Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

moja Frania 40C i godzinka prania BJ i godzinka płukania ocetix. 

a u was jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biorąc pod uwagę, że płyny od Shiny Garage i ADBL, przy zakupie 1l, są droższe od Białego Jelenia ~4,2 raza, to aby uzyskać taką samą cenę za 1 pranie trzeba by Jelenia lać około 200ml, tymczasem większość na forum stosuje 40, 80, max 120ml. 

Może stąd różnica w dopieraniu? 

Just sayin' 🙃

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używał ktoś z was płynu Nolle microfiber wash plus? Na poprzednich stronach znalazłem tylko kilka postów.a1a1d8e29ca90d96b14afa91a247231d.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

gdzie to dostać ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z moich obserwacji wynika, że najlepiej wypsikać każdy pad IPA, rozetrzeć palcem i wyprać praktycznie byle czym.
Sam dałem się nabrać na preparaty ADBL, a np. taki brudex robi 100% lepszą robotę...

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

• Okay 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie

Mam problem z padami po paście menzerna. W padach są resztki pasty i nie wiem jak je usunąć? Biały jeleń nie poradził sobie, szczoteczka też nie, sprężone powietrze też nie. 

Przepraszam za jakość zdjęcia ale mam nadzieję że widać o co chodzi

IMG_20181018_142459.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, piotr@sta napisał:

Witajcie

Mam problem z padami po paście menzerna. W padach są resztki pasty i nie wiem jak je usunąć? Biały jeleń nie poradził sobie, szczoteczka też nie, sprężone powietrze też nie. 

Przepraszam za jakość zdjęcia ale mam nadzieję że widać o co chodzi

IMG_20181018_142459.jpg

Ja robie jak kolega wyzej Ari napisal. Psik psik ipa, wcieram, plukanie pod wodą, rotacja na maxa 2min i pozostawiam do wyschniecia

• Okay 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie tylko proszę o wyrozumiałość bo wątek czytam ale jestem w połowie. Kolega prał 1 raz swoje fibry - biały jeleń zwykły i ocet. I jego ADBL PT XL stał się mniej puszysty i siadł. Program prania 16 minutowy 40st. i wirowanie 1000 obr. W zał. mam foto od niego, pewnie nie oddaje problemu ale mówi, że jest kiszka. Jedno pranie to za mało aby siadło. Pytanie co zrobił źle. Co zorbić aby poprawić. Ja piorę w BJ i ocet do płukania i nic takiego nie stwierdziłem u mnie wiec co ? (u mnie program 40 st. czas ponad godzinę wirowanie 800).

Jutro test środka dedykowanego ADBL i SG vs. BJ do puchu i ocet.

Może przesadza bo po foto mi trudno powiedzieć .

converted.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@V1RU$ 1000 obrotów to może być trochę dużo jak ma mikrofibrę. do tego dochodzi kwestia pralki - niektóre nie wypłukują dobrze chemii i stąd może być problem. ale sytuacja do odratowania - ręcznik do wyszczotkowania, ewentualnie jak macie dostęp to przedmuch sprężonym powietrzem, najlepiej z tornadora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, macmel napisał:

@V1RU$ 1000 obrotów to może być trochę dużo jak ma mikrofibrę. do tego dochodzi kwestia pralki - niektóre nie wypłukują dobrze chemii i stąd może być problem. ale sytuacja do odratowania - ręcznik do wyszczotkowania, ewentualnie jak macie dostęp to przedmuch sprężonym powietrzem, najlepiej z tornadora. 

On ma jakiegoś BOSHA MAX'a ja stare BEKO. U niego ten program trwa na 40 st. 16 minut. W moim starociu ponad godzinę i wirowanie mam 600. Wiec nic takiego nie zaobserwowałem.

Prał Jeleniem i ocet do płukania. Ja wczoraj prałem pierwszy raz w Płynie od SG. i Rewelacja -> cena nie należy do małych, ale Jeleń zdegradowany. Nawet takie fibry szczury od nadkoli czy od APC w środku puściły i wróciła miękkość. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a strzepał ją po wyjęciu z pralki?

Cytat

biały jeleń zwykły

czy to ten?

bialy-jelen-mydlo-naturalne-w-kostce-sza

Choć tym też prałem tyle że ręcznie i problemu nie było ale może za dużo użył?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi