Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Gdyby ktoś nie mógł znaleźć u siebie na miejscu to wystarczy wrzucić numer aukcji (6635199670) na pewnym portalu aukcyjnym (alle...) Biały jeleń, jedwab,wełna, puch 1L cena: 14,88 zł (Paczka48 Odbiór w Punkcie) za free :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie microfibry z wnętrza to do wanny, zalewam wodą ciepłą i chwilkę płucze, wyzymam i do wiadra z proszkiem (jakikolwiek proszek) i ciepłą wodą znowu mocze, zostawiam na 20-30 min, płucze w wannie lub pod bieżącą wodą, znowu wiadro proszek ciepła woda i 20-30 min moczą się. Potem wyzymam i do pralki, a w pralce zwykłe pranie + dodatkowe płukanie, do środka proszek i jakieś kapsułki do prania + płyn do płukania. Tak czy siak wychodzą prawie jak nowe, ale co roku zamawiam większą partie nowych bo przy palaczach, tonach plaka i autach po kobietach to microfibry są bardzo zniszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 @BiałyGTi on napisał o mikrofibrach, które używa do wnętrza. Może się mylę, ale takie chyba nie muszą być mięciutkie i puszyste? Przynajmniej ja do takich fibr nie przykładam dużej wagi i przykładowo gdy stwierdziłem, że Touch of Geisha jest już za twarda na lakier, to zostawiłem ja sobie do wnętrza. Mimo wszystko ja piorę te fibry tak samo jak resztę, bo zazwyczaj wrzucam je razem do pralki, rzadko kiedy mam tyle fibr z wnętrza, by odpalać pralkę

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rapmen93 napisał:

on napisał o mikrofibrach, które używa do wnętrza. Może się mylę, ale takie chyba nie muszą być mięciutkie i puszyste?

Wyprane w proszku i płynie do płukania będą po prostu niechłonne. Czy do wnętrza czy nie, wszystkie piorę w BJ lub płynach do prania fibr i płukam w occie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Fredi88 napisał:

Wyprane w proszku i płynie do płukania będą po prostu niechłonne. Czy do wnętrza czy nie, wszystkie piorę w BJ lub płynach do prania fibr i płukam w occie.

Ja również. Zastanawia mnie jednak co takie fibry mają chłonąć we wnętrzu? Przecież tam służą do przetarcia po APC lub dressingu, żadnych innych zastosowań nie mają u mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 minut temu, rapmen93 napisał:

on napisał o mikrofibrach, które używa do wnętrza. Może się mylę, ale takie chyba nie muszą być mięciutkie i puszyste?

no i tu według mnie sie mylisz a co z zegarami ekranami(radiem). zegary to plastik wiec sie rysuje a taka twarda MF temu tylko pomaga. w autach sa tez radia nawigacje wszytsko to jakies ekrany ktore tez łatwo porysowac wiele aut tez ma po prostu błyszczące ramki  plastiki taka mf robi z nich to co  by zrobiła lakierowi czyli ryski ryski ryski :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BiałyGTi napisał:

no i tu według mnie sie mylisz a co z zegarami ekranami(radiem). zegary to plastik wiec sie rysuje a taka twarda MF temu tylko pomaga. w autach sa tez radia nawigacje wszytsko to jakies ekrany ktore tez łatwo porysowac wiele aut tez ma po prostu błyszczące ramki  plastiki taka mf robi z nich to co  by zrobiła lakierowi czyli ryski ryski ryski :P

Widocznie kiepski ze mnie detailer, bo uwierz ale nie przykładam do tego aż takiej wagi, być może dlatego, że auta, które do tej pory robiłem miały multimedia ograniczone do minimum a zegary przeważnie zawsze dostawały polerke 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rapmen93 napisał:

Ja również. Zastanawia mnie jednak co takie fibry mają chłonąć we wnętrzu? Przecież tam służą do przetarcia po APC lub dressingu, żadnych innych zastosowań nie mają u mnie. 

No ja takimi "ścierami" we wnętrzu pracował nie będę. Szybka licznika rysuje się od patrzenia. Ekran nawigacji, wszelakie lakierowane plastiki o piano black nie wspominając. Ja przy pracy we wnętrzu iqd nie żałuję więc fibra ma co chłonąć. A jak czyszczę konkretnie APC pod dressing to też po apc przecieram wilgotną MF płukaną w wodzie i wycieram do sucha drugą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, rapmen93 napisał:

Widocznie kiepski ze mnie detailer

tego ja nie napisałem i o nikim nie napisze  :P wiec spokojnie ja tylko dałem przykład co w autach moze byc a wiadomo kazdy zrobi jak uwaza moja wypowiedz nie miała cie urazic a jak cie zabolało to przepraszam  nie mialem tego na mysli zeby kogos obrazic

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 u siebie czegoś takiego nie zaobserwowałem. Mnie się wydaje, że sęk leży nie w tym, że pierze się je w proszku ale w tym, że używa się płynu do płukania. Wg mnie to powoduje, że są twarde. Może płukanie octem załatwia sprawę czy to proszek, czy BJ

@BiałyGTi no chyba żartujesz, że kogokolwiek obraziłeś ;) rozmawiamy sobie normalnie bez spinki

@Gesiu_15 inne auta, inne priorytety:D

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swietlikk Biały jeleń - 15zl

                    Ocet - 3zl

                    Pralka - standardowa

Jak widzisz, możesz zaoferować wykonanie prac zgodnie ze sztuką nawet Kowalskiemu z Passata. 

Ideą tego Forum jest windowanie jakości prac w opór - nie prawienie wywodów jak zrobić pracę po łebkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja jakoś zawsze mam problem, żeby trafić Białego Jelenia w sklepie, więc zamiast niego kupuje najtańsze szare mydło, ścieram nieco na tarce i do pralki, do tego standardowo ocet do płukania i efekt jest zadowalający ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pływak mi jak pralka nie daję rady to biorę kostkę szarego mydła i lecę po kolei każdą fibrę która tego wymaga, zawsze usuwałem wszystko i nigdy nie miałem problemu. nie ma to jak porządne tarcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.