Skocz do zawartości

Podstawowy zestaw kosmetyków i wosk


Adekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym prosić Was o weryfikacje zestawu jaki złożyłem, ew. jego poprawienie. Ma on służyć do mycia dwóch aut, więc będę miał na czym się uczyć 😄

1. SG Red Devil (jako APC)
2. SG Strawberry Car Shampoo
3. SG Perfect Glass Cleaner
4. SG D-Tox Iron&Fallout
5. SG Tar&Glue (wyczytałem na forum, że komuś zaszkodził na lampy i gumy, czy może lepiej zastąpić go czymś innym np. ADBL Tar&Glue?)
6. SG Apple Dressing (pytanie czy do plastików wewnątrz jest okej, czy może coś lepszego?)
7. SG Morning Dew
8. Soft99 Fusso Coat + Soft99 Micro Liquid Compound (czy kupić cleaner od Soft99 czy może np. od SG, bo i tak czytałem, że Soft99 lubi "czysty lakier", więc trzeba IPA wyczyścić)
9. Soft99 Ultra Glaco
+ pędzelki, kilka mikrofibr, ręcznik. (Soft99 ma w sobie aplikatory, a Ultra Glaco potrzebuje tylko ściereczki, więc innych aplikatorów nie potrzeba?)

O czymś ważnym zapomniałem?

Co do kolejności to myślałem, żeby :
1. Wstępnie opłukać
2. Umyć szamponem 
3. Usunąć deironizerem i smoła+klej (chyba, że to zrobić przed szamponem/przed opłukaniem?). Jeszcze pytanie - jak robię to pierwszy raz to warto, że tak powiem "całe auto" potraktować tymi środkami? I czy najpierw smoła+klej, opłukanie i potem na sucho deironizer, czy można w jednym czasie?). Boję się trochę tego SG Tar&Glue, żeby nic nie uszkodził.
4. Mycie Red Devil'em APC.
5. Cleaner do lakieru ( czy przelecieć nim szyby też?)

6. Mycie szyb (teraz tak myślę, czy przed Ultra Glaco wystarczy mycie szyb+ ipa? czy trzeba coś polerować? Sam tego nie umiem więc, nie chcę się póki co za to zabierać i pytanie czy jest sens nakładać to jeśli nie wypoleruje szyby - chyba, że ręcznie też można?)

7. Mycie IPA

8. Nałożenie wosku i niewidzialnej wycieraczki.

9. Potem regularne korzystanie z Morning Dew.

Wiem, że zestaw wygląda trochę jak "produkt sponsorowany" 😄 Ale łatwiej mi było wybrać wszystko z jednej firmy, bo już czytam forum od jakiegoś czasu i mocno zamotany jestem, ale jeśli coś warto wymienić to jestem gotowy na propozycję!

W przyszłości chcę dokupić coś do plastików zewnętrznych i może coś jeszcze jak zobaczę potrzebę, ale nie chcę już bardziej budżetu naciągać.

Z góry dziękuje za pomoc!


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie pobawie w ocene zestawu i jakie mam uwagi 😉 

1.Jako uniwersalny APC to troche kiepsko go widze,lepiej cos dedykowanego do mycia wstepnego i zwykle apc do plastykow wewnetrznych itp. Red devil tak srednio do tych rzeczy sie nadaje,jesli juz koniecznie chcesz 1 apc do wszystkiego do np. Koch GS 

5.Tu wolalbym niezawodnego i tez niedrogiego Prickbort 

6.Apple dressing jest do plastykow wewnetrznych ale sa ciekawsze dressingi

8.Do fusso lepiej dedykowany cleaner od Softa 

W calym zestawie tak na oko brakuje mi glinki 🤔

Co do kolejnosci 

1.Nie masz chyba nic do mycia wstepnego,samo oplukanie to troche za malo 

3.Tu sa 2 szkoly,ja wole wykonywac dekontaminacje chemiczna na czystym i suchym aucie ale widze ze niektorzy koledzy robia to tez i przed myciem wstepnym,iron lecisz po calym aucie tar&glue remover tylko w dolnych partiach,do kompletnej dekontaminacji brakuje mi jak wspomnialem glinki,no chyba ze auto nowe lub prawie to mozna sobie odpuscic 

4.Tu nie rozumiem co chcesz myc APC 🤔

5.Cleaner do lakieru do szyb nie za bardzo no chyba ze ten PB przewiduje taka opcje 

6.Szyby lepiej przeleciec dedykowanym polishem przed NW i jak najbardziej mozna to robic i recznie chocby produktem od SG ktory tak lubisz i potem wymywasz ipa 

7.Ipa po Cleanerze mozesz przeleciec ale nie musisz jesli dedykowany cleaner 

9.Tez lubie ten QD ale na ciemnych/zywych kolorach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność jest nie taka.
TG i iron robi się na suchy lakier. Można najpierw TG a po paru minutach na to iron.
Chłopaki pisali mi tu, że APC nie służy do mycia karoserii.
Mycie IPA nie jest konieczne na lato.
Pomyśl o myciu wstępnym pianą lub jakoś inaczej. Ja robię tak, że jadę na myjnie bezdotykową i tam robię pianę + mikroproszek + opłukanie wodą. Tak wstępnie umytym autem jadę do Teściów gdzie jest miejsce i zaczynam TG i iron. Potem wg grafiki kolegi ghost z forum. Poszukaj sobie np. w moim wątku.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Już staram się wyjaśniać co miałem na myśli.

W dniu 14.04.2019 o 23:47, menior napisał:

.Jako uniwersalny APC to troche kiepsko go widze,lepiej cos dedykowanego do mycia wstepnego i zwykle apc do plastykow wewnetrznych itp. Red devil tak srednio do tych rzeczy sie nadaje,jesli juz koniecznie chcesz 1 apc do wszystkiego do np. Koch GS 

Właśnie czytałem, że różnymi stężeniami można Red Devil'em wszystko wyczyścić.

 

W dniu 14.04.2019 o 23:47, menior napisał:

Tu wolalbym niezawodnego i tez niedrogiego Prickbort

Właśnie chyba zdecyduję się na zmianę, bo boje się jednak efektów 😄

 

W dniu 14.04.2019 o 23:47, menior napisał:

Apple dressing jest do plastykow wewnetrznych ale sa ciekawsze dressingi

Jakie?

 

W dniu 14.04.2019 o 23:47, menior napisał:

W calym zestawie tak na oko brakuje mi glinki

Boję się, że więcej zepsuje niż to pomoże, z czasem może się na to zdecyduje, ale na razie, aż tak sobie w tej kwestii nie ufam 🙂

 

W dniu 14.04.2019 o 23:47, menior napisał:

1.Nie masz chyba nic do mycia wstepnego,samo oplukanie to troche za malo 

 

Nie chcę kupować póki co nic specjalnego, dlatego chcę szamponem potraktować auto jako mycie wstępne, zaraz po krótkiej wizycie na myjni bezdotykowej. Później wysuszenie i reszta.

 

W dniu 14.04.2019 o 23:47, menior napisał:

4.Tu nie rozumiem co chcesz myc APC 🤔

 

To co zostanie z tych preparatów, bo myślę, że lepiej wymyje to niż sama woda. Chyba, że po Iron i TG umyć szamponem, a nie APC, ale już dokładniej niż przed.

 

W dniu 14.04.2019 o 23:47, menior napisał:

6.Szyby lepiej przeleciec dedykowanym polishem przed NW i jak najbardziej mozna to robic i recznie chocby produktem od SG ktory tak lubisz i potem wymywasz ipa 

Nie mam preferencji co do produktów, po prostu widziałem, że kilka osób polecało je na forum, więc uznałem, że są okej 🙂

 

W dniu 14.04.2019 o 23:55, martinii napisał:

Pomyśl o myciu wstępnym pianą lub jakoś inaczej. Ja robię tak, że jadę na myjnie bezdotykową i tam robię pianę + mikroproszek + opłukanie wodą. Tak wstępnie umytym autem jadę do Teściów gdzie jest miejsce i zaczynam TG i iron

Najpierw napisałeś, że na suche auto, a później, że robisz to po myciu wstępnym 🤔 Ale ogólnie to o to mi właśnie chodziło, żeby wstępnie umyć auto, wysuszyć/poczekać i wtedy TG i deironizer. A co do APC to jak już wspomniałem bardziej niż do mycia, zależy mi na usunięciu pozostałości po myciu.

 

Ogólnie zapomniałem jeszcze dopisać, że chcę do skór zestaw od Colourlock. W takim razie jaki dressing polecacie zamiast SG i czy coś jeszcze do zmiany? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adekk napisał:

chcę szamponem potraktować auto jako mycie wstępne, zaraz po krótkiej wizycie na myjni bezdotykowej.

Rozwiń to bo na razie brzmi bzdurnie.

 

Godzinę temu, Adekk napisał:

Jakie?

A zajrzałeś chociaż do właściwego działu ? Mamy Ci tu teraz wypisać kilkanaście innych dressingów ?

 

Godzinę temu, Adekk napisał:

żeby wstępnie umyć auto, wysuszyć/poczekać i wtedy TG i deironizer.

Można i tak ale szybciej najpierw na suchy lakier T&G. Na niego po kilku minutach możesz aplikować deirona. Potem pre-wash, potem spłukanie i mycie właściwe.

No chyba że masz auto naprawdę uwalone po rajdzie błotnym to najpierw pre-wash, potem mycie, osuszenie, potem T&G, deiron, spłukanie, mycie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem precyzyjnie: po moim myciu wstępnym robię mycie detailingowe na drugi dzień

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

 

Bez sensu rozdzielać te 2 etapy na 2 następujące po sobie dni. Mycie wstępne to 10-20 minut maksymalnie, licząc rozłożenie sprzętu.

 

Mycie wstępne ma nam rozmiękczyć brud przed myciem właściwym (nazwanym przez ciebie myciem detailingowym). Jeżeli rozdzielisz te dwa etapy na 2 dni i w tym czasie będziesz użytkował samochód, to mycie wstępne nie ma kompletnie sensu. Film drogowy (piasek, sól drogowa i inne badziewia) oblepią auto od nowa i robota z dnia poprzedniego pójdzie na marne, a Ty porysujesz lakier piaskiem, który zaległ na karoserii.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.