Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiękcza materiał, tak że 2 letni Fluffy po płukance dorównuje takiemu ze sklepu. Przy użyciu dobrego proszku można wąchać cały dzień, nie ma śladu po zapachu octu.

 

Tylko takie częste zmiękczanie nie za dobrze wpływa na strukturę włókien.

Patent z octem ma za zadania pozbycie się "minerałów" z wody w której pierzemy oraz ich osad w naszych MF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

Przyznam, że patent z octem okazał się bardzo skuteczny...

Dodane ok 30 ml do dozownika z proszkiem skutecznie usunęło zabrudzenia z moich mikrofibr.

 

Dzięki za podpowiedzi.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem nowy w temacie więc...

 

Mam pytanko, po osuszeniu auta microfibrą można ją wyrzymać w rękach?

Czy może ulec zniszczeniu?

 

Mam Janka do podłogi, no i jednym do sucha się nie da wytrzeć auta, trzeba by ją wyrzymać porządnie.

Oczywiscie mam też w razie czego drugą fibre JN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak ją wykręcisz (co akurat nie jest najlepsze) to będzie Ci mazała zamiast dobrze wchłaniać. Najlepiej mieć 2-3 Janki do osuszania (w końcu są tanie) i jak się jedna nasiąknie, to tylko ją wytrzepać, a do ręki bierzesz następną suchą. Potem sobie wszystkie w domu wysuszysz bez wyżymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak ją wykręcisz (co akurat nie jest najlepsze) to będzie Ci mazała zamiast dobrze wchłaniać. Najlepiej mieć 2-3 Janki do osuszania (w końcu są tanie) i jak się jedna nasiąknie, to tylko ją wytrzepać, a do ręki bierzesz następną suchą. Potem sobie wszystkie w domu wysuszysz bez wyżymania.

 

Tak też sobie pomyślałem.

Kupiłem właśnie drugą sztukę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja np. po myciu itp. przepieram sobie ręcznie fibre/y w umywalce z mydełkiem i jest dobrze

 

 

dokładnie - zwykłe mydło + przejechanie szczotką i mikrofibra jak nówka, schodzą BARDZO DUŻE ZABRUDZENIA!!

 

POLECAM MYDŁO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te posty i zadziwia mnie, że nikt nie spróbował takich środków:

STJARNAGLOSS PAD & MICROFIBRE CLEANER 473ML - DO PRANIA PADÓW I MIKROFIBR;

SMARTWAX PROFESSIONAL CLEAN MICROFIBER - DO PRANIA MIKROFIBR.

Do kupienia np.showcarshine.pl - rewelacja! :good:

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś już pisał to w tym temacie, ale uwaga bo czerwone mikrofibry Sonax-a strasznie farbują.

 

Prałem razem z innymi MF i TriColorem, a po praniu większość MF była czerwona, a z TriColor-a zrobił się DuoColor. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam już męczy mycie ręczne wszystkich mikrofibr (chociaż muszę przyznać, że biały jeleń działał cuda... nawet po tygodniowym odleżakowaniu mf), padów itp. Właśnie jedzie do mnie Sonus i przetestuje go w weekend. Ostatnio testowałem proszek białego jelenia, ale tylko mnie zawiódł... mam nadzieje, że z Sonusem będzie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te posty i zadziwia mnie, że nikt nie spróbował takich środków:

STJARNAGLOSS PAD & MICROFIBRE CLEANER 473ML - DO PRANIA PADÓW I MIKROFIBR;

SMARTWAX PROFESSIONAL CLEAN MICROFIBER - DO PRANIA MIKROFIBR.

Ja próbowałem, a wręcz regularnie stosuję :) Co prawda mam tylko Sonusa i Smartwaxa (Sonus moim zdaniem dużo gorszy), to przymierzam się do Stjarny - ktoś testował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.