Jump to content

Fusso Coat Speed & Barrier - Quick Detailer z linii Fusso Coat

Soft99
 Share

Recommended Posts

Ja oczywiście też wczoraj otrzymałem paczkę. Też podoba mi się sposób jej zapakowania, a tę folię z ogromnymi bąblami zawsze wykorzystuję do wysyłanych przez siebie paczek. 😉 W najbliższym czasie pojawi się test zgodny z zapowiedzią.

• 3 months later...

@soft99 świetny preparat. W sumie to mój pierwszy porządny quick detailer. Fajna aplikacja, szybko odparowuje i fajnie się rozprowadza po fusso/authentic. 0 smug i ma przyjemny zapaszek. No po prostu bajka! Czy warstwowanie waszego quick detailera ma jakikolwiek sens? Czy jedna warstwa w zupełności wystarczy?

btw. czy aplikacja QD na powłokę na szybach Glaco coś da? Czy ten QD jest jedynie pod woski?

• Dystrybutor
1 godzinę temu, b0l5 napisał:

@soft99 świetny preparat. W sumie to mój pierwszy porządny quick detailer. Fajna aplikacja, szybko odparowuje i fajnie się rozprowadza po fusso/authentic. 0 smug i ma przyjemny zapaszek. No po prostu bajka! Czy warstwowanie waszego quick detailera ma jakikolwiek sens? Czy jedna warstwa w zupełności wystarczy?

btw. czy aplikacja QD na powłokę na szybach Glaco coś da? Czy ten QD jest jedynie pod woski?

Zawsze miło się czyta takie recenzje, dziękujemy 🙂 Fajnie, że się sprawdził.

Co do warstwowania, to generalnie stoimy na stanowisku, że nie ma ono większego sensu, bo kolejne warstwy nie wiążą ze sobą wzajemnie i to raczej strata produktu (ewentualnie chwilowe +2% do wyglądu 😁) . Jeśli jednak stosujesz Fusso S&B klasycznie (na mikrofibrę lub na lakier), to aplikacja może nie być super dokładna (coś się zawsze ominie) i wtedy druga warstwa dokładniej pokryje lakier, ale tylko pod tym kątem rozpatrywalibyśmy sensowność tego zabiegu. 

Jeśli chodzi o Glaco na szybach, to zdecydowanie odradzamy wspomaganie go Fusso S&B. To dwie różne technologie i Fusso S&B najpewniej zmieni / pogorszy właściwości hydrofobowe Glaco. Do podicia Glaco zalecamy nasz Glaco DeCleaner - idealnie współgra, czyści i wzmacnia hydrofobowość.

15 godzin temu, Soft99 napisał:
17 godzin temu, b0l5 napisał:

Do podicia Glaco zalecamy nasz Glaco DeCleaner - idealnie współgra, czyści i wzmacnia hydrofobowość.

Po prostu umyj czystą szybę 100% IPĄ, w ten sposób oczyszcza i odtyka się wszystkie trwałe NW 😉 

@soft99 zapomniałem wspomnieć, że QD jest mega wydajny :) i dzięki jak zwykle za wyczerpująca odpowiedź. Czasami lubię tak kombinować lub też przekombinować z produktami, dlatego stąd moje dziwne pytanie. Glaco De Cleaner również posiadam w swoim arsenale, tylko tak się zastanawiałem czy QD może mocniej wzmacnia powłokę na szybie, no ale rozwialiście moje wątpliwości za co dziękuję.

@mumins dzięki również.

• 7 months later...
  • 5 months later...
  • 11 months later...
  • Dystrybutor
18 godzin temu, Marcin napisał:

@Soft99W jakich temperaturach można aplikować owy produkt (min-max)?

Fusso S&B nie ma wyjątkowych wymagań w tym zakresie. Przyjmujemy, że optymalny zakres to 15-25 stopni i w tych warunkach z pewnością nie będzie sprawiał problemów. Przy niższych temperaturach może on wymagać nieco więcej pracy (np. ponownego dotarcia lub użycia mniejszej ilości środka), jeśli natomiast temperatura będzie wyższa, to polecamy więcej uwagi - pracy na mniejszych obszarach, czy szybszego docierania, ze względu na szybsze odparowanie.   

• Lubię to 1