Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Biorąc pod uwagę, że płyny od Shiny Garage i ADBL, przy zakupie 1l, są droższe od Białego Jelenia ~4,2 raza, to aby uzyskać taką samą cenę za 1 pranie trzeba by Jelenia lać około 200ml, tymczasem większość na forum stosuje 40, 80, max 120ml. 

 

Może stąd różnica w dopieraniu? 

Just sayin' 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z moich obserwacji wynika, że najlepiej wypsikać każdy pad IPA, rozetrzeć palcem i wyprać praktycznie byle czym.
Sam dałem się nabrać na preparaty ADBL, a np. taki brudex robi 100% lepszą robotę...

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie

Mam problem z padami po paście menzerna. W padach są resztki pasty i nie wiem jak je usunąć? Biały jeleń nie poradził sobie, szczoteczka też nie, sprężone powietrze też nie. 

 

Przepraszam za jakość zdjęcia ale mam nadzieję że widać o co chodzi

 

IMG_20181018_142459.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotr@sta napisał:

Witajcie

Mam problem z padami po paście menzerna. W padach są resztki pasty i nie wiem jak je usunąć? Biały jeleń nie poradził sobie, szczoteczka też nie, sprężone powietrze też nie. 

 

Przepraszam za jakość zdjęcia ale mam nadzieję że widać o co chodzi

 

IMG_20181018_142459.jpg

Ja robie jak kolega wyzej Ari napisal. Psik psik ipa, wcieram, plukanie pod wodą, rotacja na maxa 2min i pozostawiam do wyschniecia

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie tylko proszę o wyrozumiałość bo wątek czytam ale jestem w połowie. Kolega prał 1 raz swoje fibry - biały jeleń zwykły i ocet. I jego ADBL PT XL stał się mniej puszysty i siadł. Program prania 16 minutowy 40st. i wirowanie 1000 obr. W zał. mam foto od niego, pewnie nie oddaje problemu ale mówi, że jest kiszka. Jedno pranie to za mało aby siadło. Pytanie co zrobił źle. Co zorbić aby poprawić. Ja piorę w BJ i ocet do płukania i nic takiego nie stwierdziłem u mnie wiec co ? (u mnie program 40 st. czas ponad godzinę wirowanie 800).

Jutro test środka dedykowanego ADBL i SG vs. BJ do puchu i ocet.

Może przesadza bo po foto mi trudno powiedzieć .

converted.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@V1RU$ 1000 obrotów to może być trochę dużo jak ma mikrofibrę. do tego dochodzi kwestia pralki - niektóre nie wypłukują dobrze chemii i stąd może być problem. ale sytuacja do odratowania - ręcznik do wyszczotkowania, ewentualnie jak macie dostęp to przedmuch sprężonym powietrzem, najlepiej z tornadora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, macmel napisał:

@V1RU$ 1000 obrotów to może być trochę dużo jak ma mikrofibrę. do tego dochodzi kwestia pralki - niektóre nie wypłukują dobrze chemii i stąd może być problem. ale sytuacja do odratowania - ręcznik do wyszczotkowania, ewentualnie jak macie dostęp to przedmuch sprężonym powietrzem, najlepiej z tornadora. 

On ma jakiegoś BOSHA MAX'a ja stare BEKO. U niego ten program trwa na 40 st. 16 minut. W moim starociu ponad godzinę i wirowanie mam 600. Wiec nic takiego nie zaobserwowałem.

Prał Jeleniem i ocet do płukania. Ja wczoraj prałem pierwszy raz w Płynie od SG. i Rewelacja -> cena nie należy do małych, ale Jeleń zdegradowany. Nawet takie fibry szczury od nadkoli czy od APC w środku puściły i wróciła miękkość. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jestem po kolejnej rundzie prania mikrofibr w ADBL Micro Wash i tym razem, białe fibry WaxPro oraz marketowe żółte wyszły w innych kolorach niż weszły, zdjęcia poniżej. WaxPro Silesia, kolory bez zmian, ale jedna nabawiła się dziur 😞

Trochę mnie to dziwi ponieważ nigdy wcześniej tak mi się nie zdarzyło. Dodatkowo przed praniem w pralce zawsze najpierw piorę fibry wstępnie w misce z ciepłą wodą i około 50ml ADBL Micro Wash, żeby wypłukać największe zanieczyszczenia. Tak też było tym razem. Kilka dużych ręczników mam w kolorach niebieskawo szarych więc nie wykluczam, że to one puściły barwnik/kolor pomimo wstępnego prania ręcznego. Mam też trochę innych ciemnych fibr WaxPro i chciałem je jeszcze dokupywać.

Czy ktoś miał podobny problem z barwieniem jasnych fibr? Czy uda się odzyskać kolory? Trochę mnie to martwi na przyszłość bo do skór mam tylko białe fibry i tylko białych chciałem używać, a nie chcę, aby wychodziły z prania takie beżowawe 😕  żółtych mi nie szkoda. 

FjAvSb9.jpg

f1sLAU7.jpgyOAggRM.jpgYJeTryq.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MlodyKoguT napisał:

@V1RU$ kiedys zona prala fibry i wyszlo to samo. Wypierz jeszcze raz i dobrze "wytrzep" pomoze na bank

Hej.

Odratowane. Wyprane w SG, i przy płukaniu OCET. I wytrzepane. Są jak nowe z paczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qukie na białych nie masz czego utrwalać. Jeśli dodatkowo będziesz je prał osobno, to nic złego im nie grozi. Moja rada dot. utrwalania octem kolorowych barwników zawartych w mf. Zapobiega to zabarwianiu się jaśniejszych mf przy praniu różnych kolorów razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
1 minutę temu, Szurszur1 napisał:

piorę mikrofibry w pralce 40stopni z płynem biały jeleń. Czy rękawice workstuff też mogę z tym prać?

Rękawicę również możesz prać z MF, jednak poleciłbym Ci przerzucić się na dedykowany płyn do prania MF - "Biały Jeleń" jest (wg mnie) zbyt słabym/łagodnym środkiem piorącym, aby dopierał MF, aplikatory, lub pady po pracach detailingowych. 

4 minuty temu, Szurszur1 napisał:

I pytanie o suszenie czy mogę to na grzejnik rzucić?

Jeśli jest zimny - jak najbardziej. Jeśli jednak grzeje - lepiej nie ryzykuj. Generalnie MF i rękawice powinny schnąć swobodnie, osuszane tylko przepływem powietrza.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wiec dedykowany srodekczy Biały Jeleń ? Za BJ przemawia cena i możliwość kupna w każdym praktycznie sklepie z chemia AGD. Dedykowane środki od Shiny czy Adbl pewnie lepiej (rożne wersje) działają ale są droższe.

sam chce spróbować tych środków i przetestować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.