Jump to content

Pistolet z Aliexpress do myjki wysokociśnieniowej

Recommended Posts

W dniu 1.08.2019 o 15:28, #kris napisał:

Ja mam HDS-a i niestety techkar się poddał, chciałem mieć dysze zaraz za pistoletem. Pozostaje zamówić na alli...plus kombinacje z szybkozłączką tak jak przy pianownicy.

https://allegro.pl/oferta/lanca-dysza-katowa-regulowana-do-karcher-hd-hds-8523502828

Już jest.

@#kris ja kupiłem cały zestaw na Ali pistolet, pianownica i 5 dysz wszystko na szybkozłączę  pistolet na gwint 22. Mam myjke HD 5/15C oryginalna końcówka węża usunięta i zakute złącze na gwint 22. Łączny koszt ali + zakucie 135 PLN. Żałuję że tak późno się zdecydowałem na zmianę. 

@looki12 U mnie jest taki myk że myjka jest nie moja a tylko mogę jej używać i aż tak modzić nie mogę.

Podasz jakieś namiary co zakupiłeś??

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

@looki12 U mnie jest taki myk że myjka jest nie moja a tylko mogę jej używać i aż tak modzić nie mogę.
Podasz jakieś namiary co zakupiłeś??

To zakup sobie wąż odpowiedni :-)

Trochę szperam i wychodzi że mój pistolet jak na zdjęciu wyżej składa się z tych elementów (foto), gwint mocowania szybkozłącza to M22 więc mogę go rozebrać i git.
Aby go nie rozbierać musiałbym zastosować króciec z trzeciego foto ale to dodatkowe 100pln (też ma M22).
Jakby nie patrzeć potrzebuję coś pod ten gwint.
Wąż zostaje bo nowy jest a nie tylko ja używam tej myjki.
Pozdrawiam.f6a26cca220dcf4d129abadff907ca67.jpg1294267d1c3869e438c85d72aeae03de.jpgf901637376cccf2b32dde212d182202f.jpg

• 10 months later...
W dniu 13.03.2019 o 23:20, D@ViD napisał:

Podsumowując:

"Krótki" Pistolet z aliexpress bardzo mi się spodobał będę z niego korzystał dość często. Bardzo wygodnie się nim pracuje. Teraz mycie auta to +1 do levelu umilenia sobie czasu.
Jego zaletą jest to, że można sobie myć auto w ciasnych pomieszczeniach. Naprawdę nie pryskamy na siebie wodą (byłem suchy po tych zabawach).
Kolejną zaletą jest to że możemy sobie fajnie domyć nadkola i koła - to jest to czego szukałem ! 
Jakby była potrzeba dłuższej lancy, to zawsze możemy bez problemowo wrócić do ori pistoletu z zestawu K5.
Resztę zostawiam Wam ..... 

Czy po ponad roku użytkowania dalej polecasz? warto kupić?

17 godzin temu, poncio napisał:

Czy po ponad roku użytkowania dalej polecasz? warto kupić?

To już rok miną ? 😄 kurde... Działa jak należy ! Polecam 

@D@ViD czarna dysza służy do spieniania środków czyszczących z podajnika wbudowanego w myjkę - takiego jak np. w Vertigo 26. w sumie nie sprawdzałem czy da radę z tego pianę do mycia samochodu zrobić.

• 6 months later...

Witam!

Po przeczytaniu tego wątku postanowiłem do mojej myjki Karcher K7 Classic zakupić :

https://pl.aliexpress.com/item/32972689045.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3f6d5c0f5fcydd

a po obejrzeniu materiału na yt Forensic Detailig Channel dokupiłem jeszcze :

https://pl.aliexpress.com/item/4000416099195.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3f6d5c0f5fcydd

i do tego adapter do węża Karcher za 30 zł(to już w polskim sklepie).

Przesyłki z Chin przyszły do paczkomatu piorunem bo jedna po 8 druga po 12 dniach od zamówienia.

Skręciłem wszystko, uszczelniłem taśmą teflonową na wszelki wypadek i w sobotę odpaliłem myjkę. Wszystko działa bardzo dobrze. Potwierdziło się to, że myjka na tym pistolecie daje naprawdę duże ciśnienie (ja używałem dyszy 40 st. - białej). Pod wiatą mam mało miejsca więc to rozwiązanie jest bardzo wygodne, a ciśnienie czuć na pistolecie.

Używałem także lancy

https://www.joom.com/pl/products/5d887e7236b54d010199557f

z oryginalnym pistoletem Karcher i ciśnienie było niezłe, ale słabsze niż z tym krótkim.

Dodam tylko, że sprawdzałem na białym lakierze więc dokładnie widziałem jak usuwa brud.

Dziękuję wszystkim za podsunięcie pomysłu na usprawnienie myjki. Czas pokaże czy towar jest solidny i ile wytrzyma - będę używał do mycia dwóch aut hobbistycznie. Na obecną chwilę jestem zadowolony. Na moje potrzeby jest super.

Pozdrawiam Rafał

• 2 months later...
W dniu 1.08.2019 o 15:28, #kris napisał:

Ja mam HDS-a i niestety techkar się poddał, chciałem mieć dysze zaraz za pistoletem. Pozostaje zamówić na alli...plus kombinacje z szybkozłączką tak jak przy pianownicy.d99fb72d85677d1ac2dc7c61321f200d.jpg

Kolego @Kris gdzie dostanę taki obrotowy adapter?

@vwiater mówisz o tym z foto?? 

Aktualnie jest u mnie Kranzle plus osprzęt z OG od Matta, możliwe że sobie zamówię taki do nadkoli z Alli...