Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Przedwczoraj zrobiłem mały eksperyment: kilka MF (po polerowaniu i docieraniu produktów z SiO2 w składzie, po wycieraniu pasty Scholl-a i po inspekcji, oraz dwie po czyszczeniu progów i wnęk), aplikatory z pianki i MF, ręcznik Gyeon'a SD, oraz dwa pady gąbkowe (jeden po paście Scholl S20, drugi po Essence) uprałem - jak zwykle ostatnio - w BJ do delikatnych (pranie w automacie, 40 stopni C, wirowanie 800). Dodałem jednak odrobinę (ok. 5 ml) koncentratu APC Advanced od Excede. Do płukania dodany oczywiście ocet. Wynik: wszystko doprało się idealnie (wcześniej, po samym BJ, na niektórych MF zostawały plamy), jednak jeden z padów (one step od Royal'a po Essence) odbarwił się zupełnie (gąbka ma teraz kolor brudno-popielaty). MF mięciutkie, po wyschnięciu czuć to delikatne "czepianie się skóry" tkaniny, jak przy nowych szmatkach. Wcześniejsze prania, poza pozostawianiem lekkich plam na tkaninie, nie dawały aż takiej miękkości MF. Poza tym, w porównaniu do poprzednich prań bez APC, pienienie podczas prania bardzo zostało ograniczone (do prania na ok. 1/3 pojemności pralki wlewam zawsze ok. 150-200 ml BJ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Gold_Car - APC poszło do bębna, razem z BJ (wlewane osobno, zmieszały się w bębnie). Pad był prany drugi raz - przy pierwszym praniu, bez dodatku APC, odbarwienie nie wystąpiło. Co ciekawe, prany (po raz trzeci, a po raz pierwszy z APC) pad od Scholl'a nie odbarwił się. Więc faktycznie wina leży prawdopodobnie po stronie słabego barwnika gąbki w padzie Royal'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 11.11.2017 o 21:46, menior napisał:

Czy mozna suszyc mikrofibry w suszarce:oSkoro reczniki itp.po takim suszeniu sa mieciutkie,delikatne to i mikrofibry powinny byc,ktos suszy w ten sposob?

Ja piorę w microwash od adbl, a żeby mf były delikatne i miękkie w dotyku polecam przed powieszeniem strzepnąć nimi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste ;) w międzyczasie dla próby wysuszylem w suszarce na programie delikatne i efekt :shock:  były o wiele bardziej puszyste i miękkie niż suszone w naturalny sposób,tylko fluffy się nie dosuszyl i musial jeszcze swoje odwisiec

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakiś środek, który dałby sobie radę z HD Cleanse Zymöla (chodzi o wypranie tych Zymölowych bawełnianych aplikatorów)? Zwykle używam na zmianę Micro Restore, Sonüsa, albo Nanolexa, ale żaden z nich nie rusza tych brązowych plam (piorę ręcznie). Jedynym wyjściem (aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt) jest użycie zwykłego mydła (na koniec oczywiście płuczę aplikatory w środkach do mikrofibr - żeby nie było, że odstawiam tu jakąś amatorszczyznę... :cool:). Taki sposób jest jednak strasznie żmudny i wolałbym jednak zastosować mniej czasochłonne podejście do problemu... Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak długo używacie mikrofibry, która była już kilka razy prana? Ja piorę zawsze w Białym Jeleniu w 30 stopniach i do płukania ocet. Wiadomo, że po praniu fibra jest już troszkę inna więc jak długo mogę używać takiej do qd czy wosku będąc pewnym, że mi szkód nie narobi? Touch of Geisha bodajże po pięciu praniach nie używam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, rapmen93 napisał:

Jak długo używacie mikrofibry, która była już kilka razy prana?

tylko przez dotykowe odczucia.

Jak stwierdzam, że juz jest za twarda to leci do koszyka z MF na koła lub inne brudzenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.