Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw - prośba o ocenę


maxster256

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Ostatnio kupiłem czarny samochód (Toyota Prius, 2016) i zdążyłem już się przekonać, jak ciężko jest utrzymać go w dobrym stanie wizualnym - szczególnie, kiedy mieszka się przy szutrowej drodze 😅.

Przeglądając filmy na YouTube i opinie min. na tym forum udało mi się skomponować taki oto zestaw:

  1. RRC Car Wash Shampoo
  2. RRC Tar & Glue Remover
  3. RRC Deironizer
  4. RRC IPA
  5. Soft99 Glinka SoftEgg
  6. Soft99 Micro Liquid Compound (Ciemny)
  7. Soft99 Fusso Coat Dark

Zależy mi na dobrym zabezpieczeniu lakieru, "przykryciu" niedoskonałości i osiągnięciu atrakcyjnego efektu wizualnego. Właściwości hydrofobowe Fusso Coat powinny znacznie ułatwić mi utrzymanie auta "na co dzień", jednak nie jestem pewien, czy sam wosk wystarczy.

Koszt tego zestawu wyniesie ok. 250 zł - najdroższy jest oczywiście wosk i cleaner od Soft99. Co o nim sądzicie? Czy te produkty (szczególnie do dekontaminacji) będą w porządku, czy też warto rozejrzeć się za czymś innym? Czy cleaner of Soft99 jest wart swojej ceny i pomoże w osiągnięciu jeszcze lepszego efektu końcowego?

Dodam, że mam myjkę ciśnieniową oraz dostęp do garażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie podjąłem decyzję, że nie będę eksperymentował i zamówię kosmetyki od ADBL, a nie RRC.

Tak więc zestaw będzie wyglądał następująco:

  1. ADBL Snowball
  2. ADBL Tar & Glue Remover
  3. ADBL Vampire Liquid
  4. IPA
  5. Soft99 Glinka SoftEgg
  6. Soft99 Micro Liquid Compound (Ciemny)
  7. Soft99 Fusso Coat Dark

Potrzebuję porady - czy powinienem zainteresować się na tym etapie jeszcze jakimś innym produktem do karoserii, czy też taki zestaw będzie w zupełności wystarczającym na początek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ogarnięcia auta jak najbardziej! Pomyśl o zakupie APC do pędzelkowania wnęk, zakamrków itp. można też potem ekonomicznie czyścić sobie felgi/opony itp. Ale tu polecam już i tak tanie (biorąc pod uwagę rozcieńczenie i efektywność) preparaty EXCEDE - Tire And Rubber i Ultimate Wheel Cleaner. W sumie masz b.db zestaw, który w zupełności wystarczy do dbania o auto i wystarczy na długo. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.