Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
56 minut temu, Noras89 napisał:

Jaki program najlepiej ustawić do mikrofibr oraz rękawicy ?

Ja ustawiam pranie reczne na pralkach samsunga(jeszcze tych co nie wybuchaja) pokazuje na wyswietlaczu ze trwa 34 min i na takim programie piore czy pady czy fibry badz rekawice

Octu wlej pol szklanki . Jak wlejesz cala tez sie nic nie stanie po wyjeciu smierdza ale odparuje i zapach znika 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BiałyGTi napisał:

Ja ustawiam pranie reczne na pralkach samsunga(jeszcze tych co nie wybuchaja) pokazuje na wyswietlaczu ze trwa 34 min i na takim programie piore czy pady czy fibry badz rekawice

Octu wlej pol szklanki . Jak wlejesz cala tez sie nic nie stanie po wyjeciu smierdza ale odparuje i zapach znika 

Jeszcze raz dzięki ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapach znika
Hehe u mnie kilka fibr wisi na grzejniku w łazience i mimo uchylonego okna wciąż czuje ocet
A leje go pół zbiornika lub pod znaczek max - zależy ile fibr w pralce

Ale mam większy problem - fluffy mi nie chce zbierać wody - dopiero gdy namoknie to zbiera - jak dobrze pamiętam to musze kupić dedykowany płyn - dobrze pamiętam?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
20 minut temu, kursien napisał:

Ale mam większy problem - fluffy mi nie chce zbierać wody - dopiero gdy namoknie to zbiera

Jak wypralem go pierwszy raz bialy jelen plus ocet mialem to samo nawet pisalem o tym na forum i polecili mi dydykowany plyn ale nie byl bym soba gdybym nie kombinowal

 Zostawilem go w misce na cala noc w samej wodzie potem ponowne pranie i teraz juz ogarnia tak jak wczesniej.

 

U mnie smierdzi octem jak mokre wyschna i zapach znika 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem różnych sposobów. Zarówno dedykowane środki ADBL, PoorBoy's i inne nie działają. Pranie z octem i płatkami mydlanymi też nie przynosiło skutku. Mikrofiby dalej były śliskie i nie chłonęły wody. Dopiero wypranie całego wsadu pralki z SG RedDevil (100ml) sprawiło cuda. Szmatki zrobiły się puszyste i tępe. Chłonność wody jak przy pierwszym użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2017 o 18:21, Noras89 napisał:

Jaki program najlepiej ustawić do mikrofibr oraz rękawicy ? :)

43babcd7bc736f42med.jpg

Szukalem, ale nie mogłem znaleźć w tym temacie ile octu wlać ? 

 

Dnia 16.08.2017 o 18:29, Strus napisał:

Polsat ustaw. Jeśli wypranie fibry to aż taki problem boję się pomyśleć ile możesz zadać pytan o wosk...

 

2f20c3cb4148c6ea.jpg

 

@Noras89 - wybierz program syntetyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończył się ADBL do MF. Poszedł w ruch BIAŁY JELEŃ HIPOALERGICZNY ŻEL DO PRANIA.

Wnioski wyciągnąłem takie: ADBL nie ma sensu bytu.  Rękawica upierdzielona rozpuszczonym syfem z felgi wyszła czyściutka. Po wyschnięciu MF, rękawice i ręczniki są w świetnym stanie. 

Pomijając kwestie dopierania itp bo to wszystko wypada świetnie to kwestia wydajności robi swoje. 

 

 

ADBL 500ml 30zł

Jeleń 1500ml 19 zł

 

Bardzo wydajny bo jak wlałem 2 zakrętki to piana mało bębna nie rozsadziła i musiałem dodatkowo odpalać 2 razy płukanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu używam białego jelenia i również nie zauważyłem żeby mikrofibry straciły na chłonności czy też stały się mniej puszyste. Jeśli chodzi o dopieranie z brudu to też nie ma problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
28 minut temu, StreamHD napisał:

Bardzo wydajny bo jak wlałem 2 zakrętki to piana mało bębna nie rozsadziła

ja leje 1 zakrętkę to ok 30 ml na cała pralkę fibr  jak mniej to wlewam poł zakrętki

kiedyś tez dałem 2 zakrętki to tez płukałem 2 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro są rozdzielone na biały i kolor no to jednak lepiej się tego trzymać. 
Dzięki. Lepiej się upewnić. Już tyle można sie na forum dowiedzieć, że wolałem nie dać się zaskoczyć

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, StreamHD napisał:

Skończył się ADBL do MF. Poszedł w ruch BIAŁY JELEŃ HIPOALERGICZNY ŻEL DO PRANIA.

Wnioski wyciągnąłem takie: ADBL nie ma sensu bytu.  Rękawica upierdzielona rozpuszczonym syfem z felgi wyszła czyściutka. Po wyschnięciu MF, rękawice i ręczniki są w świetnym stanie. 

Pomijając kwestie dopierania itp bo to wszystko wypada świetnie to kwestia wydajności robi swoje. 

 

 

ADBL 500ml 30zł

Jeleń 1500ml 19 zł

 

Bardzo wydajny bo jak wlałem 2 zakrętki to piana mało bębna nie rozsadziła i musiałem dodatkowo odpalać 2 razy płukanie. 

Ostatnio właśnie wpadł mi w ręce BJ w formie żelu, ale ostatecznie go nie wziąłem. Jak widać to był błąd ;) aplikacja do bębna czy z dozownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mumins napisał:

Ostatnio właśnie wpadł mi w ręce BJ w formie żelu, ale ostatecznie go nie wziąłem. Jak widać to był błąd ;) aplikacja do bębna czy z dozownika?

Dozownik

 

6 godzin temu, david2888 napisał:

Panowie gdzie można kupić Białego Jelenia stacjonarnie? Jakie sieci marketów mają? TESCO? LECLERC? W Rossmanie nie widziałem, może inna drogeria?

 

Kupiłem w Tesco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.