dwie sprzeczne informacje:

• 1ounce na 2 galonowe wiadro. O ile się gdzieś nie machnąłem w obliczeniach to wychodzi 1:260.
  • Pink is super concentrated for a 1:4000 dilution ratio

Więc rozrzut trochę spory :D Bardziej bym wierzył w pierwszą opcję

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

CommentPhotos.com_1406559161.jpg

3 podstrony w dzień :D macie fantazje o szamponach ! :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 minuty temu, Domel napisał:

3 pod strony w dzień :D macie fantazje o szamponach ! :D

dokładnie , mają chłopaki zacięcie . Kiedyś Evo zrobił fajny test szamponów ( "ślepy " ) , wszystko rozbija się o efekt placebo...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bo szampon to ważna sprawa.. :) podczas mycia ma się właśnie fantazje... Ha ha....
Przecież to podczas mycia dotykasz samochodu, przytula się z pianką, czujesz ten zapach :)
A tak na poważnie, dzięki ghost...
Przyjmę przy dodo 1:500 a przy pinku wezmę 30ml na wiadro i powinno być w porzo :)

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
20 minut temu, Domel napisał:

3 pod strony w dzień :D macie fantazje o szamponach ! :D

Nikt nie chce żeby po sezonie forum zamierało :D 

16 minut temu, yacek _b napisał:

dokładnie , mają chłopaki zacięcie . Kiedyś Evo zrobił fajny test szamponów ( "ślepy " ) , wszystko rozbija się o efekt placebo...

To pomyślcie sobie co się nasuwa w głowie początkującego, który zagląda tu pierwszy raz i widzi tematy:

Szampony - 150 stron

Jaką szmatą suszyć - 57 stron 

Jakie wiadro do mycia - 20 stron

(poważnie????)  :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale się uśmiałem... Najlepsze z tym wiadrem... Przychodzi nowy i myśli : chyba ich poj..... 20 stron o wiadrach....

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@kolo100 Mam Dodo BTBM i leje dokładnie 8ml na 8litrów i piana i zapach i domywanie i poślizg świetny! Mam miarkę ze strzykawki z syropu dziecięcego (idealnie się nabiera co do ml)
Mam VP AP look po umyciu - mega, domywanie bardzo dobre , piany na aucie brak :P  (leje 30ml - kieliszek wódki - na wiadro 10l i oblatuje tym spokojnie dwa auta)
Rise & Shine Big Apple - leje na oko bo tani :P - dobrze sie pieni, domywa, pachnie - tani i dobry!
SG Orange Car Shampoo -- nie lubie, nie pachnie mi, źle mi się nim myje, chyba zjadał mi wosk - może za dużo lałem (ok 50-60ml)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki Kursien w takim razie biorę tego dodo....

Do tego pinka i na 8 miesięcy mam spokój

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dodo w bardzo dobrej cenie 250ml jest po 38 zł szczegóły na pw chyba że podać nazwę sklepu ? Były partner forum...

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
12 godzin temu, kursien napisał:

(leje 30ml - kieliszek wódki - na wiadro 10l i oblatuje tym spokojnie dwa auta)

To ekonomiczny jesteś. Ja 30 gram nawet nie czuję. :lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja natomiast poszukuję czegoś uwzględniając następujące cechy:

1. Domywanie (samochód nie zawsze jest myty regularnie, a stoi blisko drzew więc mam często problem z odetkaniem wosku).
2. Łatwe wypłukiwanie. Piany może nie być w ogóle.
3. Dopuszczam możliwość dodatku w postaci środków ułatwiających osuszanie.

Jako zabezpieczenie korzystam z Fusso Coat, Opti-seal lub Duragloss Aquawax.

Czy też może powinienem wzmocnić siłę domywania dodatkiem apc? Tylko w jakiej ilości na wiadro 10l?

