Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pierzecie swoje pady? 🤔

Ja po pracy moczę z 2 godziny w białym jeleniu „jedwab wełna puch” i odrobinie płynu do mycia naczyń, a następnie wyciskam i wrzucam do pralki na program tkaniny delikatne (50 stopni) i dodaję do płukania ocet.Wirowanie ustawiam na 600. Po praniu przepłukuję w czystej wodzie pod kranem i wyciskam, ponieważ leci z nich jeszcze sporo piany. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Ipa wymiaszana z Apc oraz norinse. Takie kombo... 

Każdy pad na koniec pracy jest plukany w pad washer plukanie za pomocą Norinse, a w trakcie pracy jest oczyszczany przy pomocy tornadora ale z   rurka plastikową która to lepiej oczyczcza pady niż 🌪 tornador lozyskowany. Akurat w tym przypadku lepiej do padów sprawdza się u mnie na plastiku. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonax ex04-06 ostatnio ładnie wymyłem z padów NAT, żółty i czerwony, płynem do mycia naczyń porządnie wyciskając palcami, po wcześniejszym namoczeniu w IPA. Pasty są tłuste, wiec IPA, płyn do naczyń sprytnie je wypłukuje z gąbki. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kamil3km napisał:

@boT Mógłbyś wytłumaczyć jak dokładnie robisz z  IPA + APC + NORINCE? Moczysz w roztworze takim, opryskujesz czy jak ? 😄

Mam rozrobiony roztwór w atomizerze, w jeden litr wchodzi 300ml ipa / około 80ml Apc / 15 ml Norinse od optumum.

Podczas pracy dmucham albo tornador rurka plastik albo zwykla dmuchawka, po dwóch lub trzech panelach pada przemywam 3,4 strzały roztworu ruszam szczotką i wydmychuje tornadorem, pad gotowy do pracy jadę dalej, pralki nie uzywam wogole. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cuda... Po pracy Dobre APC - pryskam całego pada.

Potem w wiaderka ciepła woda +apc i mocze to z godzinę. 

Potem wyciskam, mietole pada ręcznie, palcami (od środka, na zewnątrz) potem z 2x plukanie a wodzie z octem i git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@boT i takim wilgotnym jedziesz dalej ..bo nie oszukujmy sie nie jest on suchy na 100%. Kiedys tak robilem i podczas pracy zawsze gdzies chlapal woda z pasta  tyle ze samo apc robilem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BiałyGTi napisał:

@boT i takim wilgotnym jedziesz dalej ..bo nie oszukujmy sie nie jest on suchy na 100%. Kiedys tak robilem i podczas pracy zawsze gdzies chlapal woda z pasta  tyle ze samo apc robilem 

Jest idealny do dalszej pracy. 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Coś takiego znalazłem.

Chodzi o to że Nowicki mówił, że pad musi być suchy.

Tutaj gość myje pad co element i jedzie nie wyschniętym dalej:

https://www.facebook.com/watch/?v=373316883493940

W sumie bez pad washera też można by to było ogarnąć. 

1. Opryskać APC.

2. W wiaderku z środkiem czyszczącym i kratką wyprać delikatnie pad.

3. Jeśli środkiem czyszczącym nie jest No Rinse jak w filmie to pewnie wypłukać. 

4. Założyć na maszynę i pozbyć się reszty wody (pewnie dobrze by było jeszcze wcześniej wycisnąć np. przez zgniatanie całości gąbki).

Z pastą 3D One tak działałem, po moich pierwszych testach maszyny polerskiej i dało się doczyścić  pady. Tylko, że ta pasta chyba nie ma tendencji do zasychania. 

Działając tak jak na filmie wystarczy jedna gąbka na cały samochód. Producentom i dystrybutorom na pewno zależy, żeby ich kupować jak najwięcej a przy tradycyjnym praniu trochę ich trzeba na całe auto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@tryhp3 jak jeszcze przy mikrofibrze czy futrze to sie sprawdzić aby całe auto przlecieć jednym padem tak przy gąbce średnio to widze, przynajmniej te 2-3 mieć na całe auto bo po czasie gąbka bedzie cała mokra przez co straci swoje właściwości tnące no i tak co przejazd czyścić czyścić pada to troche zajmuje, szybciej bedzie odczepic go i nowego nałożyć a pozniej wszystki wyprać 😄 suchy pad jest twardszy przez co siłą tnąca jest duzo wieksza ale możliwe że taki sposób też sie sprawdza, trzeba by potestowac i zobaczyc czy zmienia sie siła cięcia wraz z coraz czestrzym myciem pada, bo nie oszukujmy sie ale bez wzgledu jak dobrze wydmuchasz pada, to i tak on jest wilgotny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 22.06.2020 o 17:38, grechut napisał:

Panowie macie tak, że po praniu padów one najzwyczajniej się rozwarstwiają? Mam na myśli to, że odchodzi gąbka od rzepu.. 😕

Dziwne, bo mam tak tylko na  niebieskich padach od NATa, na innych jest ok.

Pierzesz w pralce? Jaką temperaturę masz? Ja piorę w max 40 stopniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, Lukaso napisał:

Gdzie o tornadorze którego nie mam, mi nawet ciężko się je pierze bo pralka nie chce robić tego jak należy a ręcznie trzeba się męczyć szczotką. Liczyłem na jakieś fajne patenty na pranie ale widzę że muszę się męczyć. 

Gdzieś na IG widziałem patent z przyklejaniem brudnych padów na deskę z warstwą rzepa i mycie myjką ciśnieniową z kątem strumienia minimum 30*. Wiele osób w komentarzach potwierdzało, że stosuje taką właśnie metodę i przy ciśnieniu jakie produkują nasze małe myjki nic się padom nie dzieje.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Grunt to namoczyc ten pad. Ja mocze w cieplej wodzie z micro wasch. Potem jeszcze dopsikuje sobie apc jak potrzebuje i wyciskam palcami na zewnatrz. Potem drugie moczenie i ta sama operacja. W pon dojda mi tornadory wiec zobaczymy jak one beda pracowac. No i patent z myjka mnie tez zaciekawil :)

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sadam55 napisał:

Grunt to namoczyc ten pad. Ja mocze w cieplej wodzie z micro wasch. Potem jeszcze dopsikuje sobie apc jak potrzebuje i wyciskam palcami na zewnatrz. Potem drugie moczenie i ta sama operacja. W pon dojda mi tornadory wiec zobaczymy jak one beda pracowac. No i patent z myjka mnie tez zaciekawil 🙂

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

Kup Lake Country Pad Washer 3000 i będzie po problemie 🙂 szybko łatwo i skutecznie 🙂

tutaj pokazywałem:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.