Skocz do zawartości

Wosk do stosowania na myjnię ręczną


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W związku z tym że prowadzę ręczną myjnię chciałbym się spytać was jaki polecacie wosk do używania z firmie?? Cechy które musi posiadać to: łatwość nakładania, docierania, nie brudzący plastików i przede wszystkim trwałość. Dotychczas używałem wosku Parzelack z teflonem (łatwo się nakłada i dociera, ale niestety mało trwały- po 2-3 myciach pianą aktywną już go nie ma), używałem też politury na bazie twardego wosku firmy Nigrin. Co byście mi polecili??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety mało trwały- po 2-3 myciach pianą aktywną już go nie ma
Nie wiem czy jakis wosk przetrwa traktowanie aktywna piana.

Poorbooy's Natty's Red nie brudzi plastikow (pewnie inne Natty's tez nie). Co wiecej nadaje im ladny polysk, jednak nie spelnia kryteriow jesli chodzi o trwalosc. Tutaj najlepiej sprawdza sie sealanty czy woski syntetyczne, np Collinite i Finish Kare.

 

Nie wiem jak wiele czasu poswiecane jest na auto ale jak pisano na forum bardzo wazne jest przygotowanie powierzchni pod wosk. Pomijajac wczesniejsze kryteria, jesli nie mozna pozwolic sobie na caly proces przygotowania lakieru zastanowil bym sie nad skorzystaniem z jakiegos AIO, np Meguiar's Cleaner Wax Paste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na myjni zajmujemy się wszystkim więc nie ma czasu na przygotowywanie powierzchni (glinkowanie itd). Samochód jest myty dokładnie, suszony i później naklada się wosk. Klienci żadko sobie rzyczą woskowanie ręczne u mnie (tereny wiejskie, wiejsko-miejskie) i powszechnie stosujemy hydrowosk. Ale chcialbym mieć taki wosk który by działał porządnie i żeby klienci to widzieli też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak naprawdę nie ma praktycznie żadnej wytrzymałości, niby posiada sealant w swoim składzie ale w porównaniu do czystych wosków/sealantow jego wytrzymałość praktycznie nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Czy jeszcze coś dobrego jest. Jake są tak naprawdę trwalości tych wosków, bo pisze na pakowaniach ze po 6, 7 miesięcy wytrzymują a tak naprawdę to miesiąc.

 

6-7 miesięcy na przygotowanej powierzchni, myjąc szamponem a nie aktywną pianą jest jak najbardziej realne w przypadku Colli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trwalości tych wosków, bo pisze na pakowaniach ze po 6, 7 miesięcy
na odpowiednio przygotowanym lakierze ;) kolega go stosuje na służbowym aucie, nic nie przygotowuje tylko smołę ściąga i leci z woskiem, u niego wytrzymuje około miesiąca. Jest jeszcze jeden http://www.all4auto.pl/collinite-liquid ... p-488.html co do tego to nie wiem jak z trwałością :idea:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.