Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

wiec przydalby by sie zbior wiadomosci w jednym temacie, zeby wszystko bylo przedstawione czytelnie. W wyszukiwarce nie znalazlem nic na temat ktory by mnie interesowal i postanwilem zalozyc nowy w poddziale ktory jemu odpowiada czyli - Mikrofibry, aplikatory itp. . Ludzie wstawiaja tematy tam gdzie one nie powinny sie znajdowac adminisstracja sie tym nie zajmuje na biezaco. A potem macie pretensje ze Ciagle ktos pyta o to samo. A potem tylko wstawki ze temat juz byl poszukaj.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze oddzielny temat nie jest zly. Zawsze latwiej znalesc w ten sposob konkretna informacje niz przedzierac sie przez inne, kobylaste tematy.

 

Wracajac do tematu, Sonus ma dedykowany srodek:

prod_57_m_wunder.gif

 

Sam nie stosowalem wiec sie nie wypowiem jak sie sprawuje. Z powodzeniem natomiast do prania mikrofibr i aplikatorow uzywam szare mydlo (z podpowiedzi gdzies na forum) :). Probowalem wszystkich innych mozliwych domowych sposobow: proszek do prania, plyn do prania, ludwik i wszystkie te srodki nie dosc ze gorzej doczyszczaly fibre to na dodatek mozna powiedziec ze ja niszczyly - robila sie twarda.

Ponadto jesli fibra kupowana jest w opakowaniu, czesto na opakowaniu napisane jest by do prania nie stosowac srodkow zmiekczajacych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem troszke mniej tych ścierek, gąbek itp i ręcznie prałem, ale zamierzam wrzucić do pralki więc czy mogę użyć proszku do prania (kolor)? (żadnych wybielaczy, zmiękczaczy) i pytanie czy ustawić wirowanie? jeśli tak to na ile obr. zdajsie mam możliwość od 300 co 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś już o tym pisałem ale powtórzę, ja do prania używam proszku do prania ciuszków niemowląt, nie zawiera środków zmiękczających, tylko stosuję go trochę mniej niż zaleca producent, jest strasznie mocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
no dobra, ale co z wirowaniem?

 

Z wirowaniem w pralce nie miałem do tej pory.

Z suszarką natomiast tak: niektóre mikrofibry kurczą się na brzegach i ciężko je poskładać (nie mówiąc o tym, że wizualnie nie najlepiej to wygląda 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem troszke mniej tych ścierek, gąbek itp i ręcznie prałem, ale zamierzam wrzucić do pralki więc czy mogę użyć proszku do prania (kolor)? (żadnych wybielaczy, zmiękczaczy) i pytanie czy ustawić wirowanie? jeśli tak to na ile obr. zdajsie mam możliwość od 300 co 100

Jeśli mikrofibra jest brudna to najpierw ją ręcznie zapieram szarym mydłem i po wypłukaniu wrzucam do pralki. Do prania w pralce używam mix'u Perwoll'a z Sonus'em. Temperatura 30-40C, program do syntetyków/delikatnych. Wirowanie wyłączam lub ustawiam na nie więcej niż 300 obr/min. - kiedyś przy wyższych obrotach porządny ręcznik do osuszania prawie mi szlag trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do prania mikrofibr używam naturalnego mydła Biały Jeleń. jest to mydło praktycznie bez zapachu w żelu, do skóry wrażliwej ze skłonnością do alergii. Tak więc gdyby mikrofibra lub lakier na samochodzie były alergikami to nie powinno zaszkodzić :D Cena też przystępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena też przystępna.

 

Powiedziałbym nawet bardzo przystępna: 1zł / 200gm :-]

 

A wracając do tematu - testuję właśnie jedną rzecz, która jest w postaci granulek i dodaje się do czyszczenia padów - sprawdzam jak działa na mikrofibry i rezultaty są naprawdę bardzo ciekawe. Jak to dobrze ogarnę to dam znać, bo na razie tylko raz użyłem więc nie mogę za wiele powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena też przystępna.

 

Powiedziałbym nawet bardzo przystępna: 1zł / 200gm :-]

 

A wracając do tematu - testuję właśnie jedną rzecz, która jest w postaci granulek i dodaje się do czyszczenia padów - sprawdzam jak działa na mikrofibry i rezultaty są naprawdę bardzo ciekawe. Jak to dobrze ogarnę to dam znać, bo na razie tylko raz użyłem więc nie mogę za wiele powiedzieć.

 

W płynie jest trochę droższe (o ile mnie pamięć nie myli 2L za ok 10zł), ale jaka wygoda :)

Oprócz ww. jelenia mam jeszcze płatki mydlane "Dzidziuś" :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że takie rozwiązanie też podobno jest dobre, ale jedyny problem to słabsze działanie czyszczące, ale nie wiem czy rzeczywiście tak jest :dontknow:

 

Płatki do prania ręcznego słabo się nadają-trzeba się sporo namęczyć żeby się rozpuściły, jak tylko wypróbuję "Dzidziusia" w pralce - dam znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprałem w pralce, program krótki, temperatura 40 stopni, wirowanie 400obr. proszek do prania (kolor) ariel i nic się nie stało, wyprało elegancko ;)

pranie było małe 4 mikrofibry i chyba dałem 100 czy 150gram proszku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszek do prania (kolor) ariel i nic się nie stało,
Pozornie. Mikrofibra to taka fajna szmatka ktorej mikro wloski potrafia sie zakleic po takim praniu na amen i juz nie beda mialy takich wlasciwosci jak przed praniem. Ja robie maly test. Jak kazdy chlop mam szorstkie lapy -jesli szmatka "czepia sie "dloni na najmnieszej, niewyczuwalnej (dotykiem) "chropowatosci" to jest ok. Jesli nie to taka MF to zwykla szmata ktora mozna wytrzec co najwyzej wneki w drzwiach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.