Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Bricomarche. Ten po lewej 15.49 zł , a ten po prawej 12.99 zł. Kupiłem ten po lewej i już wytestowalem. Kilka mikrofibr plus ręczniki jakieś z domu. 2 nakrętki Jelenia. 1/4 szkalnki octu to płukania. Program Expres 30st, 800 wirowanie. Fibry pieknie się wyprały i są mięciutkie, puszyste. 0c2f0e1a3bf2c111b43dfbce08aa7139.jpg

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "polecany" to właśnie ten po lewej (wełna puch) mam i polecam. 2 nakrętki i dopiera naprawdę brudne MF. :good:
W ilu stopniach pierzesz? I ile wirowanie? Dzis dalem 30st to lekkie za zabrudzenia zeszły, ale te wieksze slabo.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2017 o 21:01, BiałyGTi napisał:

Zostawilem go w misce na cala noc w samej wodzie potem ponowne pranie i teraz juz ogarnia tak jak wczesniej.


@BiałyGTi Wielkie dzięki za pomoc - ręcznik znowu zbiera wodę jak trzeba ! :):good:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierzecie mikrofibry do QD czy za każdym razem nowa? Już mnie to wkurza bo już po jednym praniu przy docieraniu mikrofibry zostawiają mazy. Nie wiem czy ja coś źle robie czy tak ma być. Jeśli pierzecie to co ile mniej więcej prań wymieniacie mikrofibre do QD na nową? Mało przecież one nie kosztują, chyba że przerzucę się na takie ze sklepu motoryzacyjnego za 3 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
22 minuty temu, damian_acc napisał:

Pierzecie mikrofibry do QD czy za każdym razem nowa?

ja 1-2 MF na auto i do prania wrzucam.

Wygodnie kupić około 30-40MF na jedno użycie i do kosza z brudami a potem pierzesz wszystkie 30-40 i kolejka od początku.

W ten sposób będą mieć o wiele dłuższa żywotność.

Polecam tą metodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 kolega pytał czy prać MF do QD (chodzi mu pewnie o te droższe ok 20zl sztuka i lepiej) czy kupić lepiej najtańsze i wyrzucać. Więc mu tłumaczymy że do docierania starczy mu kilka (w ogóle, nie na jedno auto) a na prace przy aucie może używać tanich, zwykłych, byle mieć dużo aby często zmieniać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
20 minut temu, kursien napisał:

czy kupić lepiej najtańsze i wyrzucać

WaxPro kosztują ok 6 złoty.

Są świetne. Mięciutkie i bardzo trwałe.

Używam od 2 lat.

Mam około 60 sztuk w koszyczku i używam 1-3 na jedno QD auta. I do kosza na brudy. Pranie i znowu od początku cykl.

2017-08-09_19.36.37.jpg

Uważam, że taki cykl jest optymalny bo nie niszczysz kilku MF nieustannie na jedno auto.

Lakier jest zadbany miękkimi i ciągle w miarę nowymi oraz nie przepranymi MFami.

Założenie mocno radykalne ale pomyśl tak: :D:D

Zakładając że myjesz auto raz w tygodniu - a rok ma 52 tygodnie - kupujesz 50 MF - używasz jednej raz w tygodniu na QD i wrzucasz do kosza na brudy - to wypierzesz ją dopiero za rok :D  Czysty zysk :D

29 minut temu, david2888 napisał:

Na aplikacje qd na jedno auto używacie 4 mikrofibry?

nie no od 1 do 2. Zazwyczaj tą drugą doły auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Domel napisał:

WaxPro kosztują ok 6 złoty.

Są świetne. Mięciutkie i bardzo trwałe.

Właśnie kupiłem specjalnie na porównanie http://autonablask.pl/produkt/waxpro-mikrofibra-pomaranczowa-40x40cm/ oraz Kirklanda i powiem, że te kilkanaście gr różnicy mnie nie przekonuje - Kirkland jest 2 razy grubszy(po złożeniu) i dużo bardziej miekki.
Tak, sam mam kilkanaście-dziesiąt MF i piorę tak co dwa-trzy całościowe mycia auta (wtedy pół bębna pralki sie nazbiera), a w przypadku szybkiego mycia (bez wielkich zabiegów dodatkowych) to też tak z 3-4 Mf schodzą na mycie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz, kursien napisał:

że te kilkanaście gr różnicy mnie nie przekonuje

Z tych tańszych MF - te WAXPro bardzo mi siadły - uwielbiam je. Nie czułem różnicy pomiędzy Kirklandem - tym bardziej że po każdym praniu wszystkie wyczesuję, więc włosie jest przygotowane do następnej pracy.

Po wielu miesiącach wiem, że ich trwałość, miękkość i jakość utrzymują się bardzo długo - jeśli są odpowiednio pielęgnowane ;)

Ja polecam :) Oczywiście wszystko z głową.

Nawet docieranie produktów na lakierze to w pewnym sensie sztuka. Jak ktoś trze jak szalony MF po lakierze to zrobi rysy nawet Fluffym.

Ale to juz temat na inną rozmowę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie jeśli taka mf po qd lub qw czy twardym wosku leży sobie kilka miesięcy czekają na pranie to nic jej nie będzie ? Czy suszycie te mf przed włożenie do kosza/pojemnika/worka na brudne mf ?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 godzin temu, Gold_Car napisał:

Czy suszycie te mf przed włożenie do kosza/pojemnika/worka na brudne mf ?

Tak, ja suszę na bramie garażowej:

2016-03-17_12.46.21.jpg

Potem piorę i wyczesuję:

2016-03-09_22.58.56.jpg

 

Potem rozwieszam:

2016-03-09_22.59.36.jpg

 

 

ale nie popadajmy w paranoję. To tylko szmaty ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja tam samo wywieszam na sznurek przeschnie i do wiaderka wrzucam i leza uzbiera sie z pol bębna  to dopiero piore. Dobrze ze mam tego duzo i zawsze sa czyste w pudelkach. Bo jak ktos ma te 5 czy 10 i prac recznie bo w pralce sie nie oplaca to współczuję 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, dla tych którzy nie testowali/którym kończy się

https://www.emag.pl/bialy-jelen-plyn-do-prania-delikatnych-1l-73132/pd/DTNR62BBM/

w super cenie :D do tego darmowa dostawa kurierem, nawet za pobraniem. Polecam!

Wrzucam tu żeby do większej rzeszy trafiło.

Do specjalnego działu też wrzucam, żeby nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.