Wysłane z mojego 2014813 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
22 godziny temu, bienek napisał:

pewnym momencie jak już mam jakiegoś szamponu dość to leje w zdecydowanie zbyt dużej ilości do wiadra :P Ma to też swoje plusy bo piana wtedy nawet w tych mało pieniących jest super gęsta i duża :)

dokładnie, robię podobnie. Nie mam czasu na odmierzanie. Mocny ścisk butelki i solidny wlew do wiadra. Przy zbiornikach 5l uważam, że nie ma to znaczenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja tak robiłem z szamponem z autolandu, bo miałem to gdzieś i myślałem że więcej znaczy lepiej... z dodo biorę strzykawkę i odmierzam ilość szamponu bo lubię dokładność, teraz mi przyjemność sprawia mycie, teraz wiem że więcej nie znaczy lepiej... I przy stężeniu 1:800 robi robotę myje , daje poślizg i pięknie pachnie więc nie czujepotrzeby żeby zwiększać stężenie.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bo są dwie szkoły:

- takie jest zalecane stężenie, więc tak należy stosować,
 - producent coś napisał, bo musiał coś napisać.

Ja należę do tej pierwszej i pedantycznie odmierzam. Sprawia mi to dużo frajdy. :D Ale ogólnie jestem zdania, że to zalecane stężenie z czegoś wynika i jeżeli chce się otrzymać jakieś konkretne cechy roztworu, to należy się tego trzymać, bo w tym stężeniu przewidziane jest występowanie tych cech. Dotyczy to nie tylko szamponów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
19 godzin temu, kolo100 napisał:

A napisz mi proszę jeszcze odnośnie zapachu co dla mnie jest bardziej istotne niż wydajność...
Czym pachnie Pink i dodo?
A miałeś może Shiny Garage Sleek&Bubbly Premium Car Bath?
Jak byś ocenił go w porównaniu do tych dwóch?

Dodo ma super zapach.. coś jakby brzoskwinia, generalnie bardzo przyjemny i dosyć intensywny podczas mycia. Mr Pink pachnie cukierkowo. Tak jak pisałem wcześniej mam 5L baniak Sleek&Bubbly który już się powoli kończy.                                                                                                                                                                                                             Umówmy się... między szamponami nie ma jakiś drastycznych różnic w sposobie działania... większość robi dobrze to do czego została stworzona czyli domywanie brudu. Bardziej chodzi o doznania subiektywne czyli to, który lepiej dla nas pachnie, ma większą pianę czy poślizg, ale to też może być zależne od wody jaką mamy, od tego czego używamy do mycia (gąbka, rękawica z MF czy futrzak) itd. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok, dzięki bienek. Kupię w takim układzie dodo i Shiny bo pinka akurat nie ma tam gdzie robię zamówienie :)

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@ghost bierz albo Black Light albo Glossworkz. Pink w tej kasie jak dla mnie nie ma konkurencji a zapach miażdzy ale jakbym miał kupowac to jednak coś z dwóch ktore napisałem na początku. Obydwa podbijają wygląd, Pink jak dla mnie nie koniecznie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, Michał126 napisał:

zalecane stężenie z czegoś wynika i jeżeli chce się otrzymać jakieś konkretne cechy roztworu, to należy się tego trzymać

oczywiście, ale też nie trzeba się dać zwariować do mililitra ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, W1Michal napisał:

@ghost bierz albo Black Light albo Glossworkz. Pink w tej kasie jak dla mnie nie ma konkurencji a zapach miażdzy ale jakbym miał kupowac to jednak coś z dwóch ktore napisałem na początku. Obydwa podbijają wygląd, Pink jak dla mnie nie koniecznie

W dniu 21.10.2017 o 16:33, bienek napisał:

bierz wszystkie  :D No CG mają fajne szampony, przynajmniej ja je bardzo lubię :)

Z Wami nie da się współpracować... ksuiciele:?

No dobra, na dniach kupię, nastawiałem się na Black Lighta, ale w stacjonarnym mają tylko Glossworkza i Hybrida V7.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Domel napisał:

oczywiście, ale też nie trzeba się dać zwariować do mililitra ;)

Nie wiem czemu, ale sprawia mi to przyjemność. Niektóre rzeczy nawet odmierzam strzykawkami z dokładnością do 1/10 mililitra. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

... jestem z FXa zadowolony. Jest taki, jaki oczekuję, żeby był. Domywa w porządku, pieni się w porządku (jeśli się wie jak go spieniać, fakt)...

Podpowiedź kolego jak bo jeszcze tego nie obczaiłem? Zawsze mam wrażenie że myje samą wodą.

Z FX'a jestem również zadowolony. Dobrze domywa, zapach ok i auto jakoś tak ładniej wygląda po nim niż po innych szamponach, które używałem wcześniej. No i te 10ml na 10l wody to mistrzostwo.

Przymierzam się do zakupu Valet Pro Advanced Poseidon jako następcy kończącego się FX'a bo dużo osób pozytywnie się wypowiada w tym wątku o tym szamponie że zostawia po myciu mega look. Ale dużo osób też pisze że się gorzej pieni od FX'a (to da się gorzej) a testu na forum nie widzę tego szamponu.

Wysłane z mojego Black Berserkera S80 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Hammster napisał:

Podpowiedź kolego jak bo jeszcze tego nie obczaiłem? Zawsze mam wrażenie że myje samą wodą.

Ogólnie to tak. @e36ace przysłał mi go na testy. Przyznaję, że przystąpiłem raczej z pozytywnym nastawieniem, ale chciałem, żeby było ą ę po detailersku i wlewałem 10 ml (odmierzone dozownikiem do lekarstw) na 9 l wody, a brakujący litr dobijałem pod ciśnieniem. No i słabo to wychodziło. Trochę mi się zrobiło głupio, że w sumie nie mogę do końca dobrze ocenić produktu, który we wszystkim innym jest bardzo dobry i kolega musiał zainterweniować w wątku, że wcale nie jest aż tak źle.

Ale mam za sobą teraz lekko czterdzieści użyć tego zielonego FXa i z czasem znalazłem sposób, a właściwie dwa.

1. W domu: wlewam pięć litrów wody (zwykle letniej, bo nie mam cyrkulacji CWU - niestety), do tego nakrętka szamponu (idealnie 10 ml - kiedyś sprawdziłem) i ustawiam w słuchawce od prysznica punktowy strumień, a następnie wlewam pozostałe pięć litrów, trochę przy tym gmerając w wiadrze. Jak do castoramowego 15-litrowego wiadra wleję dziesięć litrów wody - na koniec zwykle już wrzącej - to pianę mam na równi z górną krawędzią. Potem jeszcze parę razy zamieszam w trakcie mycia i jest git. A rękawicę moczę głęboko, żeby miała nie tylko pianę na sobie, ale i żeby była ociekająco mokra (i przez to mam biedę umyć Sharana 10 litrami wody z szamponem). Poślizg na karoserii w takiej kombinacji jest całkowicie zadowalający.
2. Na myjni: przywożę wodę w bańkach po wodzie demineralizowanej, zwyczajowo 3x 5l. Przygotowuję roztwór pomiędzy prewashem a jego spłukaniem. Wlewam pierwszą piątkę, nakrętkę szamponu (potem zostawiam szampon otwarty gdzieś na boku, żeby nakrętka obeschła - oczywiście), potem niechlujnie cztery litry z kolejnej piątki, już trochę się spienia, wkładam do wiadra lancę, wrzucam kasę na płukanie i pierwsze uderzenie jest w wiadro, w którym powstaje już przyzwoita piana. Co ciekawe, na myjni z której korzystam, woda leci (ale mało) już po wrzuceniu kasy, jeszcze przed naciśnięciem - i jak mam lancę w wiadrze, to już się zaczyna spieniać, może i w sumie ma to większy (bądź równy) wpływ na spienianie, niż to moje naciskanie pod ciśnieniem, w każdym razie - lepiej na myjni mi się nie udało.

To jest prawda, że FX nie daje takiego bogactwa piany jak słabiej skoncentrowane szampony, ale mówienie, że nie daje jej wcale, byłoby grubym nadużyciem. ;)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta