Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, takie pytanie:

wczoraj prałem MF Białym Wielbładem ;)

Po wypłukaniu później w czystej wodzie i wyschnięciu (nie na słońcu) ..jest ona taka jakby delikatnie lepka/tłusta .. nie czuje się idealnie suchej ściereczki. Za słabo wypłukałem, czy po prostu taka jej właściwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Za słabo wyplukałeś.

 

Ja mam teraz nie lada problem. Mam remont w domu i brak pralki, więc oddaje wszystko siostrze.Oddałem jej do prania cały zapas moich mikrofibr,mówiąc na jakim programie prać itp. Szkoda tylko że nie wiedziałem że do prania używa płynu a nie proszku...Generalnie mówiąć wszystkie MF zrobiłe się mega miękkie i nie chłoną wody...

 

Ide zaraz je ratować w szarym mydle, może to coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wypłukaniu później w czystej wodzie i wyschnięciu (nie na słońcu) ..jest ona taka jakby delikatnie lepka/tłusta .. nie czuje się idealnie suchej ściereczki. Za słabo wypłukałem, czy po prostu taka jej właściwość?

a poza tym na szmatkach zostało jeszcze odrobinę produktu, za słabo je wyprałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie odwirowywanie na takich prędkościach może w końcu coś uszkodzić - np. ręczniki do osuszania mogą być na to bardziej wrażliwe. Ja tam zawsze odwirowuję na niewielkich prędkościach - i tak trzeba potem to rozwiesić do wyschnięcia więc po co odwirowywać na maksimum i ryzykować uszkodzenie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz no to teraz trzymaj sie krzesla :] Odwiedzilem swoich staruszkow, poniewaz niedanow kupili jakas kosmiczna pralke to ja wyprobowalem. Pranie 60st i odwirowanie UWAGA 1800obr ;) Nic sie nie stalo, przegladalem co 2-3 recznik i wszystkie do osuszania. Zero jakiejs wady na recznikach. Wielki plus to to ze byly one prawie suche :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwirowanie UWAGA 1800obr Nic sie nie stalo,

Ja i tak nie dam się przekonać do odwirowywania mikrofibr "na prędkościach" powyżej 400 obr/min. Tak jak już pisałem, kiedyś prawie straciłem Water Magnet'a przez szybkie wirowanie. W tej kwestii w 100% popieram Łukasza:

i tak trzeba potem to rozwiesić do wyschnięcia więc po co odwirowywać na maksimum i ryzykować uszkodzenie rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zauważyłem że mikrofibry lepiej znoszą odwirowanie niż wykręcanie, po tym drugim robią się bardziej zbite i mniej puszyste

 

Dlatego najlepiej odwirować na max. 400-500 obr. delikatnie strzepnąć i rozwiesić. Wyschnie i nie uszkodzi materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.