Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
13 minut temu, rafalk napisał:

Mam dwa Flufy i żaden już nie chłonie wody. One tak mają po jakimś czasie, czy jest jakiś sposób prania żeby odzyskały chłonność?

Włóż  je do wiadra wody na 24h . Potem pralka 40 st wirowanie 800. Mojemu pomogło

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, rafalk napisał:

A w czym je wyprać? Biały Jeleń?

 

Są środki np Micro Wash ADBL , teraz SG ma nowy środek do prania fibr :)

Osobiście to przesiadłem się na Białego Jelenia a do płukania leję ocet i jest w porządku :) Piorę fibry tak jak @BiałyGTi i jest git .

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwszy raz testowałem SG Enzyme i muszę powiedzieć, ze bardzo fajny płyn. Co ciekawe standardowo dodałem do płukania octu i ku mojemu zdziwieniu po praniu zero zapachu octu. Pozostał jedynie delikatny zapach samego SG. Dopieranie oczywiście lepsze niż białego jelenia :)

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pływak napisał:

Co ciekawe standardowo dodałem do płukania octu i ku mojemu zdziwieniu po praniu zero zapachu octu. Pozostał jedynie delikatny zapach samego SG.

Potwierdzam, że po praniu, płukaniu z dodatkiem octu i wyschnięciu wypranych MF/aplikatorów/padów, pozostaje jedynie zapach SG. Podobnie jest w przypadku ADBL. Biały Jeleń idzie w odstawkę - tzn. zużywam do końca ostatnią butelkę, dodając po trochu do prań z SG, lub ADBL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak używałem ADBL fibry bez lania niczego więcej były "fajne" teraz mam białego jelenia i z prania na pranie jest coraz gorzej :(. Octu nie chcę lać do pralki do płukania- producent pisze że ocet nie bo może zniszczyć elementy gumowe. Czy ktoś lał coś w stylu białego jelenia ale do płukania? Pomaga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wiele legend na tym forum. jedna z najwiekszych jest wlasnie BJ. tera piore w normalnym proszku (Ariel) i coraz czystsze, ewemtualnie wlaczam podwojne plukanie. Korci mnie zeby wyprobowac jeszcze Perwola do tkanin/ubran sportowych. jak to zrobie , dam znac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Wydaje mi się że płyn od SG robi lepszą robotę niż adbl
No to ekstra bo akurat wybrałem SG na swój pierwszy płyn do MF czyli nie będę smutny ;)

Do tej pory byłem zadowolony z efektu Białego Jelenia

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.